serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Rzym

Rome
2005 - 2007
52m
8,0 46 721
ocen
8,0 10 1 46721
8,0 9
ocen krytyków
Juliusz Cezar po zakończeniu wojny w Galii i jej podbiciu wraca do Rzymu. Zobacz pełny opis
Rzym zobacz gdzie obejrzeć online

twórcy

gatunek

produkcja

Emmy
Serial zdobył 7 nagród Emmy, 5 innych nagród oraz 23 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Rzym
Spot nr 1 (polski)
Rzym
TOP Co obejrzeć przed "Gladiatorem 2"
nr 1 (polski) 2009-11-16T11:47:47 https://fwcdn.pl/webv/65/85/16585/thumbnail.16585.4.jpg https://fwcdn.pl/video/119650/rzym_lg_prog.360p.mp4
TOP
Co obejrzeć przed "Gladiatorem 2"
Zwiastun "Gladiatora II" zelektryzował miliony kinomanów na całym świecie. Już za kilka miesięcy przekonamy się, czy Ridleyowi Scottowi udało się dorównać legendzie genialnego oryginału z 2000 roku. Na razie Łukasz Muszyński prezentuje Wam pięć innych świetnych produkcji rozgrywających się w czasach imperium rzymskiego. 2024-07-11T14:27:58 https://fwcdn.pl/webv/94/62/69462/69462.6.jpg

Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar po ośmioletniej wojnie, podczas której dokonał mistrzowskiego podboju Galii, przygotowuje się do powrotu. Kieruje się w stronę Rzymu wraz z tysiącami lojalnych i zaprawionych w boju żołnierzy, dużym łupem w postaci złota i niewolników, oraz radykalnymi planami zmian.Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar po ośmioletniej wojnie, podczas której dokonał mistrzowskiego podboju Galii, przygotowuje się do powrotu. Kieruje się w stronę Rzymu wraz z tysiącami lojalnych i zaprawionych w boju żołnierzy, dużym łupem w postaci złota i niewolników, oraz radykalnymi planami zmian. Arystokracja, przerażona siłą i potencjałem Cezara, grozi oskarżeniem go o zbrodnie wojenne. Przyjaciel i mentor Cezara, Pompejusz Wielki, stara się wzniecić bunt, aby zachować władzę. Dwaj żołnierze Cezara, Lucjusz Vorenus i Tytus Pullo, krzyżują plany Pompejusza, zdobywając tym samym przychylność Cezara i jego rodziny. W ten oto sposób losy Lucjusza i Tytusa, dwóch prostych żołnierzy, łączą się z losami Cezara, Marka Antoniusza, Kleopatry i młodego Oktawiusza Gajusza, w przyszłości Oktawiana Wielkiego, pierwszego imperatora Rzymu.

studio
British Broadcasting Corporation (BBC) / HD Vision Studios / Home Box Office (HBO)
tytuł oryg.
Rome
inne tytuły
W rzeczywistości Okatwian nie przebywał w Rzymie, kiedy Cezar został zamordowany. Do Wiecznego Miasta przybył dopiero wtedy, gdy został powiadomiony o jego śmierci.
Rzymianie nie praktykowali obrzezania. W tamtym okresie nawet Żydzi nie dokonywali pełnego obrzezania, jak to zostało przedstawione.
W kilku odcinkach zostały pokazane ptaki na uwięzi. Były to ary pochodzące z Ameryki Południowej i kakadu z Australii. W czasach starożytnego Rzymu, te kontynenty jeszcze nie zostały odkryte i nie znano tych gatunków.
Cuchnące miasto. To jedna z pierwszych refleksji, jaka nasuwa się o wizji wiecznego miasta w interpretacji HBO i BBC. Nie do takiej przyzwyczaiły nas dziesiątki filmów, seriali i miniseriali inspirowanych wydarzeniami sprzed dwóch tysięcy lat. Śnieżnobiałe świątynie, marmurowe portyki, strzeliste kolumny, urzekające harmonią pałace patrycjuszy na... więcej
"Rome" - serial Juliana Farino i Michaela Apteda, opowiada o tytułowym Rzymie w czasach jego wielkiej potęgi militarnej i terytorialnej, ale i o bardzo burzliwym kryzysie na podłożu politycznym. Serial składa się z dwóch sezonów, w pierwszym mamy dwanaście odcinków, natomiast w drugim niestety już tylko dziesięć. "Rome" swoją premierę światową... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pamiętam jak 10 lat temu zaczęłam oglądać ten serial.On zaszczepił we mnie miłość do seriali,od niego wszystko się zaczęło.Do tej pory,obejrzałam bardzo dużo seriali,ale niezmiennie Rzym pozostał moim ulubionym.I zazdroszczę każdemu kto jeszcze tego nie oglądał.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) serial na 10

absolutnie genialny , nie wiem czemu nie bylo dalszej kontynuacji . najlepszy serial o star . Rzymie

Wyśmienity

ocenił(a) serial na 9
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Dla mnie Jeden z najlepszych seriali jakie oglądałem. !!!

Świetny serial! Aż prosi się o kontynuację. Chciałbym zobaczyć 3 sezon. Może będzie kręcony?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones