Silos (2023)
Silos: Sezon 1 Silos sezon 1, odcinek 10
odcinek Silos (2023)

Na zewnątrz

Outside 44m
8,5 521
ocen
8,5 10 1 521
Silos
powrót do forum s1e10

Oryginalny pomysł na fabułę, fantastyczna scenografia, dobra gra aktorska.
Jest w tym serialu mnóstwo odniesień (trudnych) do dzisiejszej i przewidywanej najbliższej rzeczywistości, co sprawia, że ogląda się z zaciekawieniem i jednocześnie z nutą niepokoju.
Ale... zakończenie zostało chyba sklejone z jakiś resztek niewykorzystanego materiału, gdyż wcześniej nie przewidywano pociągnięcia serii. Jest bardziej początkiem drugiego sezonu niż sensownym (szczegóły!) zakończeniem pierwszej serii. Czyli wyszło tak, jakby pilota 2 sezonu puszczono 2 lata wcześniej. Trochę mi to odebrało frajdę z obejrzenia serialu.

ocenił(a) serial na 8
Mieczfm

Serial jest oparty na książce, to czemu mieliby skończyć na 1 sezonie? Nie bez powodu zdecydowano się zrealizować serial, by móc tę akcję pociągnąć dalej. :) Ja będę czekał na 2 sezon. Zaciekawił mnie ten serial. Jedynie smuci mnie fakt, że będzie trzeba czekać 2 lata na kolejny sezon, a przez ten czas będzie kusiło, żeby przeczytać książkę albo poczytać opinie na temat ostatniego odcinka. ;p

DemiaN

2 sezon będzie w 2024. (Taką informację przekazał autor książek)
Już Rebecca Ferguson ogłosiła pracę nad 2 sezonem, gdzie też wyraziła swoje odczucia na ten temat.
Sezonów będzie 3 lub 5.
Sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie oby dalej było tylko lepiej

ocenił(a) serial na 8
Kojak75

Dobra informacja :) Też mam nadzieję, że tego nie spartolą. Pamiętam, że Więzień labiryntu był takim filmem, gdzie pierwsza część była interesująca, a kolejna, kiedy akcja działa się już na zewnątrz, to czar kompletnie prysł. Tutaj jest więcej ciekawych, tajemniczych wątków, dlatego mam nadzieję, że mądrze to poprowadzą do końca.

DemiaN

Więzień Labiryntu to okropnie nie wykorzystany potencjał. Tak mi było szkoda tego filmu.
Może w przyszłości ktoś by chciał ponownie go nakręcić...
Cała trylogia zasługiwała na coś znacznie lepszego

ocenił(a) serial na 6
DemiaN

Uwaga, będzie spojler dla tych, którzy nie znają książek.
Drugi to to akcja w dwóch silosach, 18 i praktycznie wymarłym 17, jeśli serial nadal będzie się opierał na książkach, to zapowiada się ciekawie. W adaptacji pierwszego tomu zabrakło mi chyba tylko wydedukowania tego, że program zmieniający widok nie został stworzony na ekrany dla publiczności, ale na wyświetlacze w hełmach. No i śledztwa w sprawie taśm uszczelniających kombinezony, które rozpuszczały się w zetknięciu z gazem wypuszczanym przy wyjściu.

ocenił(a) serial na 6
na_wrotki

*drugi tom

ocenił(a) serial na 6
na_wrotki

Tak się nie oznacza spoilerów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones