PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99684}

Szpital na peryferiach

Nemocnice na kraji města
7,5 1 575
ocen
7,5 10 1 1575
Szpital na peryferiach
powrót do forum serialu Szpital na peryferiach

Szpital na peryferiach wydaje się taki jakiś smutny a wydarzenia toczą się nie pomyśli bohaterów.
Doszedłem do takiego wniosku ale potem sobie uzmysłowiłem, że takie jest po prostu. W życiu
też nie zawsze układa się wszystko pomyślnie jak my byśmy tego chcieli. To inne filmy
(większość) pokazuje inny obraz życia, świata z zakończeniem ,,Żyli długo i szczęśliwie''. Dlatego
zauważyłem różnicę po między innymi serialami i filmami gdy oglądałem ten serial. Twórcy tego
serialu przenieśli na szklany ekran szare jak beton życie. Rzadko kto podejmuje się tego
wyzwania. Brawo Czesi!!

ocenił(a) serial na 8
suzi323727

Smutny to mało trafne słowo. Mnie wprowadził on w zadumę nad swoim życiem i nad tym jak ja reaguję na kryzysy i czy warto folgować emocjom, czy potem nie wstyd. Myślę, że ten serial pomieszał kilka ówczesnych idei ale nie chcę tego rozwijać a chciałbym tylko zaznaczyć, że widać pozakościelną alternatywę wartości i moralności. Ponadto zawód lekarzy nie jest przypadkowy bo raczej chodziło tu o grupę zawodową i budowanie właściwych relacji pod ogromnym stresem, prywatnym poświęceniem i zagrożeniem życia. Dla mnie bohaterowie radzą sobie z problemami i odpowiedzialnością wynikającą ze stanowiska wprost genialnie (np. 36 letni ordynator) a sposób w jaki formułują problemy jest dla mnie wzorem. Nie wiem czy dziś w moim pokoleniu było by coś takiego możliwe w takim wieku.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones