PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 348
ocen
7,1 10 1 180348
5,6 35
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

powiem szczerze, że mam wielki żal co do obsady. Główny bohater pasuje jak śliwka do oka względem pierwowzoru. Bardziej pasuje erotycznej fantazji reżyserki/producentki serialu. Mam obawy, że mimo budżetu przez małe doświadczenie i brak profesjonalizmu twórców kolejna ekranizacja polegnie.

apis1987

Nie rozumiem tylko dlaczego zarzucasz brak profesjonalizmu twórcą :)

buterfly

Twórcom

smvtek

Okej ;) - Nic to jednak nie zmienia w moim komentarzu, nadal nie wiem z jakiego powodu tak twierdzi.

apis1987

zgadzam sie.

apis1987

Ciesz sie ze nie jest czarny :/

ocenił(a) serial na 4
apis1987

Dlaczego miałby nie pasować? Widziałeś pełną charakteryzację? Nikt nie widział na razie.

ocenił(a) serial na 4
apis1987

Ekhm tak się składa, że opisy nie są mocną stroną wiedźmina. O urodzie bohaterów są może z dwa, trzy zdania. Sam syn sapka żartował z tego.

ocenił(a) serial na 3
apis1987

One polegnie przede wszystkim przez WOKENESS.

apis1987

Sapkowski jak tworzył Geralta wyobrażał sobie Conana. Zobacz sobie jak on wyglada i potem mi powiedz ze się nie trzymają pierwowzoru

Piec500

jezeli ktos tu w ogole czytal Sage, to polecam przypomniec sobie opis Geralta oczami Milvy. "Conana" w tym opisie nie ma. Co nie zmienia faktu, ze na dzien dzisiejszy nic nie wiemy. Zadnym trailerom nie dam wiary. Niejeden raz sie nia nich przejechalem. Zobaczymy jak bedzie 20 grudnia.

Lestaterd

Sapkowski każdą postać tworzył tylko po to, żeby mu pasowała do fabuły i zmieniał sobie wszystko co chwilę

Piec500

...nie jestem Sapkowskim, lepiej od niego wiedziec nie moge, kto i jak wygladac powinien, ale tylko w przeciagu ostatnich 3 lat przesluchalem Sage kilkukrotnie i nie przypominam sobie fantazyjnych zmieniajacych sie opisow wygladu bohaterow. Fakt, nie poswiecal im wiele uwagi, co nie znaczy, ze nie mozna sobie stworzyc jakiegos konkretnego wyobrazenia postaci. Co nie zmienia faktu, ze to najmniej wazny tak naprawde detal. Jezeli serial obroni sie jako widowisko, nikt nie bedzie wypominal czarnych driad czy przypakowanych Conanow wiedzminow. Jezeli jednak bedzie klapa, przypieprza sie do wszystkiego, od koloru skory po dlugosc paznokci Triss. Ot i cala filozofia

ocenił(a) serial na 4
Piec500

A gdzie ma niby zobaczyć jak wyglądał Conan?

mersan

w większości komiksów, filmów i obrazków wygląda bardzo podobnie

apis1987

taka prawda , ze Geralt Sapkowskiego by sie nie przyjal , mial byc brzydki a mimo to wszystkie panny za nim lecialy ,, kto by w to uwierzyl? zreszta Geralt z gier tez brzydalem nie byl a jakos mi to nie przeszkadzalo

pozatym sam Sapkowski sam chyba nie do konca wiedzial jaka ma wizje , niby ludzie brzydzili sie wiedzminami , niby Geralt byl szpetny wiec czemu panny do niego lgnely?

zreszta no to serial a nie ksiazka, ludzie generalnie wola ogladac atrakcyjnych ludzi

Nazarioxx

Bo widzisz... jest takie powiedzenie, że wystarczy żeby mężczyzna był ładniejszy od diabła. Wiesiek był męski, same czarodziejki mówiły, że chłop jest atrakcyjny, nie to co te "ich" wymoczki. Atrakcyjność mężczyzny to nie muszą być aksamitne oczy itp itd. Polch wyrysował Wieśka i wg. dobrze mu jego gęba wyszła. Ładną czy przystojną jej nazwać nie można, ale też nie jest to nadpalona pizza.

Pierwsze z brzegu: https://kroliczajama.pl/p/29/26634/andrzej-sapkowski-boguslaw-polch-wiedzmin-ger alt-komiksy-superbohaterowie.html

ocenił(a) serial na 4
apis1987

Tak sobie myślę że jeśli coś główna producentka wybierała według własnych erotycznych upodobań to nie był to H. Cavill, chyba raczej A. Chalotra. Ogólnie serial jest strasznie nacechowany mizoandryzmem. W ogóle to wystarczy popatrzeć porządnie na bohaterki serialu, bądź to są kobiety sprawiające wrażenie niedojrzałych miękkich ładnych panienek, typu netflixsowska Yen, albo aktorki mało ciekawe fizycznie i mimicznie - dużo brzydsze od Pani odpowiadającej za ten fantastyczny burdel (sorry ale ciężko to nazwać tylko bałaganem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones