PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 348
ocen
7,1 10 1 180348
5,6 35
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Nie wypowiadam się o Geralcie, nie o Ciri, nie o całym przedsięwzięciu, bo i tak będę oglądać, nieważne czy będzie dobrze czy nie. Ale to, jak wygląda Yennefer w tym serialu (w książkach atrakcyjna, ale straszna, piekielnie inteligentna, świadoma, złośliwa, sarkastyczna, wymagająca, zdolna, potężna), jest policzkiem i obrazą dla wielu chyba fanów twórczości Sapkowskiego. Toczyły się spory, czy nie będzie tak, że w jednej z głównych ról zobaczymy kogoś czarnoskórego, czy Jaskier nie będzie gejem, ogólnie - czy PC nie będzie w Wiedźminie ważniejsza od jakości serialu. Proszę, oto mamy zapowiedź. W roli czarodziejki o zimnych oczach, wąskich ustach, niemal białej skórze i BURZY loków, mamy dziewuszkę o urodzie ewidentnie południowej, zamglonych oczkach cielaczka (którego jedno jest półprzymknięte, nie wiadomo, zły grafik czy taka uroda) i oklapniętych włosach, które przypominają mi moje włosy o 3 nad ranem po imprezie w klubie. Kto jeszcze jest zbulwersowany?

metka123

"o urodzie ewidentnie południowej, zamglonych oczkach cielaczka"- wiesz co? Chyba przesadziłaś. Nawet jeśli ekranowa Yennefer odbiega od wyglądu "białej, trójkątnej twarzy i wąskich ust"- bo taki był jej opis w książce, to na pewno nie jest to powód aby obrażać urodę aktorki, która bezsprzecznie jest piękną kobietą i na pewno nie ma "oczu cielaka". I mówiąc szczerze taki typ urody jest lepszy niż "wąskie usta" i "blada twarz". Wiem, że tak wyglądała książkowa Yennefer, ale nie zawsze trzeba bawić się w dosłowną interpretację. Gdyby twórcy serialu poszukali aktorki o"trójkątnej twarzy i wąskich ustach" to zaraz podniosłyby się krzyki, że brzydka jak ropucha, bo sorry, ale wąskie usta nie należą do pięknych.

ocenił(a) serial na 2
Brzozka1

...należą ;-)

użytkownik usunięty
Scrach

aaa tam się nie znasz.......... teraz baba musi mieć usta jak brzeg nocnika;-)

ocenił(a) serial na 2

Tak wiem, po prostu należę do pokolenia kiedy kanonem urody kobiecej był umiar...

użytkownik usunięty
Brzozka1

Ta laska ma spojrzenie tępej dzidy i trzeba chyba mieć początki zaćmy, żeby te oczy tęskniące za rozumem traktować jako wyraz urody. I to odrzucające wrażenie podąża za rzeczywistością, panienka w wywiadzie nie radziła sobie z zapamiętywaniem pytań prowadzącego. Kwestie Yennefer musieli jej chyba lecieć z promptera. To nie jest Yennefer tylko Cielefer, a na podsumowanie: nie Witcher, tylko Wieśśśśślix.

Przeżywasz to widzę jak świnia kosmos . Rzeczywiście- dobra podstawa do wystawienia 1 całemu serialowi na podstawie antypatii do jednego aktora. Śmiech w głos.

użytkownik usunięty
Brzozka1

Wnioskujesz jak bezmózg. Kto ci powiedział, że na podstawie antypatii do jednego aktora? Ta pauka jest za chujowy scenariusz w pierwszej kolejności, chujową scenografie i efekty w drugiej i za 90% chujowego castingu, w trzeciej.

Po to jest środkowa skala ocen, żeby z niej korzystać. Jeżeli twoim zdaniem wiedźmin jest na "1", to jak ocenisz takie gnioty jak np. Kac Wawa?
Jeśli zaraz napiszesz, że to taki sam poziom, to oświecę Cię: Nie. To nie jest taki sam poziom. A jeśli tego nie dostrzegasz to już twój problem. Zresztą Twój poziom pokazuje używanie ciągłych inwektywów w stylu "chu****y" i wyzywanie innych od bezmózgów, chociaż sam nie dostrzegasz braku logiki własnej oceny. Nie twierdzę, że Wiedźmin Netflixa nie ma wad, bo ma sporo. Ale z całą pewnością nie jest to pozycja na 1.
O wiele większe gnioty mają tutaj wyższe oceny. Prawda jest taka, że większość osób, które wystawiają 1 to urażeni fani, którym "coś tam, coś tam " się nie spodobało, więc nie potrafią już w minimalnym nawet stopniu wysilić się na obiektwizm. Ok, każda ocena jest subiektywna, ale warto czasami zachować percepcję. Na 1 to może zasługują Złotopolscy, albo Kac Wawa, albo inne tego typu gnioty. A nie Wiedźmin. Ma sporo wad ta adaptacja, ale na pewno nie jest na 1.

użytkownik usunięty
Brzozka1

"to jak ocenisz takie gnioty jak np. Kac Wawa?

Nie mam zamiaru nawet tego oglądać.


"Ma sporo wad ta adaptacja, ale na pewno nie jest na 1."

To gówno nie powinno nawet powstać.

ocenił(a) serial na 3
metka123

Całkowicie się zgadzam. Teraz przecież jest moda na "tolerancję" LGBT i inne takie, więc i do świata kultury i media trzeba też wciskać to na siłę. Ludzie srają tym rasizmem gdzie popadnie zapominając o tym, że wyobrażenie twórcy było zupełnie inne, no ale wciśnijmy ludzi o różnych kulturach i koloru skóry tylko po to by ludzie się zamknęli, żenada.

Moim zdaniem ta aktorka też nie odzwierciedla Yennefer takiej jaką powinna. Te wszystkie cechy z książki, w końcu stworzyly obraz Yennefer jaką powinna się charakteryzować, także też nie rozumiem po jaką cholerę to zmieniać. Niestety oglądamy jakąś słaba podróbę.

Aggusiek

W książkach Sapkowskiego jest sporo wątków homoseksualnych, więc Netflix nie wciskał tego na siłę, bo "taka jest teraz moda".
Przecież mamy w książkach: wątek Ciri i jej przyjaciółki z bandy "Szczurów", wątek geja- czarodzieja z Sezonu Burz. A to tylko 2 przykłady, bo było ich znacznie więcej. Netflix zmienił fabułę- owszem, ale w porównaniu do ilości wątków LGBT, które sam Sapkowski wplatał w swoje książki nie powiedziałabym, że Netflix zamieścił ich jakoś super więcej.
Jest ich zecydowanie mniej niż w książkach Sapka! Nie wiem co zrobią w kolejnych sezonach, ale na chwilę obecną jest ich mniej niż w samych książkach.

użytkownik usunięty
Brzozka1

Były jakies gejowate wątki w serialu?

Ogólnie netflix, jak i zresztą pozostali ze świata filmu , mają bardzo płytkie podejście do kwestii feminizmu, rasizmu czy samego seksu.
Mamy feminizm i seks bez seksizmu oraz czarnych bez rasizmu.

ocenił(a) serial na 4
metka123

Anya Chalotra jest naprawdę ok, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu że MyAnn Buring - aktorka która gra Tissaię - jest aktorsko o wiele lepsza od całej reszty obsady (a i urody jej nie brakuje) i jako Yennefer po prostu by tutaj zamiotła i wymiotła.

ocenił(a) serial na 4
Rozgdz

Obejrzyj ją sobie w Downton Abbey", gra tam pokojówkę. Występuje w odcinku specjalnym do 3 sezonu i kilku odcinkach 4 sezonu. Jezusmariajózefieświęty, co ona tam wyprawia... Jej postać wzbudza antypatię od pierwszego do ostatniego wypowiadanego zdania :D

ocenił(a) serial na 3
metka123

Zasmucił mnie wybór aktorki, ale nie oceniałam. Obejrzałam właśnie 5 odcinków i nie mogę odżałować :( Yennefer to totalna katastrofa :( To miała być jedna z głównych postaci a gdyby nagle zniknęła serialowi nie zaszkodziłoby to wcale. Czy ktoś by to zauważył? A książkowa Yenna to była petarda.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
pierdantes

albo nie w sumie każdy ma prawo się wypowiadać , ale jak ona to koszmar to na ciebie brak słów...

ocenił(a) serial na 3
pierdantes

Nie wiem po co wgl odpisuje, ale chyba Ci obwody nie stykają, bo nie napisałam słowa o jej wyglądzie. A moje profilowe? Moje czy nie moje, nieważne, jak można oceniać wygląd po takim zdjęciu? xD

ocenił(a) serial na 3
Wetamoo

Okej. Moje obwody nie stykają, bo nie zauważyłam, że odpowiedź nie do mnie xD Źle się przegląda stronę na telefonie.

ocenił(a) serial na 10
Wetamoo

do metka123 pisalem moze zle zaznaczylo odpowiedz

ocenił(a) serial na 3
pierdantes

Nie, nie, widać do kogo to jest, to tylko u mnie coś nie zaskoczyło z rana :D (poniedziałki po świętach takie trudne, nawet jak są w czwartki)

ocenił(a) serial na 7
metka123

Dokładnie. Według mnie najgorsza postać w tym serialu. Na początku nie była taka zła, ale potem chciałam, żeby jak najszybciej zniknęła. W książce była opisana jako piękność, a aktorka została dobrana przeciętnie

metka123

Yennefer jest piękna. Jeżeli tak wyglądasz po melanżu o 3 nad ranem, choć profilowe na to nie wskazuje to tylko Ci zazdrościć. Cała trójka wygląda rewelacyjnie.

ocenił(a) serial na 7
metka123

A ja uważam, że Anya Chalotra dała radę. Jak na tak młodziutką aktorkę zagrała naprawdę z pazurem.

ocenił(a) serial na 5
metka123

Serialowa Yeneffer z książkową/grową przegrywa jeszcze przed startem. W samym serialu też czasami jest aż groteskowo, ta aktorka totalnie nie pasuje do wizerunku potężnej czarodziejki, której boi się całe otoczenie. Wygląda na podlotkę, która na siłę stara się zrobić wrażenie, gdziekolwiek się pojawi. Pomimo uroku i pociągającego wyglądu fizycznego niestety, trzeba otwarcie przyznać że to jedna z gorszych kreacji w pierwszym sezonie.

ocenił(a) serial na 2
metka123

No cóż, po prostu szkoda biednych widzów Netfliksa, że mając serial, który w zasadzie mógłby się nazywać "The Witch" - nie poznają nigdy najlepszej postaci kobiecej w historii literatury fantasy (i gier).

metka123

Yen w filmie to dla mnie całkowita porażka- wizualna i aktorska. Nawet, jeśli to adaptacja, to ja jako widz oczekuję względnej wierności wobec książki . Nie mogę strawić tej jednej miny, zero seksapilu, "ognia", burzy loków. Dramat.. Ten, kto robił casting ( poza Geraltem) powinien za to siedzieć ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones