SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Tannbach

2015-2018 1 godz. 30 min.
7,0 53
oceny
67
chce zobaczyć
{"id":"713395","linkUrl":"/serial/Tannbach+-+podzielona+wioska-2015-713395","alt":"Tannbach - podzielona wioska","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/33/95/713395/7794781.2.jpg"}
Niewielkie miasteczko w Niemczech pod koniec II Wojny Światowej zostaje podzielone. Pilnujący granicy żołnierze mają rozkaz strzelać do każdego, kto podejmie próbę przekroczenia.
{"seasons":[2,1]}
6
gatunek
produkcja
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Tannbach+-+podzielona+wioska-2015-713395/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/713395","link":"/serial/Tannbach+-+podzielona+wioska-2015-713395/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/713395","link":"/serial/Tannbach+-+podzielona+wioska-2015-713395/episode/ranking"}}
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

[2,1]

Wiosna 1945 r., ostatnie chwile przed upadkiem Rzeszy. W Tannbach grupa fanatycznych nazistów przygotowuje ostatni morderczy atak na współobywateli. Wkrótce do miasta wkraczają Amerykanie, którzy ostatecznie kończą wojnę. Ale świętowanie trwa krótko, bo pojawiają się także Rosjanie. Oba mocarstwa uznają Tannbach za swoje — w efekcie Wiosna 1945 r., ostatnie chwile przed upadkiem Rzeszy. W Tannbach grupa fanatycznych nazistów przygotowuje ostatni morderczy atak na współobywateli. Wkrótce do miasta wkraczają Amerykanie, którzy ostatecznie kończą wojnę. Ale świętowanie trwa krótko, bo pojawiają się także Rosjanie. Oba mocarstwa uznają Tannbach za swoje — w efekcie możemy zobaczyć miniaturową wersję tego, czym w przyszłości będzie zimna wojna. Wojenne pokolenie powoli przekształca się w powojenne. Opisana tu historia obejmuje okres od końca wojny do budowy Muru Berlińskiego. Tannbach to miejsce zawieszone pomiędzy demokracją a komunizmem. Każdy ma tu coś do ukrycia, coś chce zmienić — albo o czymś chce zapomnieć. Każdy pragnie zacząć życie od nowa. Ten poruszający serial, oparty na prawdziwych wydarzeniach z lat 1945–1961, ukazuje życie wielu różnych ludzi: oprawców i ofiar, oportunistów, zwycięzców i przegranych, którzy przeżyli zawieruchę wojenną, aby wpaść w pułapkę nowej, często równie straszliwej zimnej wojny.

studio
Wiedemann & Berg Television
tytuł oryg.
Tannbach
inne tytuły
Tannbach - podzielona wioska Polska
Tannbach - Schicksal eines Dorfes (pełny tytuł) Niemcy
Więcej...
Serial kręcono w Kleinlosnitz, w krajach związkowych: Turyngia i Bawaria (Niemcy) oraz w Pradze (Czechy).
W Polsce serial był emitowany w innej od oryginalnej wersji montażowej. Każdy odcinek był podzielony na dwa osobne epizody.