PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835082}

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

The Lord of the Rings: The Rings of Power
5,2 30 247
ocen
5,2 10 1 30247
5,4 16
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Znam już fabułę

ocenił(a) serial na 3

Po nowym zwiastunie wydaje mi się, że znam już 90% fabuły. Moim zdaniem będzie tak.

AKT 1

-Brat Galadrieli zginie w walce z orkami.
-Galadriela usypie kopiec z hełmów zabitych i przysięgnie zemstę.
-Galadriela jako „Komandor Północnych Armii” na czele 10 elfów wyruszy zwiedzić mroźną lodową północ gdzie znajduje się mroczna twierdza.
-W owej twierdzy oklepie lodowego trolla i odkryje znak Saurona - ukraiński tryzub.
-Zaniepokojona tym znakiem wyruszy do Lindonu ostrzec elfy.
-Po dotarciu na miejsce Juliusz Gil-Galad udekoruje Galadriele pozłacanym wieńcem laurowym.
-W tym samym czasie wpadnie z wizytą Durin Junior przyjaciel Elronda (kalka z przyjaźni Gimlego i Legolasa)
-Następnie podczas kolacji z udziałem Gil Galada, Elronda, Celebrimbora i Durina, Galadriela powie „Słuchajcie chłopaki fajna kolacja, bardzo miło tutaj jest ale Sauron powrócił i rośnie w siłę. Musimy walczyć!!!” Elrond odpowie „E tam odłóż swój miecz Galadrielo”
-Galadriela jako silna, mądra kobieta będzie zdegustowana biernością tych słabych, głupich białych mężczyzn i wyruszy za morze szukać pomocy.

AKT 2

-Galadriela wyruszy więc za morze. Niestety jej statek dopadnie sztorm. Razem z niejakim człowiekiem Halbrandem uratuje się na tratwie.
-Tratwe zaatakuje dorsz ludojad, będzie kiepsko ale w ostatniej chwili uratuje rozbitków flota Numenoru pod dowództwem młodego Isildura.
-Galadriela i Halbrand dotrą do Numenoru.
-Numenorejczycy spytają: Kto wy jesteście? Galadriela odpowie: „Jestem Galadriela ze Złotego Domu. Dowódczyni armii Juliusza Gil Galada” Halbrand odpowie „Jestam Halbrand. Człowiek. Ruchacz elfek”
-Odpowiedz Halbranda nie spodoba się miejscowym i trafi za kratki, z kolei Galadriela zostanie przyjęta ze wszystkimi honorami.
-Galadriela zaapeluje „Sauron powrócił i rośnie w siłę. Musimy walczyć!!!” Jednak miejscowi biali głupi i słabi mężczyźni machną na nią ręką. Tylko jedna mądra afrykańska królowa Numenoru zrozumie apel Galadrieli.
-W tym samym czasie miejscowi blondyni Świadkowie Saurona będą grasować już w Numenorze nawołując do nietolerancji wobec kolorowych.

-Elrond wyruszy do Khazad Dum aby umocnić sojusz z krasnoludami. Weźmie tam udział w zawodach rozłupywania kamienia.
Stary król krasnoludów Durin Senior nie lubi jednak elfów i będzie przeciwny propozycjom Elronda.
-Załamany Durin Junior upije się na smutno i wtedy przyjdzie wesprzeć go małżonka pierwsza afrokrasnoludzica w historii kinematografii. Mądra Afrokrasnoludzica powie „Kiedyś to wszystko będzie twoje. Zostaniesz królem i musisz być silny tak jak my kobiety”
-Następnie pierwsza afrokrasnoludzica w historii kinematografii zaśpiewa wraz ze swoim chórkiem i wykuje magiczne coś, być może pierwszy pierścień krasnoludów.

-W międzyczasie Bill Cosby i jego hobbitomenelki znajdą szczątki komety z kolejnym menelem. Jedna hobbitomenelka będzie czuła, że to ktoś wyjątkowy ale reszta nie będzie jej wierzyć.
-Dopiero jak menel z komety oklepie stado koniowilków hobbitożule powiedzą „Łał! To rzeczywiście jest ktoś wyjątkowy” Żul z komety okaże się oczywiście Gandalfem.

AKT 3

-Tajemniczy elf Negrolas wpadnie w pułapkę orków i będzie zmuszony walczyć na arenie ku uciesze swych oprawców. Jednak wykorzystując wrodzony spryt ucieknie tym białym głupim orkom.
-Negrolas dotrze do wioski gdzie będzie apelował „Orkowie rosną w siłę i zagrażają waszej nowoczesnej postępowej multi kulti społeczności. Musicie walczyć!” Oczywiście głupi biali mężczyźni machną ręką mówiąc „Eee tam” Mądrego afroelfa zrozumie tylko samotna irańska matka i jej rodzony hawajski syn.
-Samotna matka po płomiennej przemowie zmobilizuje mieszkańców wioski do oporu.
-Samotna matka i Negrolas będą mieli się ku sobie. Afroelf wręczy jej nasionka magicznego drzewa.

-W międzyczasie Galadriela doprowadzi do uwolnienia Halbranda
-Halbrand w podzięce pokryje Galadriele. Co prawda Galadriela ma męża ale wakacyjny romans to nie zdrada.
-Mądra królowa Numenoru, wojownicza Galadriela i Halbrand ruchacz elfek, na czele numenoryjskiej jazdy wyruszą razem do Sródziemia walczyć z armią orków.
-Przybędą w ostatniej chwili gdy właśnie armia orków atakuje wioskę Samotnej Matki. Będzie to oczywiste nawiązanie do odsieczy Minas Tirith w wykonaniu jeźdźców Rohanu. Różnice będą tylko takie, że Numenorejczyków będzie góra kilkudziesięciu, będą powalać orków rozpiętymi pomiędzy końmi łańcuchami a Galadriela będzie przyjmować dziwne pozycje na koniu podczas walki.
-Wioska uratowana koniec sezonu pierwszego.


Dodam jeszcze, że spodziewam się scen erotycznych nie tylko pomiędzy Galadrielą i Halbrandem oraz Negrolasem i Samotną Matką. Moim zdaniem będzie też homowątek łączący Elronda, Gil Galada i Celebrimbora.

Serialu na razie oglądac nie zamierzam, jednak jeśli jest ktoś chętny aby to obejrzeć niech napisze w jakim stopniu moje przewidywanie odnośnie fabuły się sprawdziły.

ocenił(a) serial na 4
zarptak

Przyznam, że jak to czytałem to pękałem ze śmiechu - bardzo lubię ten typ humoru. Widać, że się postarałeś i jest to chyba najlepsze podsumowanie tego cyrku zwanego „Rings of Power” jakie miałem okazję przeczytać. Jednak po chwili przyszła do mnie nieco gorzka refleksja – wszystko wskazuje, że ten serial będzie prawdopodobnie wyglądał dokładnie tak jak piszesz – co stanowi profanację twórczości Tolkiena. Z drugiej strony można by podsunąć twórcą pomysł, aby oficjalnie zrobić z serialu parodię – może wyszłoby chociaż śmiesznie a nie żałośnie jak teraz…

zarptak

Dobre. Uśmiałem się jak cholera - a tak na poważnie to uważam że serial niewiele będzie różnił się od tego co napisałeś.

zarptak

To najlepsze co czytałem od dawna :D

ocenił(a) serial na 1
Thereisnogod

I niestety dokładnie tak będzie wyglądać scenariusz tego syfu. Ziomek tego nie zmyślił.

ocenił(a) serial na 1
zarptak

Bardzo podoba mi się Twoje streszczenie i obawiam się, że w większej części możesz mieć rację. Jedno pytanie: jak myślisz, kogo na końcu wybiorą jako homokomando?

ocenił(a) serial na 1
zarptak

Coś Ci się pomyliło. Sauron to Putin, a Mordor to Rosja.

ocenił(a) serial na 3
ladywhitesnake

https://www.youtube.com/watch?v=xNZGgE-hKlA

ocenił(a) serial na 1
zarptak

Podasz numery w lotto? :D

BlakJoint

Bez kitu trafił w punkt

zarptak

Jeszcze elfy brzydkie w ch...

ocenił(a) serial na 1
zarptak

Jesteś lepszy od Nostradamusa. Jak na razie 2 odcinki trafiłeś 90% fabuły :)))) i sądzę , że na kolejne 3 tak samo trafisz procentowo. Jeszcze tylko 2 sezon mi streść który nie powstał i nie będę musiał oglądać tego chłamu :D

ocenił(a) serial na 1
zarptak

Przyznaj, że pracujesz dla Amazona.

ocenił(a) serial na 4
zarptak

He he, ruchacz elfek wygrywa XD

Ale biorąc pod uwagę obecne trendy, którym ten serial jest niewolniczo podporządkowany to Halbrand będzie się przedstawiał jako betaorbiter elficy. XD

ocenił(a) serial na 3
zarptak

Jak widać nie trafiłem ze statkiem Galadrieli tonącym podczas sztormu. Cóż, na zwiastunie serialu widać na jej okręcie tylko wyroby elfopodobne, Halbranda ni ma. Powinienem się więc domyśleć, iż nastąpi jakaś przesiadka w jej wykonaniu.

Zapomniałem też wspomnieć o Balrogu. Moim zdaniem Balrog pojawi się w ostatniej scenie ostatniego odcinka tak żeby stanowić cliffhanger zachęcający widzów do obejrzenia 2 sezonu.

ocenił(a) serial na 1
zarptak

Wspaniale spojlery

ocenił(a) serial na 3
zarptak

Eh, powinienem się domyślić, że Galadriele i Halbranda uratuje flota Numenoru pod dowódzctwem Elendila a nie Isildura, wszak w zwiastunie Isildur jest pokazany jako zwykły marynarz.

Cofam też to co pisałem o scenach erotycznych. Serial rozwija się zbyt wolno, żeby Halbrand zdążył zaliczyć Galadriele w tym sezonie. Jeśli chodzi o Dani Elvesa i Samotną Matkę to nic z tego nie będzie poza najwyżej delikatnym buziakiem. Aktor grający Dani Elvesa jest gejem i pewnie ma w kontrakcie klauzule „żadnych scen erotycznych z kobietami” W kwestii teoretycznego homotrójkąta Gil Galad- Elrond- Celebrimbor to serial jest dużo bardziej zachowawczy niż się spodziewałem i takiego wątku nie będzie.


Co się tyczy nadchodzących 4 odcinków to myślę, że będzie tak.
.
Wątek elfów i krasnoludów

-Elrond pokaże mithril Stanisławowi Mikulskiemu.
S.M. powie- O kurde Zenek skąd to masz?!
Elrond odpowie – A od Rudego
S.M. - Dobrze się spisałeś młody. Na tym czymś zrobimy dobre pieniądze tylko trzeba kurdupla urobić.
Elrond – Już nad tym pracuję

-Potem podczas suto zakrapianej kolacji dobiją targu z Durinem. Niestety Sauron grany przez Eminema będzie maczał palce w obudzeniu Balroga, który pojawi się w ostatniej scenie sezonu.

Wątek hobo-bitów

-Na wędrownych meneli napadną w końcu wspomniane już koniowilki. W obronie koczującej patologii stanie Gandalf i poskłada drapieżniki. Bill Cosby ogłosi, że to znak, iż zło wraca do Śródziemia

Wątek Numenoru i walecznej Julki

-Numenor będzie szykował się do wyprawy. Niestety w tym serialu Numenor nie posiada potężnej niezwyciężonej armii tak jak to opisywał Tolkien. Armia będzie z łapanki, koedukacyjna złożona zarówno z chłopców jak i dziewcząt.
-Galadriela uzna, że są do niczego i zacznie ich szkolić. Po 5 minutach będą już gotowi
-Galadriela będzie też chciała zwerbować Halbranda na wojnę.
Będzie mówiła – To twoje przeznaczenie. Nie spotkaliśmy się przypadkiem. I tak dalej
Halbrand odpowie – Zwariowałaś? Nie po to uciekałem ,żeby tam wracać zwłaszcza teraz gdy mam szanse na kartę stałego pobytu.
-Koniec końców Galadriela przemoże jego opór namolnością i wesoła gromadka Galadriela, Halbrand, adoptowana córka Tar Palantira, Elendil i Isildur wyruszą do Śródziemia.
-Ar – Siarazon wbrew temu co pisał Tolkien zostanie na miejscu. Nie będzie mu to jednak przeszkadzać gdyż nieobecność wyżej wymienionych da mu okazje do spiskowania i zacierania rąk w przebiegły sposób.

Wątek wioski Samotnej Matki

-Dani Elves dotrze do strażnicy w której schowali się wieśniacy. Samotna Matka zmobilizuje ich do obrony przed orkami. Niestety natrętny dziad zaczepiający jej adoptowanego syna zdradzi i przyprowadzi Adara wraz z armią orków. Wywiąże się dramatyczna walka w której Dani Elves z półobrotu wykopie kilkuset kilowy głaz wprost na orków. Niestety na 90 % facet zginie w walce. Wnioskuję z tego, iż w zwiastunie daje nasionka Samotnej Matce mówiąc „Zasadzisz je jak będzie po wszystkim” Tym samym, żeby było odpowiednio smutno musi być scena jak kobieta je sadzi opłakując niedoszłego konkubenta.

-Na koniec tak jak już wspomniałem dotrze odsiecz numenoryjskich wojsk z łapanki i pokażą orkom gdzie raki zimują. W walce brylowac będą złotowłosa Julka z odrostami oraz Halbrand. Wbrew temu co konsekwentnie twierdzi Drwal, nie uważam ,żeby Halbrand był Sauronem. Ta postać to kalka z Aragorna. Być może w następnych sezonach zostanie Nazgulem i złamie Galadrieli serce. Sauron to Eminem.

ocenił(a) serial na 1
zarptak

Według mnie na razie lepiej nie typować kto jest sauronem bo jest kilka teorii Saubrand (ja jestem za tą teorią), eminem, adar i ten młody

ocenił(a) serial na 3
TrT_filmweb

Obstawiam Eminema ponieważ aktor grający tą postać Anson Boon nie ma w swojej filmografii na IMDB pozycji "Rings of Power", tak samo na stronie serialu nie ma go na liście aktorów. Jest to dziwne zważywszy na fakt, iż IMDB należy do Amazona. Moim zdaniem nie jest to przypadek i celowo go pominięto dla efektu "wow"

ocenił(a) serial na 3
TrT_filmweb

Chociaż po tym odcinku nie jestem już tego taki pewien. Halbrandt mówił wcześniej, że uciekł przed orkami a w tym odcinku dowiadujemy się, że Adar zbuntował się wraz z orkami przeciwko Sauronowi.

ocenił(a) serial na 8
zarptak

zgadłeś 80% treści 5 odcinka :D

ocenił(a) serial na 3
voltaire78

To tylko pokazuje poziom tego serialu...

ocenił(a) serial na 3
voltaire78

W takim razie jeszcze trochę pobawię się w przewidywania odnośnie pozostałych 3 odcinków.

W zwiastunie serialu widac jak Arondir skacze z muru i skopuje głaz na głowy orków maszerujących do strażnicy. Za jego plecami są już orkowie wewnątrz twierdzy. Oznacza to, że chłopi opuszczą twierdze jeszcze przed przybyciem orków i będą się szykować do obrony w wiosce. W samem twierdzy zostanie Arondir dla „zasadzki”. Jest to kompletnie bez sensu gdyż trudno dostępna strażnica jest o wiele lepszym miejscem do obrony. Jednak w takim wypadku szołrannerzy nie mogliby zrobić kalki z odsieczy Rohirimow. Nie ma tam po prostu miejsca na konie. Dlatego też finałowa bitwa z odsieczą będzie miała miejsce we wiosce Samotnej Matki. Zresztą widac na zwiastunie jak powalają orków łańcuchami na tle zabudowań tej wioski. Widać też na scenie z szarżą Go Galadriel i Halbranda, że nie ma adoptowanej córki Tal Palantira. To oznacza, że po dotarciu do Śródziemia wycieczka z Numenoru podzieli się na dwie grupy.

Co się tyczy terminu bitwy to obstawiam 7 odcinek. Gdyby finałowa bitwa miała miejsce w 6 odcinku, to zostałyby 2 nudne odcinki na podsumowania. Gdyby miała miejsce w 8 odcinku, to nie starczyłoby czasu na podsumowanie wątków. Dlatego będzie w 7.

6 odcinek – Numenor będzie płynąć, orkowie maszerować, chłopi szykować do obrony
7 odcinek – bitwa
8 odcinek – podsumowanie bitwy jakimiś frazesami typu „Zło powraca ale to dopiero początek walki”, podsumowanie wątku hobobitów z którego nic nie wyniknie, powrót do krasnoludów które dokopią się do Balroga

Wątek miecza pewnie nie doczeka się jakiegoś sensownego podsumowania. Wątek pierścienia który nosi na szyi Bill Cosby pewnie nawet się nie zacznie.

Pozostaje jeszcze kwestia wybuchu w wiosce. Na zwiastunie widać Go Galadriel umazianą w czerwonym pyle i rozwaloną wioskę. Zakładam, że jest to kopiuj-wklej ze sceny wysadzenia murów Helmowego Jaru przez bombę Sarumana. Pytanie jest czym wysadzą i kto wysadzi. Obstawiam jakieś bomby w orczych tunelach pod wioską ale to pewnie będzie jakoś inaczej rozwiązane.

zarptak

Ja myślę że Eminem to sarumun a ci inni to niebiescy istari

ocenił(a) serial na 3
Deneiel

Że jak? Nie, proszę , nie ....

ocenił(a) serial na 3
Deneiel

Nie, ponieważ na zwiastunie jest scena jak Eminem zdmuchuje coś złowieszczo z ręki a potem liść leci przez jaskinie z żyłą mithrilu i spala się zwiastując przebudzenie Balroga. Saruman zaś stał się zły dopiero przed wojna o pierścień, za sprawą palantiru.

ocenił(a) serial na 2
zarptak

Przeczytałem ten wpis jakiś miesiąc temu i teraz ponownie, po obejrzeniu pięciu odcinków. Jesteś albo osobą, która (niewątpliwie narażając się na gigantyczne odszkodowanie) ujawniła supertajny scenariusz produkcji albo wytrawnym obserwatorem rzeczywistości polityczno-medialnej. Oczywiście obstawiam to drugie. W niemalże bezbłędny sposób obnażyłeś, czym jest ten serial. Dostrzegam podobieństwo do tzw. prawa Poego: nie sposób jest (było) odróżnić, czy to co napisałeś, jest (będzie) rzeczywistą fabułą, czy jej parodią.

ocenił(a) serial na 8
nazuul

A odcinek szósty również w 100% przewidziany:

-Mądra królowa Numenoru, wojownicza Galadriela i Halbrand ruchacz elfek, na czele numenoryjskiej jazdy wyruszą razem do Sródziemia walczyć z armią orków.
-Przybędą w ostatniej chwili gdy właśnie armia orków atakuje wioskę Samotnej Matki. Będzie to oczywiste nawiązanie do odsieczy Minas Tirith w wykonaniu jeźdźców Rohanu. Różnice będą tylko takie, że Numenorejczyków będzie góra kilkudziesięciu, będą powalać orków rozpiętymi pomiędzy końmi łańcuchami a Galadriela będzie przyjmować dziwne pozycje na koniu podczas walki.
-Wioska uratowana koniec sezonu pierwszego.

Jak na razie to tynko nie wypalił romans Halbranda z Galadrielą i smierć elfa.

ocenił(a) serial na 3
voltaire78

Niestety przewidywałem też, że bitwa będzie dopiero w siódmym odcinku. Pomyliłem się też z świadkami Saurona. Pisałem ,że będą w Numenorze a tu zonk grasują w Śródziemiu. Nie przewidziałem też wybuchu wulkanu.
Na swoją obronę mam to ,że w obsadzie są Ar Pharazon, Elendil i Isildur. Tym samym naiwnie myślałem, że skoro serial rozgrywa się tuż przed upadkiem Numenoru to chociaż minimalnie będzie zachowana zgodność z historią Śródziemia i będziemy mieć zarówno istniejący już Mordor jak i kult Saurona w Numenorze.
Nie przewidziałem też czopków z mithrilu. Głupota tego pomysłu przerosła mnie.

ocenił(a) serial na 8
zarptak

wniosek: za dużo pokazano w trailerach

ocenił(a) serial na 3
zarptak

Szacun. Trochę się nie zgadza-ze szkodą dla serialu, bo Twoje pomysły dużo ciekawsze i zabawniejsze.

zarptak

Mam nadzieje, ze zul (Nieznajomy) nie okarze sie Gandalfem, bo to by rozwalilo calkowicie zgodnosc z literackim pierwowzorem Tolkiena.

ocenił(a) serial na 3
CyboRKg

na tym etapie ta zgodność została wypaczona do tego stopnia, że może się już dziać cokolwiek

ocenił(a) serial na 8
CyboRKg

no raczej nie, fajnie by było gdyby ten gość okazał się Tomem Bombadilem pomagajacym hobbitom

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones