PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=588273}

Spartakus: Bogowie areny

Spartacus: Gods of the Arena
8,0 50 508
ocen
8,0 10 1 50508
6,6 5
ocen krytyków
Spartakus: Bogowie areny
powrót do forum serialu Spartakus: Bogowie areny

Chce zaczac ogladac Spartacusa i zastanawiam sie czy najpierw obejrzec Bogow Areny zanim zaczne krew i piach? ma
to jakies znaczenie

BriT

Teoretycznie, gdyby nie recap w pierwszym odcinku i końcówka ostatniego które są ostatnimi scenami "Krwi i Piachu", "Bogów Areny" można by oglądać jako pierwsze, chociaż straciłoby się trochę smaczków. Lepiej oglądać wg kolejności powstawania.

ocenił(a) serial na 9
BriT

Dokładnie, w odwrotnej kolejności możesz sobie obejrzeć po raz drugi :)

ocenił(a) serial na 8
BriT

Oglądałem w takiej kolejności, w jakiej nakręcono, ale gdybym mógł cofnąć czas, zacząłbym w chronologicznej kolejności wydarzeń - od "Bogów areny". Takie jest moje zdanie.

pejot_21

Bez sensu. Wtedy oglądając Krew i piach mniej rzeczy by zaskakiwało. Bogowie areny zawierają spojlery, które mogą popsuć przyjemność pierwszego sezonu.

ocenił(a) serial na 8
KLAssurbanipal

A jakie to niby spojlery tam są, za wyjątkiem ostatniej sceny na samym końcu? No chyba, że za spojlery uważasz coś, co wyjaśnia, albo pokazuje genezę wydarzeń, które w "Krwi i piachu" były pokazane bez wyjaśnienia i których genezy można było się tylko domyślać, a jeśli oglądnie się w chronologicznej kolejności wydarzeń, to zwyczajnie będzie się później rozumiało, kto, co i dlaczego właśnie tak (ale przecież i tak nie będzie się wcześniej wiedziało, co za chwilę będzie!).

pejot_21

Po pierwsze chodzi o sceny, nie tylko na końcu ale na początku. Tam jest więcej pokazane niż na samym końcu, gdzie ginie Batiatus. Na początku dowiadujemy się, że zginie Batiatus, Barca, Soloniusz i parę innych osób. To mały spojler? Oglądasz 5 minut i wiesz jak zginą te trzy postacie. Oglądając "Krew i piach" jako pierwsze jesteś zaskoczony kiedy giną.
Po drugie jest wiele nawiązań w trakcie co psuje smaczek. Widzimy Soloniusza i Batiatusa jako przyjaciół i nas to zaskakuje. Oglądając odwrotnie to stopniowo widzimy jak z przyjaciół robią się wrogami. Takich sytuacji jest mnóstwo.

ocenił(a) serial na 8
KLAssurbanipal

Nie pamiętam, żeby na początku pokazywali coś takiego... ale może nie zwróciłem uwagi (bo przecież już to wiedziałem). ;)
Nie będę się spierał. Wyraziłem tylko swoje zdanie i nawet zakładając, że masz rację, to i tak nadal uważam, że oglądnięcie "Bogów areny" przed "Krwią i piachem" przyniosłoby więcej dobrego niż złego. Takie jest moje (prywatne) zdanie.
Pozdrawiam. :)

pejot_21

Poszukaj choćby teraz w jakiejkolwiek wersji on-line pierwszego odcinka. Sam zobaczysz, że spojler na początku trwa dość długo i mówi za dużo.
Oglądając w takiej kolejności znasz przyszłość wielu postaci z "Krew i piach". Chyba, że odpuścić sobie kilka minut początku i końca i je przewinąć, ale skąd miałaby to wiedzieć osoba zaczynająca oglądać serial

BriT

Nie słuchaj osób, które radzą oglądać w kolejności chronologicznej. Oglądaj jak kręcono sezony. Bogowie areny chronologicznie są pierwsi jednak nakręcono ich jaki drugi sezon. Jest tu dużo spojlerów, które zepsują przyjemność oglądania sezonu Krew i piach (nakręconego jako pierwszy, chronologicznie jako drugi).

ocenił(a) serial na 8
KLAssurbanipal

Hahaha człowieku...przecież ty sam już wystarczająco zaspoilerowałeś i zepsułeś mu przyjemność oglądania serialu swoimi wpisami.  Wystarczy, że to przeczyta i jest "ugotowany":)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones