PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789148}
7,4 126 999
ocen
7,4 10 1 126999
6,9 20
ocen krytyków
The End of the F***ing World
powrót do forum serialu The End of the F***ing World

Sposób przekazu

ocenił(a) serial na 9

Podczas oglądania drugiego sezonu naszła mnie pewna refleksjaa mianowicie - ten serial w idealny sposób portretuje ważne ludzkie rozmowy pokazuje że to co mówimy jest tak naprawdę wycinkiem tego co myślimy, Tutaj słyszymy to wypowiedziane, ale dzieki wspaniałej konstrukcji serialu słyszymy też to co pozostało w głowie danego bohatera i nie zostało wypowiedziane. Czyż tak się nie dzieje w prawdziwym życiu? Ileż to ja razy miałem tak że po odbyciu jakiejs ważnej rozmowy przeżywam ja w w głowie drugi raz i analizuje co mogłem powiedziec lepiej, czego nie powiedziałem a powinienem.I gdybym powiedział to czy tamto to ta rozmowa wpłyneła by na moje życie a nie była tylko zwykła rozmową słowną nie wpływającą na życie w żaden sposób. Po prostu chwycił mnie ten serial za gardło i sprawił że się wręcz z nim identyfkiuję. Dziwne uczucie. Przy najlepszych dla mnie serialach tez silnie je przeżywałem ale to za to show co się działo na ekranie, za fabułe ( Breaking Bad , gra o Tron, Banshee ) ale tutaj fabuła schodzi na drugi plan , bardziej na ocenę i odbiór wpływa wlasnie to jak ten serial można w łatwy sposób przełożyć na własne życie... ktoś miał podobne uczucia czy może jestem zdrowo poyebany jak bohaterowie serialu ??? xD xD

mordarg

Jesteś zdrowo poyebany czyli normalny:) A normalny znaczy inny, bo każdy z nas jest inny na swój jakże piękny sposób. Tą normalność=inność ten serial świetnie pokazuje. Wszyscy gdzieś w sobie błądzimy, mamy swoje dziwactwa, mamy tajemnice, mamy takie problemy które dla innych wydają się pestką. Wszyscy jesteśmy weirdo na swój sposób.

ocenił(a) serial na 9
mordarg

Jest nas więcej. Mam dokładnie takie same odczucia i tak samo identyfikuję się z tym co nie zostało pokazane wprost. Ale też zastanawiam się czy to nie serial „o świrach dla świrów”. Intersująca refleksja ;-)
Co by nie było, to dla mnie obecnie najlepsze co widziałem na Netflixie. Bardzo dawno nie miałem takiej „jazdy” przed ekranem.

mordarg

Każdy kto twierdzi, że jest "normalny" jest najbardziej poy3bany :)) Bój się tych, którzy chcą wszystko i wszystkich ujednolicić...czyli komunistów i socjalistów ;)
Są oczywiście pewne normy społeczne, których przekraczanie powinno skutkować ostracyzmem/więzieniem/karą śmierci.... Ale posiadanie dziwactw i przywar, które nie krzywdzą innych jest objawem normalności. Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 9
SandorClegane

Gorbaczow był chodzącym paradoksem komunizmu - bo skoro wszyscy maja mieć po równo oto czemu przywódca zssr ma na czole mini-europę ? ; )

mordarg

Hahahaha Michał wymyślił UE...najpierw szybki szkic na czole ;)

ocenił(a) serial na 9
SandorClegane

bez kitu xD

ocenił(a) serial na 8
mordarg

"To be mad in a deranged world is not madness, it’s sanity."
“To be sane in a world of madman is in itself madness.” ― Jean-Jacques Rousseau

mordarg

"Podczas oglądania drugiego sezonu naszła mnie pewna refleksjaa mianowicie - ten serial w idealny sposób portretuje ważne ludzkie rozmowy pokazuje że to co mówimy jest tak naprawdę wycinkiem tego co myślimy, Tutaj słyszymy to wypowiedziane, ale dzieki wspaniałej konstrukcji serialu słyszymy też to co pozostało w głowie danego bohatera i nie zostało wypowiedziane. Czyż tak się nie dzieje w prawdziwym życiu? Ileż to ja razy miałem tak że po odbyciu jakiejs ważnej rozmowy przeżywam ja w w głowie drugi raz i analizuje co mogłem powiedzieć lepiej, czego nie powiedziałem a powinienem."

Człowieku! Zajebisty tekst! OMG! Tyle łaciny mi się teraz nasuwa a portal blokuje :) Dzięki! Idealne podsumowanie moich ostatnich kilku miesięcy.

ocenił(a) serial na 9
maupa_ona

Dziękuję ze docenienie tych przemyśleń - dobrze wiedzieć że inni ludzie mają podobnie, to mnie utwierdza w tym że jednak wszystko jest w porządku ; )

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Trafna uwaga, wcześniej tak na to nie patrzyłam. Tak wiele teksu nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć, mówimy tylko krótkie zdania, a w naszej głowie kryje się cała reszta.

ocenił(a) serial na 10
mordarg

Też to zauważyłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones