PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853773}
6,1 1 036
ocen
6,1 10 1 1036
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

Fabuła i scenariusz bardzo różnią się od pierwowzoru więc warto sprawdzić odmienną wersję tej fenomenalnej historii.

Chomone

No wlaśnie... Nie widziałam "oryginału", więc naprawdę nieźle się bawiłam, oglądając tę najnowszą Utopię. Totalnie nie rozumiem, czemu ocena jest tak niska. Jak rozumiem to niezadowoleni fani pierwowzoru dają te niskie oceny?

ocenił(a) serial na 8
narev92

Z recenzji użytkowników na IMDB wynika że sympatycy starej Utopii mieszają nowy serial z błotem - tutaj na filmweb podobnie co widać po tematach. I sam miałem takie nastawienie po pierwszym odcinku, a jednak - warto, bo ta produkcja Amazona to perełka.

narev92

Chyba nie tylko fanom oryginalnej Utopii się nie spodobał, skoro został tak szybko skasowany

Chomone

co to znaczy że jest z "zaniżoną oceną" ? Bo widze dwie opcje.

1. Ludzie solidarnie wystawili temu serialowi ocene 8 ale filmweb wziął i zaniżył ocene?
2. Ludzie zagłosowali i ocenili ten film na 5,9 ale ty uważasz że powinna być wyższa.

Jeśli opcja 1. jest prawdziwa to faktycznie ocena zaniżona ale jeżeli opcja 2. jest prawdą to znaczy że piszesz bzdury.

ocenił(a) serial na 8
BartasBartas

opcja 3 - wystarczy poczytać jakie recenzje i oceny na imdb wystawiali fani pierwowzoru a jakie widzowie nie znający brytyjskiej wersji.

ocenił(a) serial na 2
Chomone

No bo wersja brytyjska jest po prostu lepsza, dlaczego mają dawać wyższą ocene skoro coś jest gorsze?

ocenił(a) serial na 2
Chomone


Bardzo kiepsko, wszystko to czym utopia mogła się pochwalić zostało w tym wydaniu zarżnięte. Brak muzyki, kolorów, postacie są jakieś denne szczególnie ci, którzy zabijają WTF? Serial ma niską ocene bo na nią zasługuje, ma ten sam tytuł a w żadnym stopniu nie dorasta mu do pięt

ocenił(a) serial na 5
1253_1642

Komiks jest fajny. Moim zdaniem lepszy niż w oryginale.
Cała reszta niestety nie dorasta brytyjskiej wersji do pięt, najbardziej zepsuli postać Arby'ego, to co w brytyjskiej wersji było przekonująco pokazane jako oderwanie i psychopatia tu wygląda jak ograniczenie umysłowe.

ocenił(a) serial na 5
Chomone

Tylko wtedy jeżeli nie obejrzysz oryginału. Ale jeżeli nie obejrzysz oryginału dużo stracisz. Ja tak zrobiłem. Obejrzałem remake, a potem oryginał. Niestety ale remake to karykatura oryginału mimo iż do momentu obejrzenia oryginału wydawał mi się dobry.

ocenił(a) serial na 8
AKSORZ

Oryginał to jeden z najlepszych seriali jakie kiedykolwiek widziałem (i więcej niż raz). Natomiast w którymś z wywiadów jego twórca stwierdza (przed publikacją "nowej" wersji), że adaptacja Amazona gdyby odniosła sukces to mogłaby się przyczynić do wznowienia pierwowzoru. Więc tak naprawdę porażka drugiej Utopii nie jest dobrą wiadomością dla fanów pierwszej.

ocenił(a) serial na 5
Chomone

No nie wiem ... dość dziwna wypowiedź twórcy, Minęło 7 lat od zakończenia drugiego sezonu. Generalnie kontynuacja została pogrzebana. Aktorzy się postarzeli więc BARDZO trudno było by zrobić kontynuację pierwowzoru. Tym bardziej wypuszczając pierwszy sezon remake który należało by kontynuować. Kto po remake byłby zainteresowany pierwowzorem którego jest ciężko zdobyć? Niestety ale UTOPIĘ trzeba zapamiętać i nie ma co liczyć na wznowienie.

Chomone

Dlaczego z zniżoną oceną? Aha, dlatego, że ty mu dałeś 8 xD

Chomone

Oczywiście że ocena jest zaniżona. Zaniżona przez tych którym się serial niepodobał. Tak działa średnia ocena.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones