PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481940}
7,5 1 204
oceny
7,5 10 1 1204
Trzech kumpli
powrót do forum serialu Trzech kumpli

historia zdrady Lesława Maleszki jest naprawdę wstrząsająca, nie mogę sobie nawet
wyobrazić co przeżyli jego przyjaciele gdy przeczytali fragmenty tej pracy magisterskiej w
2001 r., ale mam pytanie - jak to się stało, że TP wydrukował wówczas te fragmenty? skąd
redakcja miała tę pracę?
co do samego filmu, to dla mnie najbardziej poruszający był fragmnet gdy wypowiada się
"najmilsza studentka" z 1977 r. ;
a poza tym byłam zaskoczona rekonstrukcjami z nocy śmierci Pyjasa, bo nagle okazuje się
w tym filmie, że było aż trzech świadków tego zdarzenia?!!!
nigdy o tym wcześniej nie słyszałam i poza tym jest to niespójne z wcześniejszą wersją
wydarzeń, którą przestawiał ten drugi Staszek (potem utopiony), że Pyjas wychodził z
akademika jakby go ktoś prowadził pod bronią a później widzimy jak jedna kobieta spotyka
go samego na ulicy, inna widzi, ze milicjanci biją go i kopią na Rynku (to dla mnie kolosalna
bzdura - na pewno mundurowi nie bili go na środku ulicy) a z kolei inny facet widzi jak go
wciągają go do Nyski a potem wyrzucają w bramie a przecież jeszcze w filmie mówi się, ze
pobił go bokser za 200 dolarów - coś mi się tu nie zgadza... skąd autorki filmu wzięły tych
świadków?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones