PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633726}

Tajemnice Laketop

Top of the Lake
7,1 14 699
ocen
7,1 10 1 14699
7,7 7
ocen krytyków
Tajemnice Laketop
powrót do forum serialu Tajemnice Laketop

Serio, czy w tym serialu w ogóle gra ktoś z Nowej Zelandii? Bo póki co w obsadzie widze tylko Australijczyków, Amerykanów i Szkotów

ocenił(a) serial na 8
nata_k

Na pewno ten partner matki Robin był rdzennym Nowozelandczykiem czyli Maorysem ;)

ocenił(a) serial na 7
nata_k

Serial jest produkcji Australijskiej.

nata_k

To nie jest serial nowozelandzki.

nata_k

a, spoko. tak to jest jak się wierzy gazetom he he

nata_k

ale mimo wszystko skoro wszystko dzieje się w Nowej Zelandii to powinni zatrudnić tamtejszych aktorów. to tak jakby kręcić serial w małej wiosce w Irlandii, a cała obsada byłaby z Anglii. bez sensu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
nata_k

Lucy Lawless jest z Nowej Zelandi

nata_k

Jay Ryan jest Nowozelandczykiem !

nata_k

i Polak :)

ocenił(a) serial na 8
nata_k

Kiwusi tez sa, choc moze nie w rolach pierwszoplanowych. Kiwusow jest troche w ekipie technicznej, rezyserka tez w koncu jest Kiwuska. Serial zrealizowano w koprodukcji brytyjsko-australijsko-nowozelandzkiej, wiec jakis wklad Kiwusow musial byc.

nata_k

Owszem, gra - Lucy Lawless i Robyn Malcolm ;)

aneta651

Wszystko jest kwestą wyobrażni

ocenił(a) serial na 8
nata_k

niestety kiepski jest obraz nowej zelandii tam... bardzo smutny, nieprawdziwy...
jakoś zupełnie nie tak znam NOwą Zelandię i psuje mi to oglądanie... :(

jo_aotearoa

nic dziwnego, skoro to produkcja australijska, w końcu według Australijczyków w Nowej Zelandii nie robi się nic oprócz pieprzenia owiec ;)

a tak serio to wydaje mi się, że po prostu trzeba było dopasować ton serialu do poruszanego tematu, a że temat jest ciężki to tez nie dało się pokazać Nowej Zelandii w samym superlatywach. ale jednak to jest tylko serial i to taki z mniej popularnych i nie sądzę, że zaważy on w jakikolwiek sposób na postrzeganiu NZ na świecie. obrazki z Władcy Pierścieni wciąż wiodą prym :)

ocenił(a) serial na 8
nata_k

haha tez pomyslalam ze to austalijska złośliwosc :)
bardziej bym powiedziala ze u mnei zadzialo w druga strone- wiedzac jak to co tam nie zgadza sie z realiami kraju nie moge sie wczuc... niestety tak to jest jak ma sie za duzy sentyment do miejsca :) moze gdyby nie poruszali legend maoryskich i maoryskich bohaterow bardziej bym sie oderwala od tego, ze gdzies /tam/ konkretnie sie to dzieje.
oczywiscie w zaden sposob nie wplywa to na jakosc serialu, to moja osobista bolączka.

jo_aotearoa

Tia, powinni temat pedofilii, gwałtów, ćpania pokazać w idyllicznej scenerii i z uśmiechniętymi aktorami rodem z amerykańskich produkcji, gdzie każdy jest jak model z bieluśkimi zębami :P ;)

ocenił(a) serial na 8
pixi222

ale poza tym poswieciles chociaz minute na zrozumienie mojego wpisu?

jo_aotearoa

Poza tym mój wpis ma tzw. emotki, by nie brać go całkiem na poważnie, a przede wszystkim do siebie :-)
PS
Serial kryminalo-dramatyczny nie ma ukazywać fajnie danego kraju tylko konkretny problem kryminalny, społeczny, dawać rozrywkę widzom. Tu do tego jest czymś innym, bo akcja dzieje się w NW, a nie jak większość w USA, UK, Francji...
Nieprawdziwy to byłby idylliczny obraz NZ, w której nie ma pedofilii, morderstw, poniewieranych dzieci, gwałtów itd. Tu mamy życie, niestety takie, jakim często jest. Takie sprawy nie są wyssane z palca, co nawet widać mocno w Polsce.

ocenił(a) serial na 8
jo_aotearoa

Przerysowany klimat, ale taki mial byc, w koncu tworczynia jest Jane Campion, a ona tak zawsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones