PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555565}

Shiki

7,7 3 257
ocen
7,7 10 1 3257
Shiki
powrót do forum serialu Shiki

Dubbing 

ocenił(a) serial na 9

No proszę, całkiem niedawno przypadkiem natknąłem się na youtube na sceny po angielsku. Zważywszy na to, że lubiący zarabiać Amerykanie dubbingują tylko najbardziej dochodowe anime ("Death Note", "Code Geass", czy "Hellsing" itp.), całkiem spore docenienie.

Ech, amatorzy najczęściej znają tylko te anime, które przetłumaczono na angielski, więc można było się pochwalić znajomością nietkniętych i nieznanych perełek xd. Mimo wszystko fajnie, że docenili to anime. Już pomijając to, że czasem takie dubbingi nie wychodzą.

ocenił(a) serial na 9
Ketosz

Wyczuwam w tym anime bardzo dużą inspiracją jedną z powieści amerykańskiego pisarza, Stephena Kinga - może oni też wyczuli?

ocenił(a) serial na 9
Monaco_filmweb

"Miasteczko Salem", no cóż, to anime to ekranizacja mangi, która powstała na podstawie japońskiej książki, która została właśnie zainspirowana "Miasteczkiem Salem".

ocenił(a) serial na 9
Ketosz

Nie wiedziałam o tym, zabierając się za to anime. W zasadzie dopiero od niedawna zaczęłam oglądać anime - obejrzałam dwa tytuły od dawna polecane mi przez znajomych: Death Note i Neon Genesis Evangelion. Potem zaczęłam szukać seriali, które mają podobny klimat do DN i natrafiłam na filmwebie na wpis, polecający ten tytuł. Tutaj informacji na temat inspiracji dziełem Kinga nie znalazłam, ale oglądając początkowe odcinki, nie dało się tego nie zauwazyć, jeśli przeczytało się wcześniej "Miasteczko Salem". Pomysł, początek i postacie bardzo podobne, potem jednak fabuła idzie swoimi ścieżkami - i to dobrze, bo jest to luźna inspiracja, a nie ekranizacja. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones