PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36607}

Z Archiwum X

The X Files
7,9 101 tys. ocen
7,9 10 1 100714
8,2 12 krytyków
Z Archiwum X
powrót do forum serialu Z Archiwum X

Dana Scully

ocenił(a) serial na 9

Jakiś czas temu zacząłem oglądać ten serial, jestem już na końcówce 2 sezonu. Zastanawia mnie czemu Scully, pomimo tego iż niejedno już widziała, cały czas podchodzi sceptycznie do nienaturalnych zjawisk. Przyznam iż jest to trochę irytujące. Czy jej nastawienie do spraw paranormalnych w końcu się zmieni?

lostek815

Chorobliwy sceptycyzm Scully to największy minus tego serialu.

ocenił(a) serial na 9
Zelgadiss

Czyli tak będzie przez cały serial? Czy w końcu zacznie bardziej wierzyć?

lostek815

Nie chciałbym Cię wprowadzać w błąd, bo wszystkich odcinków nie widziałem (dopiero od jakiegoś czasu oglądam wszystkie odcinki po kolei) ale podejście Scully zacznie się zmieniać w późniejszych sezonach. Z Archiwum X to naprawdę rewelacyjny serial, i dlatego że najgorszą rzeczą w tym serialu jest ten sceptycyzm partnerki Muldera, to staram się zaciskać zęby :))

użytkownik usunięty
lostek815

Witaj, na prawde chcesz wiedzieć co bedzie pozniej ?? :) jesli tak to od siebie napisze ze czasami Scully bedzie bardziej Mulderowata od Muldera ;)
ps.a ja sie wlasnie z przedmówcą nie zgadzam , ich różnice charakterów sa najmocniejszą stroną tego serialu , gdyby oboje mieli identyczne podejscie byłoby nudno :) poza tym ich podejscie tak różne uzupełnia sie i pozwala rozwiazac wiele spraw , po prostu sie uzupełniają :)
Dodam jeszcze ze choc faktycznie Scully z każdym sezonem co raz wiecej widziala to pamietajmy ze wiele spraw mialo czesciowo naukowe wyjasnienie (biologia, chemia) a poza tym to tylko my, widzowie znamy calosc fabuły danego odcinka, musisz brac pod uwage ze oni nie wszedzzie chodzili razem i znali sprawe czesto we fragmentach , np. Scully najczesciej znala sprawe z perspektywy laboratorium haha a to Mulder wszedzie "właził" :) Ale tak czy tak zacznie sie stopniowo przekonywac do racji Muldera. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9

Ok, dzięki za odpowiedź. To nie jest jakiś wielki spoiler dotyczący fabuły, żebym nie chciał tego wiedzieć wcześniej :D

użytkownik usunięty
lostek815

no jasne że nie , wiadomo ze im dluzej sie to ciagnie tym lepiej beda sie dogadywac i Scully bedzie mniej sceptyczna (pewnie każdy na jej miejscu przeszedłby taką drogę) zresztą pamietam jak ten serial pojawił sie u nas to juz od poczatku wiekszosc ogladajacych zastanawia sie czy i kiedy sie pocałują haha

Dokładnie tak :)

użytkownik usunięty
kam001

ze wszystkim sie zgadzasz ? :D to tak nieczeste tu ze az Ci podziekuje za ten wpis hahaha

Jest w tym duużo racji :):)
hahhahahah nie ma za co :)
pzdr

użytkownik usunięty
kam001

podejrzewam ze jestes kobietą , nie znam wielu kobiet milosniczek Z archiwum X a podejrzałem ze wysoko oceniasz ten serial , ciekawe :D

Serial wręcz genialny :):), nie będzie już takiego. Mimo, że niektóre odc nie są fenomenalne, serial jako całość jest arcydziełem :):)
Posiada w sobie wszystkie gatunki :):) Obsada dała się polubić itp. No nie wyobrażam sobie innej :):)
Czemu ciekawe ???
Pozdrawiam Kam :)

użytkownik usunięty
kam001

W czasach gdy byl po raz pierwszy w naszej tv , doszedłem do 2 sezonu , pozniej nie ogladalem , dopiero dzisiaj po tylu latach zebralem wszystkie 9 sezonow i ogladam jeden po drugim :) aktualnie koncze 9 sezon i na sama mysl o tym robi mi sie smutno i napływają łzy do oczu :) Serial jest fenomenalni , jak piszesz sa slabsze odcinki ale patrzac calosciowo jest po prostu wielki :)
Ja majac wszystkie sezony ogladam w "przyspieszonym tempie " ok 5 miesiecy mi to zabralo , i tak czuje ze ta historia i ci bohaterowie zostawią w moim sercu pustkę nie do wypełnienia , a nie wyobrażam sobie co musiala czuc osoba która poswiecila 9 lat zycia tak jak to bylo pokazywane w tv , ja bym sie chyba załamał haha

Ciekawe ponieważ , moze to stereotyp , wylecz mnie :) ze to nie sa kobiece klimaty :) no oczywiscie nie wykluczam kobiet z grona wielbicielek tego serialu ale o ile pamietam czasy podstawówki gdy lecial w tv to przeżywali go jedynie chłopaki :) oczywiscie nie uważam też ze kobiety lubia tylko seriale o wampirach haha ale to fajnie ze Z archiwum Ci sie podobalo :D

Oglądając ten serial jako dzieciak, uważałam go za "fajny" lubiłam to po prostu oglądać, aczkolwiek nie rozumiałam wielkości i fenomenu serii.
Ja również mam cały serial na dvd, to jest coś co powinno się mieć (zwłaszcza fan:), dzisiaj właśnie skończyłam ostatni odc 9 sezonu.
PS:" Ja majac wszystkie sezony ogladam w "przyspieszonym tempie " - nie wolno zabijasz całą radość oglądania :):), da się obejrzeć coś takiego w "przyśpieszonym tempie?" :)

Po prostu oglądam wszystko co mnie zainteresuje w serialu/filmie, a przekonać mnie może nawet najmniejszy szczegół (gest, uśmiech, dialogi itp).
To jest jeden z seriali do, którego z przyjemnością będę wracać :):) bo warto, bohaterowie zadomowili się w moim serduszku i już ich nie wyrzucę :):) sentymenty :):)
Pzdr Kam

użytkownik usunięty
kam001

Witaj, ja tez jestem juz po ostatnim odcinku 9 sezonu :( ogladalem do pozna w nocy ostatnie 5 odcinkow :) zapewniam Cie ze jesli historia wciaga a ma sie mozliwosc to da sie ogladac w "przyspieszonym tempie" (bo na bieżąco w tv to jednak trzeba czekac tydzien lub dwa na kolejny odcinek) :D zajelo mi to ok. pol roku ale i tak mam wrażenie ze znam bohaterów i ich przygody od baaardzo dawna , i wydaje mi sie ze bardzo dawno to bylo jak wlaczylem pierwszy odcinek haha , moze dlatego ze przez te wszystkie sezony tak wiele sie w tym serialu jednak zmienilo i zmienili sie też bohaterowie , dziwne wrażenie gdy w ostatnim odcinku widzi sie retrospekcje i zupelnie innego Muldera i inna Scully z poczatku serialu :)
Tez mam duzy sentyment do nich i pewnie jeszcze kiedys wroce do archiwum :)
W sumie zakonczenie bylo na tyle otwarte ze spokojnie mogli by dokrecic jeszcze kolejne sezony a na pewno jeden dziejacy sie w roku 2012 wlasnie , szkoda ze do tego nie doszlo....

Mieli podobno zrobić trzecią kinówkę w 2012, ale jakoś temat ucichł :(

użytkownik usunięty
kam001

Nie slyszalem o tym ale jesli faktycznie to az dziwne , przeciez ten serial ma tylu fanowi fanek :) na calym swiecie , dzisiaj juz w wiekszosci dorosłych którzy chetnie by sie wybral ialbo kupili dvd, szkoda :(

Poczekamy zobaczymy :):)
Ja bym kupiła dvd jak i wybrała sie do kina na txf :)

użytkownik usunięty
kam001

Ja szukalem Samotnych strzelcow , z tego co wiem jest jeden sezon ale nie znalazlem nigdzie :]

Uuuu :):) nie wiem nie wiem ...

użytkownik usunięty
kam001

haha nie pomoglas mi :D moze jeszcze znajde gdzies w sieci <mysli>
chyba sie uzaleznilem :/
teraz bede musial przygarnac kota :)

nie przesadzaj :):)
ja ma psa :):)

użytkownik usunięty
kam001

Sama widzisz , chociaż psa masz... :D

Hahahahahaahah :):)
Szalony :):)
to obejrzyj sobie kinówki TXF :):)
zabijesz czas :):)

użytkownik usunięty
kam001

haha zartuje ;) przeciez mam siostre :D

No teraz już wiem :):)

użytkownik usunięty
kam001

Jak sie wyprowadzi to przygarne pare kotow, ze 4 , i stane sie miejscowym dziwakiem w ktorego dzieci beda rzucały kamieniami :D
Obie kinowki juz sie pobieraja :D

O nie !!! hahahaahah
To miłego oglądania :):)

użytkownik usunięty
kam001

To potrwa :D ale dzieki :D

:) to napisz jak obejrzysz :):)

Co tu tak cicho :( buuu

ocenił(a) serial na 8
lostek815

mnie dziwiło, ze jest taka racjonalistką,a jednocześnie głęboko wierzącą chrześcijanką, taka sprzeczność jak dla mnie.