PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36033}
6,3 1 731
ocen
6,3 10 1 1731
Szaleństwo Majki Skowron
powrót do forum serialu Szaleństwo Majki Skowron

Przyznam, że serial nie przypadł mi do gustu kiedy go oglądałem jako dzieciak. W tej chwili można śmiało powiedzieć, że uzależniłem się od jego tempa, smaku i subtelności. Nie ma w nim stroboskopowych akcji oraz pewnego rodzaju powierzchowności. Cieszę się ciszą, pozornie wolnymi dialogami oraz plenerami. Swoją drogą co roku podczas rejsów żeglarskich zawijam do Mikołajek i idę pod dom Ariela. Myślę wtedy ciekawe co by robili bohaterowie filmu w tych czasach jakby żyli w realu. Postaci te są tak zakorzenione w latach 70-tych, że aż ciężko sobie wyobrazić ich w dzisiejszej przyziemności. Swoją drogą Mikołajki również mocno się zmieniły.

jacko011

Fajnie, ze ktos pisze. Kto zna Mikolajki :) a od kiedy Pan plywana zaglach?

Milka_1910

od początku lat 90-tych. Potem była długa przerwa i od kilku lat regularnie 2-3 razy w roku staram się pożeglować po mazurach. Nie jestem pewien ale chyba kojarzę z lat 90-tych, że stał jeszcze ten statek na którym mieszkała Majka. Nawet przepływaliśmy w pobliżu.

jacko011

Rzeczywiście nie był to ulubiony wakacyjny serial "dzieciaków", bo nie wirowały w nim akcja i humor - jak w ekranizacjach powieści Bahdaja/Nienackiego.
Ale klimat był odczuwalny, no i ta czołówka, z panoramą jeziora i motorówką :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones