PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790008}

Ultraviolet

6,7 17 688
ocen
6,7 10 1 17688
6,2 5
ocen krytyków
Ultraviolet
powrót do forum serialu Ultraviolet

W żadnym stopniu serial nie sprawia wrażenia jakiejś szczególnej produkcji telewizyjnej. Taka gdzieniegdzie podkoloryzowana tanimi schematami przeciętność. Wszystko wskazuje na to, że popularność serialu ma budować w znaczącym stopniu powszechna moda na nieustanne obcowanie ludzi z portalami społecznościowymi. Nawet wyczuwa się w serialu - być może nieumyślne - wystawienie pomniejszego pomnika tej formie odcinania się od rzeczywistości. Na pewno jej promocję. To chyba najwcześniejsza młodzież ma być jego głównym targetem. Wszystko to, co w serialu tworzy obraz funkcjonowania grup ludzkich głęboko zanurzonych w świecie społeczności tego typu, jest po prostu tandetne i komiczne. Nie będę odnosił się do dźwięku, bo uważam, że jeśli ktoś po tak słabej premierze i tylu innych minusach zwraca w ogóle na to uwagę, to znaczy, że wiele do szczęścia na gruncie treści mu nie potrzeba. Jeśli zaś chodzi o scenariusz, to nie ma tutaj miejsca na nic innego jak tylko wzruszenie ramionami. Aktorsko serial też w żaden sposób ciekawy. Głowna bohaterka bardzo słabo. Fabijański owszem objawia talent, ale w tym anturażu ostatecznie też wypada odpychająco. Oczywiście jedyny moment, w którym można być zadowolonym, to ten, gdzie pojawia się Kulesza. Ale ta babka po prostu tak ma, że wystarczy że wypowie zdanie do kamery i od razu jest genialnie. Niestety, ale pierwszy odcinek znacząco odsłania poziom jakiego możemy spodziewać się w kolejnych odcinkach i tym samym nie wygląda to zachęcająco. Wszystko to takie jakby dla bezmyślnie oglądającej gimnazjalnej gawiedzi, dla której najważniejsze w serialu jest to, by świat w nim przypominał "nowoczesny zachód" i nie straszył "zaściankowym średniowieczem" wypranym z wszelkiego rodzaju "luzackiego" usposobienia.

chrisziyo

To co, nie oglądać w przyszłości?

ocenił(a) serial na 5
afterman

Pierwszego odcinka nie, bo słaby.

ocenił(a) serial na 4
chrisziyo

Słaby i ocena 5? Słaby według tej skali 3.

ocenił(a) serial na 4
gaudium

* Słaby według tej skali to powinno być 3.

ocenił(a) serial na 5
gaudium

Faktycznie. Najwyraźniej jestem niedorozwinięty.

ocenił(a) serial na 5
chrisziyo

może inaczej - trailer okazał się za bardzo obiecujący vs to co zobaczyliśmy w 1szym odcinku....;P ale ja jeszcze daję serialowi szansę. głównie ze względu obsadę - Kulesza (choć obstawiam, że będzie mniej niż więcej w całym serialu), Czerwińska, Kalita, Topa, Żurawski to bardzo dobra ekipa - oni będą chyba na stałe czyli w każdym odcinku. Nieradkiewicz i Fabjański - zobaczymy, czy "dociągną" do ww pozostałych. z połowę 1go sezonu (3-4 odcinki?) zobaczę by wyrobić sobie zdanie, potem najwyżej będzie zmiana kanału.
dla mnie nadmiar screen'ów z portali, telefonów, kont jest trochę denerwujący, faktycznie wygląda to na focusowanie się na gimbazowym odbiorcy :P :P
brakuje trochę brudu rzeczywistości - chociaż trochę z klimatu Gliny czy Pitbulla, ale to raczej nie w tym serialu;(
no i nie każda sprawa musi być tak całościowo, ekspresowo i zgrabnie rozwiązana w końcówce pojedynczego odcinka - może scenarzyści i producenci wzięli to pod uwagę;)
na koniec pytanie - głos młodego w czapce przed kompem? - wydawało mi się, że to Obuchowicz ale chyba to będzie Damięcki - i raczej nie jest na plus...:P
let's watch.....

ocenił(a) serial na 5
chrisziyo

Wg mnie to taki trochę Komisarz Alex, tyle że z nowinkami technologicznymi. Sprawa rozwiązana w ostatnich pięciu minutach, wcześniej napięcie raczej takie sobie. Motywacje głównej bohaterki do rozwiązania tej sprawy dla mnie mało przekonywujące. Film ok, będę oglądać, ale głównie dla widoków miasta i ciekawości, jak będzie dalej. Dźwięk - tragedia!!

ocenił(a) serial na 5
Piaff

Aaa i jeszcze ta nachalna reklama telefonu na samym początku... Wrrrr!

chrisziyo

Brawo! Dokładnie tak samo myślę, ale, że dałeś 5??? Nie kumam.

ocenił(a) serial na 5
mondeo117

Dałem 5, bo faktycznie uważam go za średni, tj. przeciętny. Niczym sie nie wyróżnia, ale też nie jest amatorszczyzną totalną.

chrisziyo

Fakt trochę pojechałem z tą 1, ale to pewnie przez wqrw na dźwięk i trochę infantylność odcinka. Nic wykasuję ocenę i ocenię po obczajeniu większej ilości materiału.

ocenił(a) serial na 5
mondeo117

Na poprawę dźwięku jednak nie licz. :))))

chrisziyo

AXN na fejsie napisał że dźwięk poprawiono i będzie bez zarzutu. Zobaczymy a raczej obsłuchamy.

chrisziyo

Dla mnie to tacy współcześni Kryminalni. 45 minut i sprawa rozwiązana, dość banalna jak się okazuje. Nigdy nie byłam fanką Nieradkiewicz, ale wiem, ze jest ceniona przez krytyków, jak dla mnie to się tu marnuje. Widziałam zapowiedź drugiego odcinka - "gadające drzwi" i szczerze , nie mam ochoty oglądać.

ocenił(a) serial na 5
kokoszanel11

Pytanie, kim są ci krytycy skoro ją cenią. Pytanie retoryczne, bo przyznam, że nie chcę nawet wiedzieć.

kokoszanel11

'Współcześni Kryminalni'....błagam. 'Kryminalni' to był naprawdę dobry serial kryminalny z gatunku tych 'dla całej rodziny'. Scenariusze i dialogi nie bolały/nie rozsadzały mózgu jak te tutaj. Ja wiem, że znak czasów, ale z tymi screenami z telefonów i neta przesadzają naprawdę grubo. Jak będę chciał popatrzeć na ekran telefonu, to popatrzę. Poza tym Nieradkiewicz to jest najlepsza aktorka z całej obsady i tylko dzięki jej urokowi te dość irytująco napisaną postać da się oglądać, a może nawet polubić. Kuleszy, to tu w ogóle by mogło nie być. Służy głównie do tego żeby się pojawić na minutę na tej samej kanapie i trochę ponarzekać na wszystko. W zasadzie to samo z Żurawskim, Kalita kompletnie niewykorzystany. Fabijański drewniany jak zawsze, gra identycznie jak w każdym filmie/serialu/reklamie szamponu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones