PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 790
ocen
7,1 10 1 180790
5,6 36
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Bardzo dobry serial.

ocenił(a) serial na 8

Na szczęście jako fan przede wszystkim książek nie zawiodłem się. Scenariusz napisany bardzo dobrze. Dialogi są dosyć wierne oryginałowi. Efekty specjalne stoją na dosyć wysokim poziomie. Zatrzymam się na chwilę przy aktorstwie. Ogólnie nie ma według mnie minusów. Każdy dobrze robi swoją robotę. Chwilowo byłem sceptyczny co do Heńka ale potem się przekonałem. Dobrze oddali mroczny klimat powieści, który niestety został nieco zepsuty przez DODANIE ASFALTÓW DO QUASI SŁOWIAŃSKIEGO UNIWERSUM. Poprawność polityczna to po prosty śmierdzące rzygi wylewane na większość dzisiejszych produkcji.
8/10

ocenił(a) serial na 4
Lisowczyk

Nooo to właśnie widać jaki z ciebie fan książek. Większość rzeczy nie zgadza się z książkami, pomijając dość duże wydarzenia jakie zgadzać się musiały. Oto lista wydarzeń nie zgodnych, bądź pominiętych:
1. Geralt znalazł ciri w Brokilonie, przede wszystkim był tam
2. Geralta nie było w Cintrze podczas jej rzezi
3. Eithne była biała *$%#%#&
4. Triss nie było w Temerii podczas polowania na Strzygę
5. Czarne elfy i krasnoludy, teraz uwaga cytuje jak na fana przystało "przegięły pałę goryczy"
6. W bitwie pod Sodden brało udział 100 tys. chłopa a nie jacyś wieśniacy oraz czarodziejki bawiące się chyba w kotka i myszkę z Fringillą, która przedstawiona została jako mały "adolfik albo stalinek". Mocy miała tyle, że 22 czarodziejów północy to mogło się schować.
7. Triss i jej poparzone piersi, ehh widzisz i nie grzmisz. Dała sobie wsadzić pochodnie w dekolt, gdzie w magowie w dużej mierze zostali ranni bądź zabici od magi nie od jakiś pochodni.

Więcej nie mam siły pisać :)

ocenił(a) serial na 8
KQapec2

Czy ja napisałem, że serial jest w pełni zgodny z książką? Nie napisałem
Napiszę nawet więcej: wszystkie książki przeczytałem bardzo dawno i mało z nich pamiętam.
Prawem twórców są zmiany i własne interpretacje.
Fabuła według mnie jest dobra bo ciekawa.

Lisowczyk

Człowieku, nie czytałeś książki i nie masz pojęcia o czym mówisz. NIC się nie zgadza z powieścią, poza nazwami własnymi.

ocenił(a) serial na 6
Somerset_2

część rzeczy się zgadza a część nie. to jest inna forma wyrazu, więc siłą rzeczy serial nie może być wiernym odbiciem książki. pewne rzeczy trzeba było pozmieniać i tyle. no ale ortodoksi książkowi wiecznie będą niezadowoleni, bo taka już ich natura.

jeahwe

Koleś pisze w poście, że "dialogi są wierne oryginałowi", to chyba uważa że serial jest wiernym odbiciem książki.

ocenił(a) serial na 6
Somerset_2

wiernym na miarę możliwości serialu. przecież nie da się fizycznie oddać w 100% dialogów z książki. poza tym ty napisałeś, że "nic się nie zgadza z powieścią, poza NW" - a to wierutna bzdura ; ]

jeahwe

nie mówię że się da - odpowiadam gościowi, które twierdzi że się da.

ocenił(a) serial na 8
Somerset_2

Poczytaj moje komentarze.

ocenił(a) serial na 8
jeahwe

Dokładnie.
A co zabawniejsze: serial oglądam z kolegą, który jest świeżo po lekturze książek. Zauważył sporo zmian i mimo wszystko serial mu się podoba. Zależy od gustu i odbioru.

ocenił(a) serial na 4
jeahwe

Kolejny który zapomniał o tweetach Hissrich i deklaracjach twórców. BO TO ADAPTACJA JEST

ocenił(a) serial na 8
Somerset_2

Wszystkie książki przeczytałem.

ocenił(a) serial na 8
Lisowczyk

Ja czytam Sapkowskiego regularnie, co najmniej raz do roku. I mimo wszystko serial Netflix'a mi się podoba. Ale wbrew niektórym nie spodziewałam się wiernej adaptacji, więc może dlatego udaje mi się czerpać z filmu więcej radości :) Jak i Tobie, jak mi się wydaje :)

ocenił(a) serial na 7
Lisowczyk

Doppler-zabójca.

Tyle w temacie. Tą jedną postacią przekreślono całe opowiadanie Sapkowskiego pt. "Wieczny Ogień".
Scenarzysta też był fanem książek. Tzn. widział je raz w księgarni i spodobała mu się okładka... :P

ocenił(a) serial na 5
Martin von Carstein

Książki to ci scenarzyści chyba czytali na kiblu po ciemku i po łebkach albo z same streszczenia w taki sam sposób xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones