PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121831}

Spider-Man

7,8 14 914
ocen
7,8 10 1 14914
6,5 6
ocen krytyków
Spider Man
powrót do forum serialu Spider-Man

Kontynuacja

ocenił(a) serial na 10

Czy ktoś wie dlaczego nie powstały dalsze serie ? Jestem zakochany w tej bajce, w ostatnich dniach zrobiłem sobie powrót do wcześniejszych lat i obejrzałem wszystkie 5 sezonów. Tak bardzo mnie interesują dalsze losy ;c

ocenił(a) serial na 8
BoskiMaciej

Teoretycznie istnieje kontynuacja, mianowicie "Spider-man Unlimited" - ale jak mówię TEORETYCZNIE, gdyż poza drobnymi wyjątkami do "TAS" specjalnie nie nawiązuje (momentami wręcz mu przeczy, na przykład znikąd pojawiają się Venom i Carnage, którzy przecież trafili do innych wymiarów i raczej z nich nie wrócili).

Niezrealizowany sezon 6. przenosił akcję do wiktoriańskiej Anglii, gdzie Spider znajdował prawdziwą MJ Watson oraz walczył z kolejnym gospodarzem dla symbiontu Carnage'a - Kubą Rozpruwaczem.

A ostatecznie kontynuacja nie powstała, gdyż pokłócili się o coś producenci Avi Arad i Margaret Loesch.

ocenił(a) serial na 10
Rodion_Raskolnikow

Właśnie ściągnąłem sobie niedawno cały sezon Unlimited, ale jakoś nie przekonuję się do Spidermana w przeźroczystej pelerynce. No nic, dziękuję za informację ;) Ubolewam nad brakiem kontynuacji. Pozdrawiam. ;)

ocenił(a) serial na 10
BoskiMaciej

A bajka wymiata wszystkie inne :)

ocenił(a) serial na 7
Rodion_Raskolnikow

Pokłócili się chyba o przemoc i takie tam. Kuba Rozpruwacz to już nie wesoła kompania pod dowództwem Kingpina. A jeszcze wspomagany przez Carnage'a. W komiksie zawstydziłby Lobo.

Ale tak czy siak, szkoda, że nie powstała. Mimo wpadek, to był najlepszy serial o Spider-manie, gdzie obserwowaliśmy młodego, ale już dojrzałego dosyć faceta. Tylko one-linery mógłby mieć ostrzejsze (komiksowe scenariusze Straczynskiego to pod tym względem mistrzostwo). No i twórcy nie mogli się wtedy zdecydować, dla jakiego odbiorcy to robią, a nie mieli aż tylu bajerów, żeby ten dylemat zamarkować.

BoskiMaciej

To już stary wątek ale mimo tego chce odpowiedzieć bo pewnie będą to jeszcze czytać osoby które tak samo jak ja uwielbiały tą kreskówkę.Producent John Semper Jr. wyjaśnił na swojej stronie na Facebooku, że odwołanie programu nie było spowodowane nieporozumieniami między producentem wykonawczym Avi Aradem a szefową sieci Margaret Loesch , ale raczej kwestiami finansowymi:
„Fox podpisał kontrakt na 65 odcinków i dokładnie to zrobiliśmy. Fox nienawidził Aviego prawie od pierwszego dnia, więc niewiele się tam zmieniło. To nie pomogło, ale to nie był powód, dla którego nie zostaliśmy wybrani na więcej odcinków. Nowy Świat, który faktycznie wyprodukował serial, zbankrutował, więc nie było nikogo, kto mógłby zapłacić za koszty, których Fox nie byłby w stanie pokryć. A większość programów rzadko dochodziła nawet do 65 odcinków, więc wydawało się, że to koniec i to było wystarczy. Spider-Man nie został „anulowany”. Działał pełną parą.Źródło Wikipedia. Naprawdę szkoda bo to był najlepszy serial o spider manie.Te obecne nie dorastają mu do pięt.Chociaż niby akcja kolejnego sezonu miała przenieść się w średniowiecze więc średnio to widzę. 

Jan_Lipinski_filmweb

Trochę szkoda, że skoro umowili się wstępnie na 65 odcinków to zostawili otwarte zakończenie. Jak nie wiedzieli co dalej mogli pozamykać najważniejsze wątki. W mojej ocenie to też najlepszy SM. Jestem wiekim fanem tej postaci od dzieciaka i chętnie obejrzałbym jakąś nową animację, ale te nowe są przesłodzone, a poza tym mają już mniej wspólnego z kanonem np. postacie, które PP poznał w pracy albo jako dorosły teraz chodzą z nim do szkoły. SM TAS cenie tez właśnie za to, że był tam kawał komiksowego kanonu i cala masa crossoverow np. Blade, Punisher, X-Meni, Darevil itp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones