PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108340}

Więzienie Oz

Oz
8,0 5 678
ocen
8,0 10 1 5678
9,3 3
oceny krytyków
Więzienie Oz
powrót do forum serialu Więzienie Oz

recenzja

ocenił(a) serial na 10

9 dni temu wrzuciłem recenzję Oz na filmweb. Jeszcze nie została zweryfikowana , ale oceńcie sami.


Oz- jak wiezienie zmienia ludzi

Oz – tak popularnie nazywane nazywane jest stanowe więzienie o zaostrzonym rygorze. Akcja rozgrywa się głównie na oddziale eksperymentalnym zwanym Em City, lecz także w strefie cel śmierci, cel izolacyjnych jak i na oddziałach ogólnych. Przez sześć lat widzowie obserwowali dole i niedole, codzienne zmagania z sobą samym i z innymi ludźmi zarówno więźniów jak pracowników.

Oz jest to pierwszy godzinny serial HBO. Rok przed Seksem w wielkim mieście, dwa lata przed Rodziną soprano. Jak dla mnie kultowy. Serial składa się z 6 sezonów, emisja zaczęła się w 1997 roku, a skończyła w 2003. Niby stary serial, ale nie stracił nic ze swojej świetności po tych czternastu latach. To Oz zapoczątkowało ogromny sukces HBO. Dzięki Oz ta stacja stała się bardzo popularna i uważana za najlepszą.

Polska telewizja nigdy nie zgodziła się i nie odważyła na puszczenie Oz w polskiej telewizji. Oz jest to serial bardzo mroczny, jest w nim wiele przemocy, nagości, jest bardzo wulgarny język. Więc ten serial nie jest zdecydowanie dla dzieci. Ale szkoda, miejmy nadzieję, że polska telewizja odważy się kiedyś na transmisje Oz.

W Oz cały czas odbywają się wojny pomiędzy: Aryjczykami, muzułmanami, Latynosami itd. W tym serialu gwałty, morderstwa, pobicia są na porządku dziennym. Jest to serial dla ludzi o mocnych nerwach. Oz wg mnie odzwierciedla „prawie” całą prawdę o amerykańskich więzieniach. Prawie, bo parę rzeczy było przesadzonych. Cały czas jest homoseksualizm- lecz tego najbardziej nie lubiłem w całym serialu, pobicia, morderstwa również.

W Oz prawie wszyscy są źli. Nie ma pozytywnych postaci, ale to uważam za duży plus. Wiadomo jest parę dobrych postaci np: ksiądz, siostra, naczelnik. Ale więźniów nie ma dużo o „dobrym sercu”. Na pozór Oz wydaje się serialem głupim. No bo co, serial o grupie kryminalistów zabijających się nawzajem? Ale tka nie jest. Oz jest bardzo oryginalnym serialem. Ma narratora. Jest nim Augustus Hill – czarnoskóry więzień na wózku, który został skazany na dożywocie za morderstwo policjanta. On opowiada – najczęściej na temat życia różne mądrości i to najbardziej lubiłem w całym serialu.

W Oz każdy walczy o przetrwanie. Tu nikt się nie przejmuje losem innej osoby. Można też zauważyć jak zmienia się jeden z bohaterów serialu Tobias Beecher z osoby normalnej, porządnej w agresywnego psychopatę. Właśnie tka Oz zmienia ludzi. Jest to serial dla ludzi o mocnych nerwach i ludzi, którzy lubią dobrą rozrywkę.

mucka77777

Sorry ale ta recenzja wygląda jak kiepskie wypracowanie z podstawówki.Krótkie zdawkowe zdania pełne ogólników i nic nie wnoszących stwierdzeń, ubogi styl przypominający bardziej depeszę niż zwartą całość, naiwne oceny i charakterystyki.Wątpię czy kogokolwiek taka "recenzja" jest w stanie zachęcić do obejrzenia serialu.

mood20

Recenzja nie jest po to żeby zachęcić do czegoś!!!

ocenił(a) serial na 8
mucka77777

Chłopie! Więcej czytać, a nie "recenzje" pisać.

mucka77777

żenada

ocenił(a) serial na 8
mucka77777

to nie jest żadna recenzja, to jakaś kpina!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones