PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657154}

Spartakus: Wojna potępionych

Spartacus: War of the Damned
7,9 39 002
oceny
7,9 10 1 39002
8,7 3
oceny krytyków
Spartakus: Wojna potępionych
powrót do forum serialu Spartakus: Wojna potępionych

Ja rozumiem nie pokazać jakiejś jednostki... Ale brak łuczników w armii rzymskiej?? kpina... nawet spartakus miał łuczników... a potęga rzymska nie -.- Reżyser jest totalnym idiotą :) Łucznicy to przecież podstawowa jednostka ;)

ocenił(a) serial na 10
rotanimod

Po co zakładasz dwa razy ten sam temat?
http://www.filmweb.pl/serial/Spartakus%3A+Wojna+potępionych-2013-657154/discussi on/Łucznicy,2182670
Zapomniałeś, że już o tym pisałeś?

ocenił(a) serial na 10
dirt16

Źle link wpisałem.

http://www.filmweb.pl/serial/Spartakus%3A+Wojna+potępionych-2013-657154/discussi on/Łucznicy,2182670

użytkownik usunięty
rotanimod

Proponuję założyć jeszcze co najmniej 3 takie tematy, gdyby ktoś przypadkiem nie zauważył.

ocenił(a) serial na 9
rotanimod

AŻ NIE MOGĘ SIĘ POWSTRZYMAĆ jak czytam idiotę który myli średniowiecze ze starożytnością.... Armia rzymska w 90% składała się z ciężkozbrojnej piechoty przystosowanej do walki wręcz (legioniści lub pretorianie). Dopiero po reformie gajusza mariusza zaczęto używać NAJEMNYCH łuczników z persji, krety i narodów celtyckich, które stanowiły zaledwie małą część legionów. To samo tyczyło się jazdy. Przez długi długi czas nie używano zaciężnej jazdy szturmowej, jedynie lekkie jednostki ekwitów do rozbijania uciekinierów lub flankowania. To samo tyczy się łuczników. praktycznie wszystkie armie z którymi walczył spartacus (w sumie wszystkich prócz legionów krassusa) było wojskami poborowymi lub garnizonowymi, składającymi się w głównej mierze z wojsk do walki wręcz. Jedynymi strzelcami w takich legionach moglibyć co najwyżej peltaści używający pilum lub oszczepów do miotania (co robili też legioniści w spartacusie, rzadko bo rzadko ale pare momentów ukazano). Powracając do łuczników... jak mowilem było ich mało w legionach, a przeważnie byli używani w wyprawach poza granice imperium lub jako częśc wojsk granicznych.


Zagłęb się chłopcze w militariach starożytnych a potem pisz takie pier... bo póki co to JA padłem czytając TO

ocenił(a) serial na 6
TheNihl

ale mi nie chodzilo o caly serial tylko o ostatnio odcinek ;) twoim zdaniem w armii krassusa nie powinno byc lucznikow? :)

ocenił(a) serial na 9
rotanimod

czy do Ciebie nie dotarło co właśnie napisałem? ŁUCZNICY BYLI NAJEMNIKAMI W ARMII RZYMSKIEJ CZŁOWIEKU... Krassus ze swojego skarbca wynajął obywateli miast i wsi rzymskich. Każdy obywatel Rzymu zostawał legionistą,. Wojska pomocnicze tzw, auxilia składały się tylko i wyłącznie z ras nie-italskich (łucznicy, jazda konna nie licząc świty generała i jazdy pretoriańskiej). Powiedz mi na logikę, kiedy to krassus miał czas żeby zajechać na iberie, kretę czy gdziekolwiek indziej by nająć wojska pomocnicze, kiedy to Spartacus wraz ze stu tysięczną armią niewolników plądrował całą magna grecie i italie? , w tamtym czasie użyto więźniów, skazańców, zaniżono próg wiekowy (jak za czasów 2 wojny punickiej i walk na terenie italii), wyekwipowano w kolczugi lub zbroje segmentowe, kazdy dostał gladiusa, 2 pilla, tarczę i miał lecieć się tłuc. jak mowilem, ARMIA rzymska składała się tylko i wyłącznie z zaciężnej piechoty walczącej w zwarciu. z tego właśnie byli znani. jak mowilem. Do edukuj się. gdyby własnie pokazali łucznikow w ostatnim odcinku (grecy persowie) to byloby totalnym idiotyzmem i zniszczeniem całego klimatu tamtych czasów. w tamtych latach łuki były mało rozpowszechnione w europie. częściej używano proc, oszczepów lub machin miotających.

ocenił(a) serial na 6
TheNihl

ok ;) dzieki za info ;) i podsumowanie... Czyli wychodzi na to , ze piechota Krassusa (chodzi mi tylko i wylacznie o piechote) byli prawdziwa wyszkolona armia rzymska ? (pochodzenia rzymskiego) Czy to byli najemnicy?

ocenił(a) serial na 6
rotanimod

? potwierdzi ktos slowa TheNihl i odpowie na moje pytanie?

ocenił(a) serial na 9
rotanimod

Potwierdzam. Sprawdź sobie tutaj jak nie wierzysz http://www.romanum.historicus.pl/wojsko_rzymskie.html
ps. i koniec tematu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones