PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117482}

Tom i Jerry

Tom and Jerry
7,7 39 934
oceny
7,7 10 1 39934
7,6 12
ocen krytyków
Tom i Jerry
powrót do forum serialu Tom i Jerry

Cenzura

ocenił(a) serial na 9

Byłem bardzo rozczarowany gdy ostatnio na kanale "Boomerang" dorwałem się do Toma i Jerrego, a że znam wszystko niemal na pamięć to uwadze mojej nie przeszła ani jedna dzisiejsza cenzura. Wycięli mnóstwo ujęć w których twarze bohaterów są usmolone i wyglądają trochę jak murzyńskie, wycięli sceny palenia papierosów czy też cygar, ani razu nie widziałem odcinka w którym są kowbojami (ten który nigdy nie był przetłumaczony na polski) ani też odcinka w którym Tom użłopał się winem. Polityczna poprawność bardzo bardzo?

ocenił(a) serial na 10
Desu_desu_desu

Za bardzo, wymysł który ma na celu zapomnienie o przeszłości i mający na celu zapomnienie tego iż rasistowskie żarty były na porządku dziennym w tych latach. I mimo że jest to tylko kreskówka, cenzura takich produkcji bardzo dobitnie pokazuje jak przeraźliwiony jest obecnie świat na wszelkie "niepoprawne" treści. Mam duże wątpliwości czy zaczynanie od takich niewinnych zabiegów nie skończy się za kilkadziesiąt lat autentycznym tuszowaniem historii która była uwieczniona na taśmach w produkcjach przeznaczonych dla widzów dojrzałych. W dobie obecnych komputerów nie ma problemów z wycieciem scen czy montowaniu czegoś na nowo.

użytkownik usunięty
Desu_desu_desu

Wielki minus dla Boomeranga się za to należy!

Desu_desu_desu

Światu się w dupie poprzewracało. W latach 30-40 w bajkach Czarni ukazani byli jako dzikusy i ludożercy, kreskówki o Supermanie gnoiły wrogów USA - Japońcyków i Niemców, normą było że bohaterowie palili, tłukli się i nierzadko taki Tom i Jerry epatowały scenami wręcz okrutnymi :D Za to w tamtych czasach nie było w kreskówkach pierdzenia, rzygania i srania, jako główna wartość współczesnych bajek i filmów.

Bruce_Lee

Stare dobre czasy. Dzisiejsze kreskowki zeszly na psy.

Edna_fw

Nie licząc niektórych kinowych bajek, które jakieś wartości przekazują. ALe to co teraz młodzi oglądają w TV to za głowę się chwycić!

użytkownik usunięty
Bruce_Lee

"Światu się w dupie poprzewracało." Taa, poprzewracało sie afromaerykanom ze nie chcą byc pokazywani stereotypowo. Jak oni mogą ! Moze ejszcze do Ku Klux Klanu wrócimy co rasisto? Kolejny zwolennik przygłupa Trumpa.

ocenił(a) serial na 8
Desu_desu_desu

W dzisiejszych czasach takich rzeczy może się i już nie kręci, ale filmy odzwierciedlają czasy w jakich są kręcone i nie można tuszować historii, nawet jeśli ta nie odpowiada dzisiejszym czasom.

użytkownik usunięty
Cesarz_OLX

Nikt nie tuszuje historii. Jest dostepna w podrecznikach. A wydawcy decyduja co pokazywac i maja do tego pełne prawo uwzględniając wspołczesne stosunki spoleczne jak i to aby nie wyzwalać stereotypów wsrod dzieci. Ciekawe czy tak samo bys pisal jakby w bajce wysmiewali Polakow, pewnie kipiałbys z oburzenia. Ot polska hipokryzja pełną gebą.

użytkownik usunięty
Desu_desu_desu

Wyciete sceny z paleniem cygar - bardzo słusznie.
To nie jest cos co powinno sie dzieciom pokazywać.
W czasach kiedy robiono te kreskowke byly zupelnie inne stosunki spoleczne niz dzis.

Kiedyś promowało się palenie, dziś narkotyki i wątki LGBT. Wolę już filmy i bajki z dymem tytoniowym ;)

użytkownik usunięty
Bruce_Lee

Masz prawo.
Oni tez maja prawo ich nie pokazywac kierujac sie troska najmlodszych.
Kiedys mozna bylo w szpitalach , pubach restauracjach tez palic, No ale czasy sie zmieniły.
Nie wiem czy dzis promuje sie narkotyki i LGBT, Kiedys reklamowano tytoń owszem, nie widze dzis reklam narkotykow. Taka roznica.
LGBT walzca o swoje prawa zeby byc traktowani jak kazdy tak jak afroamerykanie kiedys. Promocje katolickiego fanatyzmu mamy od 2tys lat wiec mzoe czas na zmianę i wiecej balansu. LGBT jakos nikogo na stosach nie pali jak chrzescijanie w imie krzyza, a Hitler tez sie za takiego uwazał.
Tyle.

Mówię o ogólnych trendach, nie tylko w kreskówkach.
Wszystko, co jest ponad normę, staje się fanatyczne. Nie mam nic do osób homo, ale parady cyrkowców z penisami w rękach są po prostu niesmaczne. LGBT robi z osób homoseksualnych wariatów, a nam wskazuje - patrzcie! To wy jesteście nietolerancyjni, macie ich obserwować i szanować.
Co do Afroamerykanów, to jest tendencja w odwrotną stronę - nie wolno ich nawet skrytykować (jako człowieka, osobę, zachowanie), bo od razu lecisz do sądu o rasizm.
Jeśli chodzi o chrześcijan i Kościół, to akurat ja jestem wielkim przeciwnikiem, ale nie deklaruję tego transparentami i szanuję zdanie innych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones