PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94650}

Star Trek: Stacja kosmiczna

Star Trek: Deep Space Nine
7,3 4 985
ocen
7,3 10 1 4985
Star Trek: Stacja kosmiczna
powrót do forum serialu Star Trek: Stacja kosmiczna

Najgorszy ze Star Treków

ocenił(a) serial na 1

Nic nowego, tylko nieruchoma stacja kosmiczna, co jakiś czas wyprawiają się poza nią, poza tym nic ciekawego. Aktorstwo zerowe, sceny i wątki o pomstę do nieba wołają.

ocenił(a) serial na 9
Shiloh

polecam obejrzeć coś poza pierwszym sezonem ( chociaż podejrzewam że widziałeś tylko 1odc. :-( ) na początku jest to dosyć spokojny serial w którym jest mało akcji ( wprowadza w klimat i tworzy ogólny zarys ) potem się rozkręca i do samego końca trzyma w niepewności.
Gorąco polecam obejrzenie wszystkich sezonów.

Shiloh

trzeba trochę dalej oglądać, pierwsze 4 sezony są do niczego, czytałam opisy odcinków zanim zobaczyłam odcinek i oglądałm tylko jeśli treść wiązała sie z późniejszą akcją lub jeśli temat mnie jakos zainteresował; później się rozkręca; końcówka jest super; żaden Star Trek nie ma cały czas jednego wątku głównego wątku, tak rozbudowanego i ciekawego, mimo że to Deep Sleep Nine na początku, później jest super i dzięki kóńcowce uważam, że to najlepszy ze Star Treków i jeszcze do tego kończy się odpowiednio, czyli w sumie smutno się kończy...

grampa

Jak dla mnie NAJLEPSZY Star Trek... i to od pierwszych odcinków, a potem poziom nadal niesamowicie rośnie (sezon 6 to mistrzostwo). Świetny klimat oraz załoga (chyba najlepsza zaraz po kultowej załodze Kirka) a jakoś tak ok 3 i 4 sezonu dostajemy w miarę łączną fabułę, co w ST jest dosyć niespotykane. Serial naprawdę odstaje od reszty Star Treków, ukazuje Federację od mroczniejszej strony, bohaterowie podejmują nie zawsze szlachetne wybory, a postacie drugoplanowe i epizodyczne potrafią przebić nawet główną obsadę (Gul Dukat, Garak itp.). Polecam.

ocenił(a) serial na 9
Grievous

Masz rację, postaci ogólnie w tej odsłonie star treka są niespotykanie wielowymiarowe. Co jest bardzo niespotykane w serii Star Trek.
Chociażby wspomnieć to Zmiennego Odo, czy Garak (świetna postać drugoplanowa, kapitalnie tajemnicza, które do końca nie można ufać. widz ma wrażenie że gość jest dobry a tu jednak nie ;)).. tak samo Gul Dukat - jest moment w tym serialu kiedy nawet zaczyna się mu współczuć, lub darzyć go jakimś uczuciem pozytywnym.. a potem totalny odwrót ... ) Te postaci świetnie pokazują jak ten Star Trek ewoluował i odstaje od innych produkcji.. Dodać do tego Rodzinkę Ferengich, czy w późniejszych odcinka Vicka Fontaine'a i mam fantastyczną kolekcję nietuzinkowych postaci. Kolejną wielowymiarową postacią jest Doktor ze StarTrek Voyager - dla mnie to jest rewelacyjna postać i świetnie zagrana..

Reszta, cóż, jest taka jak w innych star trekach - przewdiywalna, ale dająca się lubić..

Nie jest do dla mnie najlepszy Star Trek - szczególnie ze względu na 1. i 2. sezon - które były zwyczajnie nietrafione, choć nienajgorsze..
Na plus zasługuje właśnie jeden wątek - wojna - ciągnący się od 3. sezonu.

Jaki star trek jest dla mnie najlepszy? Voyager - dlaczego? bo najczęściej do niego wracam gdy chcę pobyć w tym universum. Sam się zdziwiłem bo myślałem, że zawsze TNG będzie tym naj naj.. a tu nie. TNG w tym momecie wydaje mi się strasznie nudny. odcinki które lubię, mogę policzyć na palcach rąk. Tak więc wg mnie:
1. VOY
2. DS9
3. TNG..

posith

Ja to przez 1 sezon Voyagera nie mogę się przebić... serio. Mam nadzieję że to się jakoś rozwinie bo odcinki są nudne, wręcz irytujące a załogi ze szczerego serca nienawidzę (jedynie postać Doctora jest naprawdę fajna). Taka ułomna wersja TNG...

ocenił(a) serial na 10
Shiloh

Według mnie NAJLEPSZY ze star treków, najgorszy był Voyager :/

Shiloh

DS9 zaczyna się nudno. Pierwsze dwa odcinki to otarcie łez po TNG, bo widzimy nominację Sisko przez Picarda. Na stację trafia też O'Brien. Potem pierwsza seria- raczej nużąca. Odcinek "Duet", uważany za jeden z najlepszych w całym Star Treku jest jednak zapowiedzią pozytywnych zmian, które stosunkowo szybko nadchodzą. Drugi sezon rozpoczyna się odcinkiem " The Homecoming" i od tego momentu jest już naprawdę ciekawie. Wydaje mi się, że te nudy z sezonu pierwszego są potrzebne, by poznać lepiej bohaterów oraz wciągnąć widza w specyfikę serialu. Na pewno nie można więc tego sezonu pominąć, choć faktycznie nie zachęca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones