PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96167}

Scooby-Doo: Gdzie jesteś?

Scooby-Doo, Where Are You!
7,4 25 212
ocen
7,4 10 1 25212
7,4 5
ocen krytyków
Scooby Doo: Gdzie jesteś
powrót do forum serialu Scooby-Doo: Gdzie jesteś?

Scooby jest kozak! :D

ocenił(a) serial na 8

Ta bajka ma niesamowity klimat i fajną grafikę :) Jako stary kloc mógłbym raz na jakiś czas oglądać ją choćby dla sentymentu i mam w d.... jeżeli ktoś mnie wyśmieje ;) Kolesie którzy krytykują jej schemat pewnie są wielbicielami Bergmana, Polańskiego oraz wielu innych ambitnych reżyserów hahaha ;) Wielcy krytycy bajek dla dzieci :)

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Serial jest bardzo fajny i klimatyczny, ale niestety cierpi na szablonowość - ciągle gdzieś starszy upiór, rozdzielają się, demaskują opryszka. Ale ostatnhio przyznaję, że mi to nieszczególnie przeszkadza...

"Kolesie którzy krytykują jej schemat pewnie są wielbicielami Bergmana, Polańskiego oraz wielu innych ambitnych reżyserów hahaha ;) Wielcy krytycy bajek dla dzieci :)"
Myślę, że sa to normalni ludzie, którzy dostrzegają wady tejże animacji, ja także to dostrzegam. I Bergman nie ma tu nic do tego. Dla mnie Scooby to inna kategoria.

ocenił(a) serial na 8

Właśnie to próbowałem wytłumaczyć ;) Bajka nie musi być super oryginalna :) Ważne żeby bawiła :) Pomimo swojej schematyczności jest niesamowicie fajna co jest dosyć zabawne samo w sobie :)

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Bajka, a normalnie mówiąc serial animowany to gatunek filmowy jak każdy inny, a ty spychasz go na margines:
"Bajka nie musi być super oryginalna :)"
To tak jak z filmami - są te bardziej i te mniej oryginalne. Do oryginalnych na pewno zaliczyłbym Batman TAS ze względu na gangsterski klimat i dojrzałe podejście, Futuramę bo nie tylko parodiuje filmy s-f ale też mówi prawdę o społeczeństwie, no i z HB "TOP Cat - Kocia Ferajna" o kotach z zaułka chcących się dorobić <--- to przynajmniej jest zabawne.

"Ważne żeby bawiła :)"
W Scoobym nie widzę nic śmiesznego, za to widzę niezły dreszczowiec z dobrze zgranymi wątkami detektywistycznymi. To oczywiście idzie na plus, bo można ten serial odbierac na różnych płaszczyznach.

"Pomimo swojej schematyczności jest niesamowicie fajna "
No własnie, przyznajesz, że jest schematyczny a sam drwisz sobie z ludzi, którzy tak mówią. To jest mankament i jednym może przeszkadzac mniej lub bardziej, to nie zniknie. Taki "Top Cat" jest 100x śmieszniejszy i oryginalniejszy jeśli chodzi o tego typu produkcje.

Wrócę jeszcze raz do meritum:

"Kolesie którzy krytykują jej schemat pewnie są wielbicielami Bergmana, Polańskiego oraz wielu innych ambitnych reżyserów hahaha ;) Wielcy krytycy bajek dla dzieci :)"
Nie można skrytykować Scooby-Doo bo to świętość czy jak? Skoro dużo osób mówi, że jest schematyczny, to znaczy, że coś w tym musi być, i aby to stwierdzić nie trzeba być super-ekspertem oglądającym Bergmana i innych. Dlatego tak się nie czepiaj, bo sam przyznałes, że ta twoja bajka jest schematyczna, z tym, że tobie to nie przeszkadza, ale innym może. Ja bardzo lubię serial, ma u mnie 9/10.

ocenił(a) serial na 8

1. "Bawiła" znaczy dostarczała dobrej rozrywki :) Czyli się obaj zgadzamy :)
2. Drwię? Śmieje się z tego mankamentu bo w sumie wcale mankamentem nie jest :) Mi to po prostu nie przeszkadza a rechotać się mogę bo ten serial odniósł najzwyczajniej światowy sukces i większość dzieciaków raczej nie narzeka na "schematyczność" co jest pewnym fenomenem co samo w sobie spycha malkontentów do defensywy proszę pana :) Żadna krytyka tego nie zmieni :) Nie spycham na margines kolego, uwierz mi :)
3. Więcej luzu człowieku :) Radzę Ci dobrze :)

ocenił(a) serial na 8
Lisowczyk

P.S Polecam zajadłym krytykom gadającego psa film Scooby-Doo na wyspie Zombie :) Jest rewelacyjny a potwory są prawdziwe hehe :)

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Odnośnie schematyczności jeszcze - można to nazwać też stałym szablonem, w innych produkcjach H-B jest forma nieco luźniejsza, jest czasem też więcej wariacji (a czasem też mnogość - Dexter, Johnny Bravo).

"bo ten serial odniósł najzwyczajniej światowy sukces i większość dzieciaków raczej nie narzeka na "schematyczność" co jest pewnym fenomenem co samo w sobie spycha malkontentów do defensywy proszę pana :) Żadna krytyka tego nie zmieni :) "
Avatar tez osiąga sukces, a nie jest niczym specjalnym. Myślę, że powinieneś uszanowac cudzą opinię. Odnośnie dzieciaków to one wybredne nie są na tyle, by im przeszkadzała forma Scooby'ego, zresztą są głównym targetem, stąd też popularność. I nie gadaj głupot, każdy ma prawo krytykować, i większość niekoniecznie musi mieć rację, zwłaszcza jesli są to dzieci. Nie jestem krytykiem jako takim ale stwierdzam obiektywnie, że Scooby jest schematyczny od ponad 40 latu, od "Scooby Doo, gdzie jesteś" do "Co nowego u Scooby'ego". Grasuje potwór/zagadka do rozwiązania/rozdzielają się/Scooby i Kudłaty idą na wałówkę i spotykają potwora/Daphne, Fred Velma szukają poszlak/robią pułapkę na potwora i go łapią/potwór okazuje się opryszkiem/"znowu by mi się udało gdyby nie...". Nie podoba mi się ta schematyczność, jest ona mankamentem, i tak się składa, że jest to moja opinia, nie jakiegoś wielkiego znawcy czy krytyka kinowego,, i należy ją uszanowac bo ma ona sens, a grono dzieciaków, które lubi Scooby'ego niech sobie go ogląda w kółko, bo to w gruncie rzeczy dla nich. Obiecuję ci trochę luzu jeśli ty tez wyluzujesz i zaakceptujesz krytykę, która ma ręce i nogi.

"P.S Polecam zajadłym krytykom gadającego psa film Scooby-Doo na wyspie Zombie :) Jest rewelacyjny a potwory są prawdziwe hehe :)"
To się nie liczy, bo to film jest, dlatego też chcieli twórcy coś większego skroić. Owszem, świetny film, "Duch Czarownicy" również, podjęty zostaje wątek o którym my tu dyskutujemy. Paczka zmęczona demaskowaniem zbirów rusza na wyspę Widmor rozwiązać zagadkę z prawdziwymi potworami.

ocenił(a) serial na 8

Wiem, że film ale tak sobie po prostu głupio żartuje :) W pełni akceptuje Twoje zdanie :) pozdrawiam serdecznie

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Ja też akceptuję twoje zdanie, ale najważniejsze, że Scooby to dobry pies i to się liczy.

ocenił(a) serial na 8

ta jee ;D

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Odnośnie filmów

Doszedłem do wniosku, że "Duch Czarownicy" bardziej mi się podobał od "Wyspy Zombii", a to za sprawą świetnych piosenek Hex Girls : D "Earth, wind, fire and air!" !!!

użytkownik usunięty

http://www.youtube.com/watch?v=qJcDv2Nw1HQ love it

ocenił(a) serial na 8

Dzienx. Przesłucham :)

ocenił(a) serial na 8
Lisowczyk

Simpsonoiwe,Co nowego u Scobby'ego,Futuramę i Brygad ę RR zaliczam do klasyków

ocenił(a) serial na 8
Heroes222

Futuramy tylko nie kojarzę :)
Z nowszych lubię Family Guya ale nie da się ukryć ze gdyby nie było Simpsonów to raczej FG by nie powstał ;) Mimo znacznych różnic widać, że FG w nie małym stopniu bazuje na Simpsonach.

ocenił(a) serial na 8
Lisowczyk

lisowczyk ty ruro

tomucho77

pojechales po bandzie kolego

Lisowczyk

Scooby jest "w pytę". Za dzieciaka ostro jarałem się tą kreskówką. Ojciec nagrywał mi to na VHS :)

ocenił(a) serial na 10
Volfram

a masz może jeszcze jakieś kasety z bajkami Hanna-Barbera?

badboy_1910

Niestety nie. Poszły na śmietnik, a miałem tego z 15 kaset.

ocenił(a) serial na 7
Lisowczyk

Tyle, że takie potwory naprawdę istnieją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones