PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 638
ocen
7,1 10 1 180638
5,6 35
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Na Comic Con zaprezentowano oprócz teasera kilka klipów z serialu. W jednym z nich Yennefer ma kierować monolog do martwego dziecka na plaży, którego nie uratowała przed złym czarodziejem. Martwe dziecko na plaży? Z czymś się to Wam kojarzy? Bo mi jednoznacznie ze słynnym zdjęciem uchodźczym zainscenizowanym na tureckiej plaży. Czyli propaganda nie będzie nawet subtelna, będzie walenie widza po głowie twardym cepem.

Przeczytałam też artykuł, w którym przytoczono wypowiedź showrunnerki. Wg niej Geral jest całkiem gadatliwy w książkach, ale ona inaczej widzi Geralta granego przez Cavilla. On jej zdaniem tak świetnie odburkuje ("grunts"), że ograniczyła mu ilość dialogów. Za to dodała więcej Yennefer. Zapowiada się więc Wiedźmin bez Wiedźmina. Gadać będzie Yennefer, a Geral co najwyżej do zabijania potworów i r*******.

Zapowiada się mega feministyczna propagandowa papka dla lewaków (jak to w Ameryce gadają "WOKE"). Sapkowski też ma w książkach sporo sprawiedliwości społecznej, ale jest to wiele subtelniejsze, a tutaj zapowiada się prymitywne okładanie widza po głowie, jak przyjaźń polsko-radziecka w "Czterech pancernych". Hissrich i jej mocodawcy muszą być już mocno zdesperowani.

ocenił(a) serial na 6
ladywhitesnake

obawy jak najbardziej uzasadnione. Mnie rozśmieszyła ta murzynka prowadząca panel na CC jak dziękowała za diversity w Wiedźminie XD
Co do poszerzania historii Yen - no niby OK, ale w takim razie dlaczego nie dostaniemy poszerzonych historii Jaskra, Zoltana czy Vesemira, hę?

użytkownik usunięty
dezertx

Diversity w odniesieniu do krajobrazów, ponieważ scena kręcona była w Maroko ty jełopie.

ocenił(a) serial na 6

youtube: Netflix's THE WITCHER | Comic Con 2019 Full Panel (Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra) w 20:17 "thank you fo beatyful diversity, thank you for representation"

co ty chciałeś chciałeś dzieciaku? ;D

użytkownik usunięty
dezertx

Sorki, faktycznie, śledzę na bieżąco wszystko o serialu na anglojęzycznych stronach i dużo jest komentarzy o zróżnicowanych krajobrazach, o tym, że trochę jeździli po świecie.
Odnośnie fabuły polecę jeszcze artykuły na redanian intelligence, jak przedstawiona zostanie historia Geralta, Ciri i Yennefer i zdjęcia Yennefer z bitwy po Soden, tam wygląda moim zdaniem dużo lepiej.
PS i tak uważam, że jesteś jełopem, co ci człowieku przeszkadza kilka drugoplanowych ról obsadzonych aktorami o innej karnacji, kochać ich nie musisz, ale żeby robić z tego główny problem, zwłaszcza, że w tak uwielbianej przez was grze połowa postaci nie oddaje ani ducha ani wyglądu z książek.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
dezertx

Ale przynajmniej nie jełopem.

ladywhitesnake

Po prostu smutne że wpychają propagandę w tak nachalny sposób ;/ Oczywiście spodziewałem się tego od początku więc nie jestem zwiedzony, mam tylko nadzieję, że ludzie zauważą i serial okaże się spektakularną porażką.

ocenił(a) serial na 1
ladywhitesnake

będąc po stronie lewej niźli prawej, rozumiem różnorodność i przekazywane idee w nowych dziełach, ale epickość Wiedźmina serio będzie zeszmacona przez takowe zmiany. straci swój urok. ale nie zawodźmy się na zaś! poczekajmy aż skończymy cały sezon

ocenił(a) serial na 3
agbe

Hipokryzją jest ciągłe podkreślanie, że serial oparty będzie na książkach i będzie się ich trzymał, a następnie dopisywanie jakiś z d*** wyjętych scen, których nie ma w książkach tylko po to, aby zrealizować pewną polityczną agendę. Lista kłamstw showrunnerki jest niezliczona. Jeśli ktoś ma Netflixa to i tak obejrzy, ale ja nie mam subskrypcji i poważne wątpliwości, czy powinnam ją wykupić. Może zamiast tego jeszcze raz przeczytam sobie książki...

ocenił(a) serial na 6
ladywhitesnake

z jednej strony chciało by się wesprzeć Wiedźmina i wykupić dostęp do Netflixa, ale z drugiej strony jeśli to będzie przepełnione poprawnością polityczną, a widzowie przymkną na to oko to wtedy Lauren jeszcze bardziej będzie olewać materiał źródłowy ...

ladywhitesnake

Najzabawniejsze jest chyba to kłamstwo że na na podstawie książek ale wizję wyglądu ludzi z zerrikanii biorą z gier xD

ocenił(a) serial na 5
ladywhitesnake

Mogę jeszcze dodać, że prawie cały wątek spotkania Wiedźmina i Ciri w Brokilonie ma się różnić, jak pokazuje zwiastun Ciri sama stawi czoła driadą. Książce "Miecz Przeznaczenia" Geralt i Braenn napotkali ją samotną, przestraszoną monstrum, które chciało ją najprawdopodobniej zjeść, właściwie to połknąć. Ten potwór to wij, ogromny wąż, a w zwiastunie mamy jakiegoś insektoida najpewniej kikimora, dobra to akurat może być inna scena związana ze zleceniem jakie dał Caldemeyn wiedźminowi jak dobrze pamiętam.

LordWieslaw55

Jeśli mogę... Wije to były skolopendromorfy czyli właśnie swego rodzaju insektoidy, posiadające wiele odnóży i chitynowy pancerz. Wężami na pewno nie były.

LordWieslaw55

Będzie starsza w tej scenie widać że usunęli odstęp pięcioletni pomiędzy tym opowiadaniem a pierwszym tomem sagi Krew Elfów.

ocenił(a) serial na 6
ElTabasco

Jak napisała lord Wiesław 55 - Ciri uratuje się sama więc wątek ojcowski może zostać olany. Zamiast tego możemy dostać trójkąt miłosny Ciri Geralt Yen- po Netfliksie się można wszystkiego spodziewać.

ocenił(a) serial na 3
dezertx

Oczywiście, że musi się uratować sama. Tylko wtedy będzie feministycznie!

ocenił(a) serial na 5
ladywhitesnake

Neflix jest zbyt przewidywalny, może dla nich lepiej, że wydają cały sezon za jednym zamachem. W budowaniu atmosfery i tak nie dorastają HBO, czy Amazon'owi do pięt.

ladywhitesnake

Ten serial będzie klapą. I to dzięki kretynom pokroju tego babsztyla "showrunnerki".

ocenił(a) serial na 3
Hagen99

Ona nie jest kretynem. "Międzynarodówka" ma misję. Misja ważniejsza jest nawet od kasy.

ocenił(a) serial na 3
ladywhitesnake

za dużo czerwonych pigułek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones