12 odcinków
7,6 376
ocen
7,6 10 376
315
chce zobaczyć
{"type":"film","id":11538,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/War+and+Remembrance-1988-11538/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Wojna i pamięć
 • Który pił brandy z Rudolfem Hoessem w jego domu w Oświęcimiu i który był w Babim Jarze? Wiem, że to postać autentyczna. Ten serial można oglądać fragmentami bez polskiego tłumaczenia na YouTube. Ten Niemiec występuje na YouTube "War and Remembrance part 5 Crematoria" i "War and Remembrance part 7 Babi Yar Massacre". Tam pije brandy z Rudolfem Hoessem w jego domu w Oświęcimiu i jest w Babim Jarze. Jak się nazywa ten Niemiec? Czekam na odpowiedź!

 • zdzichu35 zdzichu, ten niemiec to Paul Blobel, odpowiedzialny za likwidacje śladów masakr w Polsce na terenie ZSRR. Został skazany na smierc w Norymberdze. Polecam książkę Mistrzowie śmierci. Tam jest sporo o nim.

 • tc1987 ocenił(a) ten serial na: 6

  zdzichu35 Nieprawda - jest to admirał imperialnej Firmus Piett poległy nad Endorem z ręki rebelianckich bandytów.

  http://www.imperialchicks.com/profiles/images/Piett/eu_bg-1....

  Cieszę się że pomogłem.

 • tc1987 ocenił(a) ten serial na: 6

  tc1987 admirał imperialny oczywiście.

 • IrenaSz ocenił(a) ten serial na: 9

  tc1987 Witam, czy ten serial można gdzieś zdobyć z polskim lektorem lub napisami? Będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam.

 • tc1987 ocenił(a) ten serial na: 6

  IrenaSz Nie wiem czy kiedykolwiek wyszedł w PL, ani czy ktoś gdzieś zamieścił napisy. Na szczęście jednak jest po angielsku a w dzisiejszych czasach nie jest szczególną przeszkodą.

  Tym nie mniej brak tego serialu w PL biorąc pod uwagę że podobno 1 seria cieszyła się sporym oglądaniem kiedy puścili to w TV.

 • IrenaSz ocenił(a) ten serial na: 9

  tc1987 Obie części serialu były emitowane i oglądane w TVP tylko 1 raz. Telewizja tego nie powtórzyła, a kupić nigdzie nie można. A wielu moich znajomych (i ja) uważało ten serial za świetny, a część druga była uważana za lepsza od pierwszej - akcja toczyła się już podczas wojny, grała Jane Seymour, a sceny z obozu koncentracyjnego naprawdę nagrano w Polsce w b. obozie hitlerowskim Auschwitz-Birkenau. Wtedy po raz pierwszy w historii filmu wpuszczono ekipę amerykańska na teren obozu. w gazetach drukowano wypowiedzi aktorów i innych, jak ogromne wrażenie zrobiło na nich przebywanie na terenie b.obozu i rozmowy z b. więźniami obozu, którzy zresztą byli konsultantami wielu scen. Dla mnie wersja angielska jest , niestety, nie do obejrzenia, bo w ogóle nie znam angielskiego. Jestem już emerytką, w mojej szkole uczono rosyjskiego. Pozdrawiam.

 • IrenaSz mój syn z kolegami byli tam w Oświęcimiu statystami przy kręceniu tego filmu w Oświęcimu mieli wtedy po 15 lat

 • ula_57 szukam juz długo tego serialu po polsku nie ma

 • IrenaSz ocenił(a) ten serial na: 9

  ula_57 No to Twój syn miał ekstra przeżycie! Proszę, gdybyś znalazła ten serial, pochwal się! Pozdrawiam.

 • IrenaSz Pierwszy odcinek przetłumaczony.
  Docelowo będą wszystkie.
  Choć to bardzo smutny serial.