PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=167103}

Samurai champloo

Samurai chanpurû
8,1 8 267
ocen
8,1 10 1 8267
Samurai champloo
powrót do forum serialu Samurai champloo

Nauka Czytania

ocenił(a) serial na 10

Padłem waflem jeśli chodzi o nauczyciela kaligrafii z późniejszych odcinków - mistrzowska postać lol.

W ogóle czy ktoś zauważył, że co się anime nie rusza o tematyce historycznej - często pomija się analfabetyzm i niegramotność u ludzi? Chyba większość twórców odciąga widza od takiej możliwości. "No co Ty... Japończycy nigdy nie byli analfabetami" haha

Samurai Champloo to pierwsze z którym się spotykam w takim klimacie. Nawet dało się spotkać kogoś z kultury Ajnów. Wielki szacunek dla realizmu.

ocenił(a) serial na 9
Hraun_XI

Ja co prawda znawczynią historycznych anime nie jestem, ale też byłam zaskoczona pojawieniem się postaci z tej kultury, bo mam wrażenie, że o Ajnach nigdzie się nie wspomina, ale może się mylę.. Kolejnym zaskoczeniem było poruszenie sprawy chrześcijaństwa, ale znów - nie jestem znawczynią. Czy w innych anime jest poruszana ta kwestia? Mógłbyś coś polecić?

Co do anime to jest jak najbardziej świetne, praktycznie nie ma miejsca na nudę. Dla mnie jedno z moich ulubionych głównie ze względu na akcję i poczucie humoru. Dużo w nim dynamiki, scen walk, w których można zobaczyć coś więcej niż tylko "błysk mieczy" i odgłos brzdąknięcia. Odcinek jak grali z Amerykanami w bejsbol mnie rozwalił, płakałam ze śmiechu :D.
Achh.. i nawet znalazło się miejsce na parę wzruszeń.
Ogólnie wszystkiego po trochu, ale to była idealnie zgrana papka i chciałabym takich widzieć więcej. Btw szkoda, że nie ma drugiej serii :c

PS. Piosenka "Obokuri Eeumi" Ikue Asazaki to mistrzostwo samo w sobie a w tym anime to jak kropka nad "i".

ocenił(a) serial na 9
Hraun_XI

a w którym odcinku jest przedstawiciel tej kultury? Chodzi może o tego kusznika z 16-17? Bo on jakoś na północy mieszkał ale pewności czy o niego chodzi nie mam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones