PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610806}

Tajemnice domu Anubisa

House of Anubis
7,5 5 662
oceny
7,5 10 1 5662
Tajemnice domu Anubisa
powrót do forum serialu Tajemnice domu Anubisa

Zaczęłam oglądać "Internat" i nie mogę się oprzeć wrażeniu, ze to stąd Twórcy "TdA"
wzięli pomysł na serial. [SPOILER]
Przyjeżdża nowy dzieciak/dzieciaki do internatu i wkrótce pop tym, wraz z kolegami, wpada
na trop niebezpiecznych sekretów. Odkrywają, że nauczyciele mogą być zamieszani w coś
złego, jest zawiązana jakaś tajna, mroczna grupa, nawet na policję nie można iść,
nikomu nie można ufać. W starym budynku, gdzie znajduje się szkoła, odnajdują różne
sekretne skrytki i przedmioty. Poznają też wejście na strych, gdzie się potajemnie
spotykają i na wiekowym odtwarzaczu oglądają/słuchają nagrań z przed lat,
zdradzających wydarzenia z czasów, gdy starsze pokolenie było dziećmi. Trafiają na tajne
wejście do piwnicy/podziemi, gdzie dzieją się dziwne rzeczy i jest niebezpiecznie. Pojawia
się dorosły, który udaje, że im pomaga, ale okazuje się, że chce tylko dowiedzieć się, co
wiedzą uczniowie. Jeden ze studentów znika/ginie i część akcji jest poświęcona
tajemnicy jego odejścia. Do tego zdjęcie z przed lat, na którym jest ktoś, kto wygląda
dokładnie tak, jak żyjąca obecnie osoba. Szkolny twardziel i kawalarz odkrywa swoją
wrażliwą naturę, okazuje się, że nowi uczniowie nie trafili przypadkiem właśnie w to
miejsce...

Nie sądzicie, że zbyt dużo rzeczy się pokrywa, by to mógł być przypadek?

Morgana_filmweb

ale wieś o tym że house of Anubis opiera się na Das Haus Anubis który opiera się na Het Huis Anubis

A i sibunA

filmowy_laufer

Nie, nie wiedziałam, a co to jest? Jestem pewna, że pomiędzy serialami musi być jakiś związek czy wspólna inspiracja, ale może inne, nić przypuszczałam?

Morgana_filmweb

Uhu, faktycznie brzmi podobnie.
Zbieg okoliczności?

KeiChan

Het Huis anubis został wymyślony przez holenderskich producentów
serial zaczął sie w 2006 a skończył się w 2009

Het Huis Anubis zainspirowało niemieckich producentów i powstało Das haus Anubis zaczeło się jakoś 2008 i trwa do dziś

te dwie wersje zainspirowały amerykańskich producentów.

A i Het huis anubis i das haus anubis house of anubis znaczą dom Anubisa

filmowy_laufer

Dobrze wiedzieć, a wiesz może czy da się gdzieś obejrzeć polską wersję Het huis? Zawsze fajnie zobaczyć oryginał. ;-)

Morgana_filmweb

raczej nie ma:( a szkoda bo ja też chciałbym obejrzeć , no cóż ja oglądam początek drugiej serii po holendersku, zdradże jest super

filmowy_laufer

I tak wiele seriali jest do siebie podobnych. Ale Internat lepszy.

Hmm_Ciastko

No ba. Tyle, że ten Dom Anubisa jest dla młodszej widowni, a Internat już dla starszych, jest dojrzalszy, trzyma poziom, są w nim poważne wątki, etc, etc.

KeiChan

To prawda, jak również w Internacie są morderstwa, a to też motyw nie koniecznie dla dzieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones