PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857518}

Wiedźmin: Rodowód krwi

The Witcher: Blood Origin
3,5 13 703
oceny
3,5 10 1 13703
3,3 7
ocen krytyków
Wiedźmin: Rodowód krwi
powrót do forum serialu Wiedźmin: Rodowód krwi

Potencjał był...

ocenił(a) serial na 4

Raz można obejrzeć ale serial nie powala.

Od samego początku są niespójności jak np. nakrycie jednego z głównych bohaterów podczas seksu z niedoszłą królową - chodzi mi tutaj o etykietę że on pukał do drzwi i dopóki nie usłyszał że może wejść to nie wchodził natomiast jego ... Przywodca? Z siostrą wparowali bez pardonu do pomieszczenia nakrywając go na "haniebnym" czynie za co wywalili go z klanu. Może coś mi umknęło i myśleli że jest zagrożona ale przecież jacyś strażnicy musieli mieć wartę przed jej komnatą zaraz po zamachu.

Dialogi... Ujdą chociaż momentami są dość drętwe.

Postacie nie są za bardzo złożone a nasi główni bohaterowie po drodze zahaczają przy okazji o kolejnych towarzyszy podróży ( jakby mieli wszystko rozrysowane na mapie)

Swoją drogą kobieta krasnolud mimo że pojawia się dopiero w drugim odcinku to chyba ma najlepiej przedstawioną historię ze wszystkich postaci pobocznych + do tego jest chyba najciekawszą postacią z całej drużyny ( motyw zemsty za swoją byłą Gwen). Jest jeszcze ta z klanu ducha która dość szybko pojawia się ale w sumie nic ciekawego nie dowiadujemy się o niej. O pozostałych 3 towarzyszach to właściwie wiemy tyle że:
- jeden z nich doprowadza głównych bohaterów do bliźniaków i właściwie to od tej chwili mogłoby go nie być. Sam ma na pieńku z cesarstwem.
- bliźniaki mogą sprawić że główni bohaterowie będą w stanie pokonać bestię zaklinając jednego z głównych bohaterów swoją magią

Jak dla mnie serial zrobiony na szybko po łebkach byleby zrobić i byle do końca.

Z uwagi na to że historia dzieję się na długo przed wydarzeniami z wiedźmina, twórcy mieli pole do popisu żeby wykreować coś nowego/oryginalnego co nie musi trzymać się książek.

Potencjał jednak mocno zmarnowany.

Marrcin19

Co do tego wejścia do komnaty, to wydaje mi się, że ten Fjall powinien był stać na straży przed drzwiami. Jego ojciec i siostra go tam nie zastali i pomyśleli, że stało się cos złego. Dlatego weszli bez pukania. Koleś najpierw mówi, że tak uważali żeby nikt ich nie złapał, a tu nawet drzwi nie zamykają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones