PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857518}

Wiedźmin: Rodowód krwi

The Witcher: Blood Origin
3,5 13 656
ocen
3,5 10 1 13656
3,3 7
ocen krytyków
Wiedźmin: Rodowód krwi
powrót do forum serialu Wiedźmin: Rodowód krwi

nie jestem rasistą , zaznaczam na wstępie, ale czarne Elfy znowu są jak w pierwowzorze Netfliksa, za jakie grzechy !, niech sobie bedą czarni ludzie ok, ale dlaczego muszą to byc elfy ! :?

Buggi

robisz gó**oburzę to i wybuchło ci szambo rasizmu hahahaha

ocenił(a) serial na 1
Buggi

...bo to świat fantasy........... i nie trzeba trzymać się biologiczno/fizycznych ram... dlatego postaci mogą mieć nogi zamiast rąk oczy zamiast uszu i zwieracze zamiast palców... bo przecież to tylko "fantasy" co nie??????

ocenił(a) serial na 5
sztohas

jesteś rasistą. :)

ocenił(a) serial na 1
advx

Jak netflix zrobi Krzyżaków to też może okazać się ze Jurand był czarny i miał romans z Maćkiem z Bogdańca więc poprawność poprawnością a wariactwo wariactwem

ocenił(a) serial na 1
Tomasz_272

Czarny to nbedzie na bank Zawisza

windproof

Zawisza dostanie bana za rasizm i podszywanie się pod czarnego

Tomasz_272

Tomasz..... :) :) :)

ocenił(a) serial na 2
sztohas

Moim zdaniem akurat to najmniejszy problem tej produkcji ;)

ocenił(a) serial na 1
sztohas

A ja tam rasistą jestem. I jestem z tego dumny. I mimo to, jakoś pewnie bym te czarne elfy przetrawił. Ale tu inne rzeczy kuleją. Mógłbym zjeść paczkę makaronowych literek i wys*ać lepszy scenariusz na poczekaniu. Trochę ten serial jak drink ojca Pio. Tylko zamiast wódy, jest parujący, smolisty stolec.

sztohas

O ile dobrze pamiętam w Thorze też były elfy czarnoskóre i jakoś nikomu to nie przeszkadzało

sztohas

Spójrzmy prawdzie w oczy, dożyliśmy czasów, że to biali są wszędzie dyskryminowani i każdy, kto się z tym zgadza jest wyzywany od rasistów.

sztohas

Takie czasy, nie można zrobić niczego, co sugeruje chociaż jakąś rasową/orientacyjną jednorodność. Chociaż osobiście nie miałbym problemu z elfami granymi przez Azjatów - oni mi do tej rasy pasuja. Ale jak już, to wszystkie elfy, a nie żeby mozaikowo było. Polityka uprawiana przez Netflix (choć nie tylko przez nich) może odnieść skutek odwortny do zamierzonego. Mają subtelność światecznego prezentu Komendanta Głównego Policji

jakura1

Jeżeli chodzi o grupę głównych bohaterów to ich "mozaikowość" jest dla mnie ok. Było powiedziane, że ich drogi się skrzyżowały. Każdy miał historię typu kolorowy miał historię typu "wybito mój ród więc przybyłem do stolicy", ale ktoś słusznie zwrócił uwagę na problem skali. O ile wielokolorowość armii czy mieszkańców stolicy jest ok, to jak wytłumaczyć że w elfickiej wiosce mającej paru mieszkańców każdy jest inny?

ocenił(a) serial na 3
sztohas

Nie jestem rasistą ale... właściwie rzucając ten tekst pokazuje, że jesteś.

ocenił(a) serial na 1
mistrz_sheldon

...czyli kiedy ktoś powie że kimś/czymś nie jest to będzie to oznaczać że jest dokładnie odwrotnie? oszałamiająca logika XD

sztohas

Nie jesteś rasistą a jednak masz z tym problem gdy elfy są czarne.Tak samo ja mogę powiedzieć gdy widziałem w pewnym momencie wątek dwóch mężczyzn Eredin i drugi taki, połączeni miłością. Nie zbyt smacznie to wyglądało i oglądało się tą scenę.

ocenił(a) serial na 1
KapiXD_filmweb

...to nie jest problem. tzn nie to że są czarnoskórzy i homoseksualiści. tzn nie byłby... gdyby scenarzyści tych seriali choć przez chwilę skupili się na rzetelnym uchwyceniu z książek 'czegokolwiek' zamiast cisnąć głównie w sprzedanie nam swojego propagandowego bełkotu.

ocenił(a) serial na 1
sztohas

nie. tam nie powinno być nie tylko czarnoskórych elfów ale również ludzi itd.... bo to zwyczajnie NIEKANONICZNE. (ale czego my właściwie się domagamy.... skoro w serialu to nie ludzcy czarodzieje dokonują pierwszych mutacji. to nie Cosimo Malaspina czy Alzur tylko jakieś tam przypadkowe elfy.... bo przecież, dokonać udanej mutacji........ to w sumie chyba każdy w podstawówce miał na biologi co nie. co za szit)

ocenił(a) serial na 3
sztohas

"Nie jestem rasistą, ale przeszkadzają mi czarne elfy" oookej boomer.

ocenił(a) serial na 1
guen

oczywiście że nie jest rasistą... z prostego powodu. elfy nie istnieją. równie dobrze mógłby mieć problem z ufoludkami którzy w miejsce zielonych byliby fioletowi, nadal nie czyniło by to z niego "rasisty".

ocenił(a) serial na 3
kgibas666

taaa

ocenił(a) serial na 1
guen

ano taaa. jednemu przeszkadzają fioletowi marsjanie a innemu wyimaginowani rasiści :3

ocenił(a) serial na 1
guen

Dziecko, nie wtrącaj się, jak dorośli rozmawiają.

ocenił(a) serial na 3
Azazelo

Nie ma to jak merytoryczna wypowiedź.

ocenił(a) serial na 1
sztohas

W tym serialu nie chodzi o konkretnie czarne elfy, czy czarne klarsnolody itd. Tylko o brak spójności w świecie fantasy. Brak wiarygodności. Ludzie, elfy są pomieszani ze sobą, razem biali , czarni, azjaci, mulaci itd jak w Nowym Jorku. Powinno to wyglądać jak np we Władcy Pierścieni lub w Grze o Tron. Tam, każda rasa, każda jakas grupa ludzi miała cechy wspólne, wyróżniała się na tle innych wyglądem, kultura, językiem itd. To jest spójna, logiczna wizja świata przedstawionego, a nie taki poprawny politycznie shit, nie warty nawet splunięcia na niego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones