PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119650}

Rzym

Rome
22 696
chce zobaczyć
8,0 9
ocen krytyków
Rzym
powrót do forum serialu Rzym

Dlaczego juz koniec? "Rzym" to najlepszy serial jaki w zyciu ogladalam, super wciagajacy i przepieknie zrobiony. Wszystkie postacie sa bardzo wyraziste i wywoluja skrajne emocje. Wogole wszystko jest super (co oczywiscie nie oznacza ze chcialabym zyc w takim brutalnym i rozpustnym swiecie :)... a tu nagle kniec... no wiecie co! Ale II sezon byl rownie dobry jak I. Jednak wszystko co dobre musi sie skonczyc, bo gdyby to ciagneli mogloby stac sie przesadzone i komercyjne. (jak np: LOst).

Wszytkim polecam ten SUPEr serial i mam pytanie: jaka byla wasza ulubiona postac, a ktora was najbardziej denerwowała?

Ja bardzo lubilam Ireni, a nie cierpiałam tej Gai, ktora ja zabila. No i oczywiscie fajny był Pullo :). Atia ma super charakterek...

Za to strasznie mi sie nie podobala Kleopatra, nie pasowala mi ta aktorka...ale jakos znioslam ;)

ocenił(a) serial na 8
olvis

Z tą Kleopatrą to też...w wielu ludziach wzbudza skrajne reakcje.
Taka postać, jedna z najsłynniejszych kobiet w historii, to jasne, że każdy kto choć trochę interesuje się historią ma o niej jakieś konkretne wyobrażenie i będzie się czuł rozczarowany w zderzeniu z czymś zupełnie innym.
Jeśli chodzi o Kleopatrę w "Rzymie" to mam mieszne uczucia. Wydaje mi się, że aktorka została dobrana całkiem dobrze- zwłaszcza ze względu na wygląd. Historyczna Kleo nie była żadną pięknością, za to miała masę wdzięku i czaru. Wydaje mi się, że ta właśnie taka była- jeśli jako kobieta mogę to właściwie ocenić ;)- było w niej coś trudnego do określenia, coś uwodzicielskiego, miała zachwycające oczy. Podobała mi się zwłaszcza w tej peruce i makijażu którą miała podczas ostatniej uczty-orgii z Antoniuszem- tej którą "młody Hermes" zakłócił.
Ale ta postać była raczej kiepsko napisana. Autentyczna Kleopatra była dumną, wyjątkowo inteligentną kobietą ( władała ośmioma językami). Serialowa chwilami przypominała coś pośredniego pomiędzy rozkapryszoną dziewczynką a zdzirowatą idiotką. Najlepiej wypadła chyba w drugim odcinku, kiedy usiłowała namówić Antoniusza, by publicznie ogłosił Cezariona legalnym synem Cezara. Potem było już gorzej.
W ostatnim odcinku gdy wykłócała się z Vorenusem o to czy Oktawian oszczędzi jej syna czy też nie, sama nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać z żalu nad tą głupią trąbą. I to mówi kobieta, która cudem uniknęła egzekucji skazana na śmierć przez własnego brata. Prosty żołnierz musiał ją oświecić, że nie, Oktawian z całą pewnością nie zaprosi Cezariona na lody.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones