PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729152}
7,5 22 569
ocen
7,5 10 1 22569
5,4 5
ocen krytyków
Służby specjalne
powrót do forum serialu Służby specjalne

Dla kogo tak właściwie pracował były szef WSI, i kim był człowiek, który go szantażował? Jakieś pomysły?

użytkownik usunięty
The1995Master

Sądząc po słowach o tym, że jesteśmy najmniej znaczącym państwem w całej układance to dla mnie jest to ktoś z ramienia Usa...; )

Ja. myślę że to jakaś wariacja o kolejnej grupie trzymającej władze.
Może drugi sezon?.

WOLVERINE55

Sapkowski w "Widźminie" i trylogii husyckiej też na koncu daje do zrozumienia,
że nad tym wszystkim stoi wielki biznes. A politycy, służby specjalne, a zwłaszcza wykonawcy,
to zwykłe pionki.

The1995Master

Chyba dla Ojca Mateusza bo to taki typowy zły charakterek z tego serialu, strach się bać.

The1995Master

Ciekawe pytanie. Bo to właściwie zmienia cały przekaz filmu.
Może chodzi o jakiś wielki biznes bez granic?

ocenił(a) serial na 8
marian314

Kolejne istotne pytanie kim jest człowiek, który przychodzi jako następca Światły. Szkoda, że serial nie rozwiał więcej wątpliwości :/

użytkownik usunięty
The1995Master

Oficer GRU a to zlecenie to zabicie prezydenta, świadczą o tym słowa
- mnie nie obchodzi kto rządzi teraz tylko kto będzie rządził za 5 lat
no i fakt że to był aż taki numer iż generał się samobójnął

Ale te słowa padają po śmierci jednego z liderów ówczesnej rządowej koalicji (miłośnika boksu). Jeżeli szukamy odniesień do rzeczywistości musimy przyjąć, że był to 2011 rok. Co ciekawe w 2012 roku Generał związany z tajnymi służbami popełnił samobójstwo. Osobiście uważam, że Vega blefuje. Na podstawie faktycznych wydarzeń uszył historię, która trafia na podatny grunt miłośników teorii spiskowej.

Po co zabijać własnego prezydenta, prezydenta WSI, GRU czyli Komorowskiego? Prędzej to był oficer CIA i mówiąc ze go nie obchodzi kto rządzi teraz (Komorowski) tylko to kto będzie za 5 lat, czyli kampania i wybory Duda/Komorowski, które Komorowski przegrał...

Oczywiście film to w dużej mierze fikcja, ale poruszając się w konwencji filmu/serialu i teorii spisku to wyglądałoby bardziej tak jak napisałem.

użytkownik usunięty
Faker

ale serial jest o rzeczach przeszłych i w znaczącej mierze o czasach rządów PiS a ta formułka że ważne jest kto będzie rządził za 5 lat to uniwersalna zasada

Jak rządach PIS? Rządy pis to jest początek opisany we fragmentach dlaczego i jak doszło do rozwiązania WSI. Rozmowa Światło - byłego szefa WSI z nieznanym agnetem jest w filmie po śmierci Leppera i po tym gdy na żyrandolu zasiada już człowiek WSI, jest to rok 2011, a nie żadne rządy PISu. Chronologia w filmie i serialu jest bardzo czytelna. Po co WSI i oficer GRU ma usuwać swojego pod żyrandolem? Może to być oficer GRU jak pisałeś, ale na pewno nie kazał by Światlo zabijać prezydenta. Może to tez byc tym bardziej oficer CIA, ktory mowi ze teraz go nie obchodzi kto jest prezydentem (2011 rok jest w czasie rozmowy), a obchodzą go wybory za 5 lat. Kampania Duda-Komorowski i porażka Komorowskiego w filmie kojarzonego z WSI.

Film celowo jest zagadkowy, niedopowiedziany, żeby każdy mógł go interpretować i dyskutować. Nie jest to też dokument z faktami i nie nalezy go odbierac doslownie. Pokazuje on pewien mechanizm służb, to ze one są i działaja pokazanymi metodami. Dosłowny przebieg wydarzeń to już raczej fikcja.

ocenił(a) serial na 8
The1995Master

Po mojemu to cały czas pracował dla GRU/KGB, bo na kursach moskiewskich werbowanie przez służby sowieckie było czymś bardzo powszechnym. We wspomnianej scenie został postawiony przed faktem dokonanym, od teraz prowadzić miało go CIA, a jego wschodni agent prowadzący został zabity.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones