miniserial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
miniserial

Waco: Amerykańska apokalipsa

Waco: American Apocalypse
2023
47m
6,4 994
oceny
6,4 10 1 994
Ten serial dokumentalny zawiera niepublikowany wcześniej materiał z głośnego 51-dniowego starcia między agentami federalnymi i uzbrojoną grupą religijną w 1993 roku. Zobacz pełny opis
Waco: Amerykańska apokalipsa zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

nagrody

Waco: Amerykańska apokalipsa
Zwiastun nr 1
nr 1 2023-02-22T18:50:13 https://fwcdn.pl/webv/42/91/64291/64291.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/243/10031643/Waco_American_Apocalypse___Official_Trailer___Netflix_4.vp9.1080p.webm

Trzyczęściowy serial dokumentalny Netflix o tym, co wydarzyło się w Waco w Teksasie w 1993 roku, kiedy to przywódca sekty David Koresh zmierzył się z rządem federalnym w krwawym 51-dniowym oblężeniu. Konflikt rozpoczął się od największej strzelaniny na amerykańskiej ziemi od czasu wojny secesyjnej, a zakończył koszmarnym pożaremTrzyczęściowy serial dokumentalny Netflix o tym, co wydarzyło się w Waco w Teksasie w 1993 roku, kiedy to przywódca sekty David Koresh zmierzył się z rządem federalnym w krwawym 51-dniowym oblężeniu. Konflikt rozpoczął się od największej strzelaniny na amerykańskiej ziemi od czasu wojny secesyjnej, a zakończył koszmarnym pożarem transmitowanym na żywo w ogólnokrajowej telewizji. Te wydarzenia przykuły uwagę widzów z całego świata, trafiając na pierwsze strony wszystkich gazet. Udostępniony z okazji 30. rocznicy tej narodowej tragedii serial w reżyserii popularnego filmowca Tillera Russella zawiera niepublikowane wcześniej, niedawno odkryte taśmy wideo zarejestrowane w biurze jednostki FBI ds. negocjacji kryzysowych i inne nagrania FBI. Dokument zawiera też osobiste wywiady z osobami stojącymi po wszystkich stronach konfliktu, w tym jedną z duchowych żon Davida Koresha, ostatnim dzieckiem wypuszczonym z kompleksu, snajperem z zespołu FBI ds. odbijania zakładników, szefem jednostki FBI ds. negocjacji kryzysowych, dziennikarzami zajmującymi się tą sprawą, a także funkcjonariuszami z zespołu taktycznego Biura ds. alkoholu, tytoniu, broni palnej oraz materiałów wybuchowych, którzy widzieli, jak ich koledzy giną w strzelaninie przeciwko członkom sekty religijnej.

dystrybucja
Netflix
studio
Looseworld / Original Productions
tytuł oryg.
Waco: American Apocalypse
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Całkiem sensowny dokument, żadne tam arcydzieło, ale naprawdę solidna filmowa robota, a na filmwebie ocena 6,7, na imdb 7,1 i mnóstwo recenzji 1/10. Jestem ciekaw, co dokładnie nie podoba się ludziom, którzy wystawiają oceny 6 i niżej.

Jest pokazana głupota Dawidianów, jest pokazana głupota służb prących na...

Solidnie

ocenił(a) serial na 7

Dokument wykonany w sposób dość rzetelny. Podoba mi się przedstawienie racji obu stron, postacie dość ciężkie do polubienia ale jak wszyscy wiemy nie o to chodzi w dokumencie.
Temat z pewnością ciężki, trudno oglądało się dorosłych ludzi, którzy pomimo upływu niemal 30 lat od tamtych wydarzeń wciąż próbują tłumaczyć...

więcej

Trochę brakuje odcięcia się, skrytykowania lub postawienia sprawy jasno.
To byli terroryści działający wbrew prawu, gromadzący nielegalne uzbrojenie i przetrzymujący "dobrowolnych zakładników".
Pokazywanie tej blond kobiety jak lamentuje za każdym wypowiedzianym zdaniem ma sugerować jakieś współczucie lub empatię?...

więcej

Bardzo dobry dokument

użytkownik usunięty

Bardzo dobrze zrobiony dokument. Pokazane obie strony, ich motywacje i emocje. Bez litości pokazane błędy służb. Bez patosu. Bardzo sprawnie zmontowany. A co do meritum - religie robią ludziom budyń w głowach. I fanatycy tak potem kończą.

Naprawdę dorośli ludzie, którzy im ulegają tego nie wiedzą? Z założenia każda sekta powinna być zdelegalizowana i rozbita, a czubek wsadzony do psychiatryka i tam niech sobie będzie "Mesjaszem" czy innym Napoleonem. Zanim dopadnie swoje ofiary - głupich ludzi, a tym bardziej nieświadome dzieci.

Można oczywiście...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones