serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Z pamiętnika położnej

Call the Midwife
2012
1 godz.
8,0 2 963
oceny
8,0 10 1 2963
3 527
chce zobaczyć
Opowieść o grupie położnych pracujących we wschodnim Londynie lat 50. XX w. Więcej Mniej
Z pamiętnika położnej zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Sezon 6 Świąteczne uroczystości w zaśnieżonym Poplar przerywa telefon z Mother House. Malutkiemu szpitalowi Hope Clinic w południowej Afryce grozi zamkniecie. Siostra Julienne szybko organizuje ekipę pomocniczą, złożoną z siostry Winifred, Trixie, Barbary, pielegniarki Crane, doktora Turnera, Shelagh, Freda i Toma Herewarda, którzy szybko wyruszają do RPA, aby spróbować uratować klinikę.

na podstawie
Jennifer Worth (autobiografia)
studio
British Broadcasting Corporation (BBC) / Neal Street Productions
tytuł oryg.
Call the Midwife
inne tytuły
Zdjęcia do serialu kręcono w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Pielęgniarki mieszkają w Domu Nonnatusa, któremu nadano imię po świętym Rajmundzie Nonnatcie. Nonnat urodził się przez cesarskie cięcie i jest patronem położnych, kobiet w ciąży i dzieci.
Akcja dzieje się w biednej dzielnicy Londynu w latach 50. XX wieku, co zostało doskonale ukazane. Położne docierają na swoich rowerach w najskrytsze zakamarki East Endu, kobiety rodzą dzieci we własnych domach najczęściej nie przystosowanych do przyjęcia noworodka, ludzie gnieżdżą się masowo w czynszówkach, gdzie warunki sanitarne wołają o pomstę do nieba. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych