PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 010
ocen
8,4 10 1 37010
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Jak uważacie? Aktualnie jestem na 84 chapterze, niesamowicie się wciągnęłam choć 1 sezon anime zaczęłam oglądać w 2013 roku, to powróciłam w tym roku do całej trylogii. Z anime uporałam się bardzo szybko, po czym przeszłam do mangi. Zastanawia mnie tylko czy jest gdzieś może potwierdzone info ile mniej więcej chapterów może obejmować kolejny sezon? Jak myślicie, w którym momencie może się to zakończyć? Zaraz po wyjściu za mury? Chciałabym w końcu obejrzeć kolejne walki tytanów, a jeśli 3 sezon obejmie zaledwie ok 20 chapterów jak sezon 2, to nie ma co na to liczyć, i niestety według mnie będzie to całkiem nudny sezon :( no i znów czekać kolejny rok czy dwa na kolejny...

iriye

Pierwsza zapowiedź trzeciego sezonu, jaką pokazano zaraz po zakończeniu odcinka 37(12, w drugim sezonie) sugeruje, że sezon ten pokryje tomy od 13 do 22 czyli rozdziały od 51 do 90: https://www.youtube.com/watch?v=SEM9wYt0XwE

Powinien to być zatem sezon 25 odcinkowy. Kolejne 12 odcinków byłoby bardzo małą ilością, zwłaszcza, że ludzie są spragnieni odpowiedzi co do głównych wątków, a najbliższy wątek fabularny(rozdziały 51-70, za dużo by wepchnąć to w 12 odcinków) dostarcza ich niewiele i choć według mnie jest to wątek ciekawy, to jednak dość ubogi w akcje i walki, których całkiem sporo pojawia się od rozdziału 73 do 84. Do tego rozdziały 85-90 dostarczają w końcu tych najważniejszych wyjaśnień, co do kluczowych spraw, a sama manga zmierza już powoli ku końcowi, więc zdecydowanie nie ma już na co dłużej czekać.

Krótko po zakończeniu II sezonu, podczas odbywającego się w Los Angeles AnimeEXPO jeden z producentów serii, Jouji Wada oświadczył, że studio ma w planach stworzyć adaptację serii, aż do jej zakończenia, więc jeśli manga dobiegnie końca w przeciągu przyszłego roku(lub na przełomie 2018/2019), tak jak planuje jej autor, to zaraz po jej zakończeniu wystartują pracę nad, finałowym, sezonem czwartym.

ocenił(a) serial na 10
Soleks100000

Najmocniej dziękuję, bardzo dużo ta informacja dla mnie znaczyła, jeśli rzeczywiście będzie to 90 chapterów to w końcu wyjaśni się wiele rzeczy, które sama chciałam poznać już od 1 chaptera. W dodatku, że krótszy sezon byłby dla wielu osób sporym rozczarowaniem ze względu na właśnie wspomnianą niewielką ilość walk.
Orientujesz się może ile w takim razie pozostanie chapterów? Myślałam, że 100-110 to max. Dlatego nie spodziewałam się sezonu aż na prawie 40 chapterów, gdy potem pozostanie ich zaledwie 10 czy 20.

iriye

Myślałem, że mi Internet zacina. Tutaj lepszej jakości wideo z zapowiedzią: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=r8EVptqU6zE

ocenił(a) serial na 10
Soleks100000

Też tak pomyślałam. Tak czy owak wszystko jasne, jeśli rzeczywiście objęłoby to te tomy, to naprawdę szykuje się bardzo dobry sezon, jak nie najlepszy do tej pory. Już jestem na 88 chapterze i aż serce boli że powoli zbliżam się do końca

iriye

Przez to, że autor w trakcie tworzenia tej historii(mniej więcej na etapie wymyślania fabuły do mangi, z wydarzeniami z drugiej połowy II sezonu) zmienił pierwotnie wymyślone przez siebie zakończenie ta liczba tomów/rozdziałów(wszystkich jakie miały być) zmieniała się parę razy.
W 2015 roku pan Hajime Isayama powiedział w jednym z wywiadów, że fabuła na etapie tomu nr. 16 to "około 60% całości" tego co ostatecznie wymyślił. Przyjmując, więc te dane za pewnik, można było obliczyć, że na tamtą chwilę Isayama planował zamknąć całą historię w ok. 27 tomach mangi.
Jakoś w 2016 roku współpracujący z nim edytor mangi powiedział, że mają już zaplanowaną fabułę na następne 2 lata i nie będzie już więcej zmian czy przedłużeń.
Mamy obecnie 96 rozdziałów mangi(czyli do połowy tomu 24) i wiadomo już na 100%, że do sierpnia 2018 ukażą się także tom 25 i 26, bo ogłoszono dzisiaj, że będą do nich dodawane DVD z odcinkami specjalnymi.
Tak, więc na pewno ukaże się jeszcze 10 rozdziałów i choć to jeszcze nic pewnego to kto wie czy na tym 26-tym tomie się nie to wszystko nie skończy.

ocenił(a) serial na 10
Soleks100000

No to nieźle. Ostatnie info przeczytałam to z tego 2015 roku, jako iż fabuła na etapie tomu 16 to ok. 60% całości. Potem bałam się szukać jakichkolwiek informacji ponieważ martwiłam się o ewentualne spoilery. Dzięki wielkie za odpowiedź, naprawdę

ocenił(a) serial na 10
Soleks100000

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, gdzie znalazłeś dostępny 96 chapter po ang? Zdaje mi się, że przemknął mi kiedyś przez oko, a aktualnie nie mogę go znaleźć w sieci, czyżby został usunięty?

iriye

http://www.mangatown.com/manga/shingeki_no_kyojin/

ocenił(a) serial na 10
Soleks100000

dzięki wielkie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones