PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95931}
6,8 2 457
ocen
6,8 10 1 2457
Słoneczna włócznia
powrót do forum serialu Słoneczna włócznia

Lubię ten film, jeden z moich ulubionych filmow z dziecinstwa ;-)

Kapi_Aleks

masz moze jakies linki do sciagniecia odcinkow z neta?

Daiken

dołączam się do wypowiedzi i prośby Daiken czy ktoś ma odcinki do sciągniećia. ten serial jest suuupeerrrr! :)

julia1007

Od niedawna emitują ten serial codziennie o 20:00 i powtórki o 15:55 w TVP ABC.

Jako dzieciak też lubiłem ten serial, podobnie jak "Tajemnicę Sagali" i "Gwiezdnego Pirata", ale później zacząłem dostrzegać jego głupoty i inne wady. Np. niezgłoszenie przypadku kradzieży przez Artura roweru Matyldy - a to przecież przestępstwo, za które normalnie odpowiadałoby się przed sądem rodzinnym. Max i Dzika jadą na rowerze kompletnie na ślepo, nie dość że ze słuchawkami na uszach, to jeszcze z zamkniętymi oczami, przejeżdżając przez ulicę mogli zginąć, a i tak nic im się nie stało. Jak potem wpadli do samochodu Sandersa, to dopiero po przejechaniu 30 km i zatrzymaniu się Max użył swojego wynalazku, by otworzyć drzwi - a jak stwierdzili z Dziką, że i tak nie zdążą do szkoły na pierwszą lekcję, to postanowili nie wracać od razu, tylko poszaleć w lunaparku, a wrócić długo po lekcjach, nie myśląc o tym, czy w domach będą się o nich martwili. Niezbyt to wychowawcze. Już pomijając to, że Sanders jest ślepy, głuchy i głupi jak but (nie zauważył dwójki dzieciaków w swojej furgonetce i nie połączył faktu, że obok stoi cudzy rower z faktem, że ktoś mógł wpaść do środka, i nawet tego nie sprawdził).

A w ostatnim odcinku mamy klasyczną zżynkę meczu koszykówki z kretyńskiego filmu pt. "Kosmiczny Mecz" - drużyna przeciwnika ma jeden punkt przewagi 10 sekund przed końcem, a w ostatniej sekundzie główny bohater rzucił do kosza i zapewnił swojej drużynie wygraną.

Trojden

1) Co od kradzieży roweru - to sama Dzika to zbagatelizowała mówiąc " jak się znudzą to sami oddadzą"... Jakoś byłoby dziwne jakby 12-latek latał na policję skarżyć innego 12-latka... W każdym razie nie widzę w tym nic aż takiego dziwnego.

2) No cóz to faktycznie było nierealne (samo wpadnięcie do furgonetki). Ale było powiedziane że pan Sanders jest głuchy na jedno ucho :), A oczywiście Maks nie mógł użyć wcześniej swojego wynalazku skoro jechali. Nie będą wyskakiwać podczas jazdy przecież. A nie wracali na gwałt do miasta bo i tak nie mieli jak. Po za tym to dzieci. One mają czasem głupie pomysły :)

3) Zaraz tam zrzynka, Potrzebny był motyw wspólnej rywalizacji z dawnymi wrogami, i heroicznego zwycięstwa. To nie było nic lepszego jak ukazać mecz koszykówki.

Nie ma co się czepiać takich błahostek jak w tym serialu były grubsze błędy:

np. Zaak łazi po mieście bez ładu i składu, najpierw za słoneczną włócznią, potem za Maksem w końcu za Jonem, za każdym razem zmieniając obiekt zainteresowań bo wysnuciu takiej teorii przez ojca Maksa...

Można tez dołożyć wątek pogodzenia się z niczego i bez powodu Artura i spółki z Maksem.

Ogólnie cały serial jest mocno przerysowany i odrealniony także nie ma co się tu doszukiwać jakiejś żelaznej konsekwencji.

skoczek_narciarski

1. Może i tak. Jednak Max to zbagatelizował i nawet nie powiedział rodzicom ani nikomu z nauczycieli o tej kradzieży. A to mimo wszystko dość poważna sprawa. Ja mając 12 lat też bardzo lubiłem jeździć na rowerze i gdyby mi go ktoś ukradł, to od razu powiedziałbym o tym ojcu. A ojciec i bez tego na pewno by się zapytał, gdzie jest mój rower, bo nie stoi tam gdzie zwykle. Z Maksem na pewno byłoby tak samo.

2. Sanders jest głuchy na jedno ucho, ale poza tym nie ma też chyba połowy mózgu. :) Max mógł użyć wynalazku do otwarcia drzwi podczas jazdy i potem jechać przy otwartych drzwiach, czekając aż furgonetka się zatrzyma. I wysiąść po zatrzymaniu się. Przecież Sanders musiał też zatrzymywać się na światłach chociażby.

3. OK.

Co do pozostałych zarzutów, to masz rację. Artur zupełnie niezauważalnie przeszedł przemianę i postanowił zostać kumplem Maksa.

ocenił(a) serial na 9
Trojden

Wydaje mi się że kradzież faktycznie powinna być napiętnowana.
W serialu ,, Szkoła"były dwie kradzieży (w obu przypadkach były to dziewczyny-ciekawe)i obie ,, trafiły" do nauczycieli.Co prawda było to zachowanie pozaszkolne i nie mogły dostać uwagi lub nagany, ale właśnie rodzice zostali poinformowani.
PS:Dziewczyny ukradły sukienki ze sklepu, gdzie nie było monitoringu,ku ścisłości

Daiken

http://www.filmweb.pl/serial/S%C5%82oneczna+w%C5%82%C3%B3cznia-2000-95931/discus sion/S%C5%82oneczna+w%C5%82%C3%B3cznia+Xvid+Odcinki,1374747
tutaj są

Kapi_Aleks

A jakim sposobem do niego wracasz? Bo w telewizji to ja go daaawno nie widziałam....

aniazsk

Również dołączam się do prośby o linki do odcinków!!! Pomóżcie, strasznie chcę obejrzeć ten serial...

ocenił(a) serial na 9
aniazsk

https://player.pl/seriale-online/szkola-odcinki,2395/odcinek-222,S04E222,58879

ocenił(a) serial na 10
Kapi_Aleks

TEn film byl superrr ! pamietam bylam mala to ogladlam ani jednego odcinka nie przegapilam

użytkownik usunięty
Kapi_Aleks

Też go właśnie szukam i nie mogę znaleźć... nigdy nie oglądnęłam ostatniego odcinka i nie wiem jak się skończyło... =

ocenił(a) serial na 10

nie pamietam juz dokladnie, film na antenie byl 3 -2 lata temu moze ale wiem ze sie dobrze skonczylo

Kapi_Aleks

No właśnie w jaki sposób wracasz do tego serialu.

Ladna

hej, na TVP Kultura nadają to. po dwa odcinki. jakoś we wtorki http://www.telemagazyn.pl/seriale/archiwum/3511222595,idp.html

ocenił(a) serial na 9
toivoa

odcinki można obejrzeć na Youtube.Wiem bo sam oglądam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones