PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236095}

Zaklinacz dusz

Ghost Whisperer
7,3 30 976
ocen
7,3 10 1 30976
Zaklinacz dusz
powrót do forum serialu Zaklinacz dusz

Czy po tym, gdy Jim wszedł w ciało Sama, Melinda patrząc na jego twarz widziała w niej twarz Jim'a
czy Sama? Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi. ;)

użytkownik usunięty
TheLiva

Wg mnie tylko Melinda ze względu na to dar ona dzierży oraz na bliskość dusz Jim'a do Melindy.Moim skromnym zdaniem(mam taką małą teorię),ze względu na to,iż wstąpienie to wakującego ciało jest bardzo energochłonne dla ducha,to przez te pierwsze chwile,duch Jim nie był w stanie wywołać u Melindy silniejszej wizji,z upływem czasu zregenerował siły i walczył z pamięcią komórkową Sam'a(co nuż były wspomnienia,silne uczucie do Melindy,o bólu w ramieniu,wiedza o I pomocy).


BIG SPOILER DOT. OSTATNICH ODCINKÓW IV SEZONU
Jakby nie ta wyprawa pod wodą w 18 odcinku IV sezonu ( i nie omal śmierć przez utonięcie oraz uderzenie w głowę) pamięć komórkowa by nie znikła. Wówczas cała świadomość JIm'a wróciła wraz ze wspomnieniami,teraz całą energię poświęcał podświadomie na tego rodzaju wizje.

W razie innych pytań odsyłam do mojego wątku "Dział z pytaniami"- http://www.filmweb.pl/serial/Zaklinacz+dusz-2005-236095/discussion/Dzia%C5%82+z+ pytaniami+%29,1722769

ocenił(a) serial na 10

Dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź! ;)

użytkownik usunięty
TheLiva

Nie ma za co ;-) Od tego tutaj jestem.

ocenił(a) serial na 8

Witaj mateo1114:-)))) właśnie skończyłam oglądać ZAKLINACZA DUSZ i z tego co poczytałam to jesteś ekspertem od tego serialu i jego entuzjastą wiec będę miała pytanie ale to za chwilę.Serial spodobał mi się bardzo i nie mogę zrozumieć ,że nie ma części 6 ale to juz wytłumaczyłeś w innym miejscu.Wielka szkoda bo świetny serial i jestem niepocieszona ,ze to juz koniec z niezakończonymi wątkami, brzydale ci co serial zdjęli !!!!. Zastanawia mnie tez Twoja słaba ocena 7 jak na fana tego serialu? A teraz pytanie : sezon 3 odcinek 18 sty końcowa scena - stoi 6 osób a widać 5 cieni -jak Ty to interpretujesz? Ktoś był duchem ? czy jest to przygotowanie SPOILER- do mającej nastąpić śmierci Jima?
Nie jest to wyjaśnione w dalszej części wszak wszyscy żyli Melinda ,matka Melindy ,Profesor Rick.,Jim., Delia i Ned .Będę wdzięczna za odpowiedz i pozdrawiam Cie bardzo serdecznie

użytkownik usunięty
enera

W telegraficznym skrócie (wybacz, jak znajdę czas to uzupełnię). Liczba 5 bardzo często daję się we znaki w Ghost Whisperer. Scenarzyści podsunęli,że uczniowie Pitagorasa uważali,że właśnie ona jest najbardziej "stabilna i pewniejszą" liczbą z całego zbioru, odnosi się również do 5 ran Chrystusa- szerzej znanych jako stygmaty, 5 filarów wiary Islamskiej. W serialu 5 maja każdego roku miały miejsca kataklizmy,gdzie suma liczby ofiar wynosiła 5, ciemna strona dawała się we znaki i wysyłała również 5 sygnałów, Melinda jest 5 w kolejności (w swojej rodzinie) zaklinaczem dusz,który znamy. Do czego zmierzam? Ostatnią scenę można interpretować w różnoraki sposób. Odnoszę wrażenie,że 5 cieni odnosiło się do wcześniejszych znaków/sygnałów: śmierć ukochanej osoby jak i również pojawienie się największego zagrożenia w życiu Melindy- albowiem ciemna strona mocy mobilizuje siły i cienie dają się bardziej we znaki (główny motyw V sezonu).... Wydaję mi się,że tamta scena była bardziej w ramach wizji niżeli stricto odniesienia do fizycznej wymowy rzeczywistości...Choć jak powiedziałem na początku, to jest tylko moja interpretacja, zawsze jestem skłonny wysłuchać czyjeś opinii, interpretacji czy teorii..

Wcześniej wystawiłem 10 Ghost Whisperer, ale później odezwał się u mnie obiektywizm i musiałem zmniejszyć trochę ocenę za schematyczność i czasem za utopijną wizję relacji międzyludzkich i świata....Choć nie postanowiłem przestać być fanem. W tamtym tygodniu sprawiłem sobie na poprawę humoru TV Box set-5 sezonów Ghost Whisperer oraz Spirit Guide-Ghost Whisperer...Same kluczowe odcinki okraszone komentarzami twórców to istna gratka dla fana, a już nie wspominając o wywiadach...;-)

ocenił(a) serial na 8

Witaj Mateo1114 :-)))) Bardzo Ci dziękuję za za tak wyczerpującą odpowiedż. Ciekawie to zinterpretowałeś i podoba mi się Twoje spojrzenie .Rzeczywiscie Liczba 5 w tym serialu ma tu wymowę symboliczną , szkoda tylko że tak negatywną.Bowiem Liczba 5 to inaczej Pentagram ,który symbolizuje człowieka ( na pewno wszyscy znamy rysunek koła i wpisanego weń człowieka) jako symbol mikrokosmosu , jest wszystkim i zawiera wszystko jako odpowiednik pozytywnej mocy i pełni jego mozliwosci.Astrologowie i numerologowie bardzo szczegółowo interpretują te liczbę. Tak czy inaczej serial naprawdę dobry i szkoda ,ze się skończył .
pozdrawiam serdecznie:-)))))))

użytkownik usunięty
TheLiva

W ósmym odcinku czwartego sezonu, kiedy Sam leży w szpitalu, Melinda mówi, że widzi Sama, ale wie, że Jim jest w nim.
6:30 - 7:10 zalukaj. tv/serial-online/61440/_serce_i_dusza_.html

ocenił(a) serial na 10

Czy wiadomo coś o kontynuuacji?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones