Czy mógłby ktoś podać mi główne różnice między książką a serialem? Nie oglądałam go i zastanawiam się czy warto, czy jednak jest to coś zupełnie innego z tym samym tytułem.
Przedweszwytskim niektóre postacie pojawiają sie później np. Camille pojawia sie w 4 czesci.
W Instytucie mieszka tylko HOdge, Izzy Alec Jace i kot CHurch, rodzice Lightwoodów razem z Maxem pojawiają sie w 2 czesci.
Luke nei jest policjantem tylko ma księgarnie. Nie ma żadnej Lydii Branwell, Alec z Magnusem w sumie to wiadomo że cos kręcą razem dopiero w 2 ksiazce, Instytut to takie antyczne miejsce żadnych technologii. Nwm co Cię jescze interesuje, powiem tylko że wg mnie 1. Książki. bo są mistrzowskie . 2. serial 3 film :)
Ogólnie wygląda to tak, że chociaż początkowo istniało więcej podobieństw, w drugim sezonie różnice przeważają i serial oraz losy bohaterów toczą się w innym kierunku niż książki.
Instytut jest stary coś jak stara biblioteka. Nie ma takiej technologii w nim, jak pokazują w serialu. Rzeczywiściemieszkają tam tylko Hodge, Alec, Izabell, Jace, czasami rodzice Aleca i Izabell z bratem Maxem. Dorothea nie była przyjaciółką tylko starszą Panią mieszkającą w tym samym budynku. Nie porwał jej Valentine. Według mnie są same różnice. Imiona się zgadzają, trochę relacji między bohaterami, ale to wszystko. Serial jest dla osób, które nie przeczytały książki.