Michał Walkiewicz wybiera ulubione sceny z kultowego cyklu o xenomorfie.

komentarze 87

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
oleksiey2000
Jak ja się cieszę że nie było prometeusza i covenanta
34
8
ar23s
Obcy: Przebudzenie Profili (2018) Wkrótce w kinach.
26
kto
@ar23s W kosmosie komentarzy Redakcja nie usłyszy Twego krzyku.
33
Juggernaut_Geth
brak sceny z Newt gdzie obcy wychodzi za nią zwody
16
adas_demolka
A gdzie scena wyjścia z Nostromo na LV-240 w "Ósmym pasażerze Nostromo"? Przeciesz to najbardziej kultowa i rewolucyjna scena w historii kina sci.-fi.
9
Ziomaletto
@adas_demolka Może prowadzący uznał inaczej. Jego program, jego wybór.
1
Woooo
Brakuje mi sceny wchodzenia do staku obcych i znalezienia truchła kosmity. Na tę scenę czekam za kżdym razem gdy oglądam film (będzie ze 40 razy). Oczywiście pierwsze spotkanie Ironsa z facehuggerem też jest znakomite. I scena po ucieczce promem, gdy spada łapa obcego na pulpit i okazuje się, że jednak przeżył.
9
expo2000
Obcy skończył się na trzeciej części.Czwarta jest słaba,ale od biedy można jeszcze obejrzeć.Natomiast wszystko co powstało później to już niestety tragedia i profanacja Obcego.
12
lala12
Tyylko jedyna i sluszna kwadrologia, Prometeusz i Alien:Covenant to potwarz dla Obcego, postaci samej w sobie
5
lukasblast
Narodziny pierwszego neomorpha w "Covenant" zasługują, by się tu pojawić. Scena jest przeokrutna i ma znakomitą muzykę.
6
Atmospherate
@lukasblast Ta scena zrobiła na mnie w kinie niesamowite wrażenie, The Med Bay to jeden z moich ulubionych soundtracków ever.
Radziecka_Slava
Wszystkie wybrane sceny jak najbardziej świetne i kultowe, ale właśnie... zabrakło tego pierwszego wyjścia na Lv-426 z pierwszej części oraz zabicia królowej przez Newborna z czwartej. "Obcy" jest taką serią, gdzie "7 wspaniałych" to zdecydowanie za mało, więc tak czy siak - doskonała robota. Aż naszła ochota na któryś z kolei maraton.
3
4
Rob_Rock
Zarówno "Prometeusza" jak i "Przymierze" - winno się uznać za "sny" Ripley w komorze hibernacyjnej i kontynuować sagę bez tych żałosnych, naiwnych, infantylnych i niebotycznie słabych filmów. Całe szczęście, że nic z tej tragikomedii nie pojawiło się w tym zestawieniu.
3
vindek
Jak dla mnie brakuje sceny "porodu" z Prometeusza
3
ukaniulz
Obcy 1-4 - rewelacyjna seria. Bardzo dobre zestawienie scen.
2
michal.2907
Scena, gdy Ripley szukając Newt wpada do gniazda królowej wg mnie lepsza od tej z ładowarką.
2
Sherman86
Fajnie że "narodzenie" obcego w cz. 3 przedstawiono z wersji reżyserski. Zresztą, kto się nie spotkał z tym filmem to gorąco polecam. Wiele zmian fabularnych i konkretnych dodatkowych scrn. Film jest przez to pelniejszy.
2
szybki1244
@Sherman86 zmian fabularnych? To ciagle ten sam (wspaniały) film tylko zostawiłbym dodatkowe sceny zostawiając przy tym narodziny z rottweilera <3
1
kto
Alien Covenant i scena bombardowania planety przez Davida. Jest w tym sporo grozy, obrzydliwości, ale i jakiegoś specyficznego piękna gdy przy dźwiękach poematu Ozymandias David sprowadza zagładę na Inżynierów. Przemiana Raju w Piekło to moim zdaniem najbardziej dopracowana i niezapomniana scena filmu. Do tej pory wszyscy zachwycali się scenami, w których facehugger wyskakuje z jaja na twarz Kanea a potem wyłazi jako chestbuster i podobnymi, ale mi akurat odpowiada klimat Covenanta. Tak samo mocny jest otwierający film dialog Waltera ze swym stwórcą. Dobry film o alienach to nie tylko latające flaki i strumienie krwi.
3
rockman_fw
@jestemtwoimojcem "Dobry film o alienach to nie tylko latające flaki i strumienie krwi." Przecież to jest prawda. Taki np. "Aliens vs Predator 2" był bardzo obrzydliwy (np. scena w szpitalu) i przez to wielu od tego filmu odrzuciło.
5
Sebast1an
Sebast1an
@rockman_fw Mnie tam odrzuciło kiepskie oświetlenie i praca kamery.
2
Humalien91
co do Obcy kontra Predator, była tam fajna scena, gdzie predator katował wyskakujące z każdej strony obcych a.... do tego ściany piramidy losowo się przestawiają otwierając i zamykając przejścia (uniemożliwiając ucieczkę czy odwrót). Nie nazwał bym jej kultowej ale jak na ten film jest bardzo dobra.
toxymorf
Po raz pierwszy, odkąd załóżyłem konto na Filmweb, przyznaję rację Walkiewiczowi.
rchemikchemik
dodałbym jeszcze polski film Boisko Bezdomnych
krsx
W Prometeuszu najlepsza scena to jak inżynier budzi się z hibernacji (w wersji rozszerzonej), co sporo wyjaśnia, ale trochę nijak się to by miało w tym zestawieniu. Mimo wszystko dla mnie Prometeusz jest dobrym filmem , przymykając oczywiście oko na parę kiepskich scen, Prometeusz pasuje do 1,2 oraz 3 części i na tym bym zakończył, bo część 4 (wg mnie najgorsza nie wspominając o AvP który było żartem) i Przymierze, nie przypadło mi do gustu. Na kontynuację Przymierza pewnie wybrał bym się do kina, ale bardziej ze względu na wątek z inżynierami co niestety w Przymierzu zostało pominięte, a było świetnym pomysłem.
scricxovan
Michał Walkiewicz oraz redakcja Scena nr 7 nie pochodzi z Obcy 8 pasażer.. tylko z Obcy 3 .. tak gwoli wyjaśnienia :)
piotria
Wszystko fajnie ale obcy z trzeciej części wychodził z psa a nie z krowy, nie zauważyliście tego ?
scricxovan
@piotria W wersji reżyserskiej wychodzi z krowy :)
luka_grobl
scena ze swiecami była boska, albo pożar w korytarzach z obcego 3 :)
lordgraba
nie chcę siać zamętu, ale na koloni karnej obcy wyszedł z psa...chyba, że czegoś nie wiem lub nie oglądałem
kucyk
@lordgraba oglądałeś wykastrowaną wersję podstawową
1
Eldeyerli
gdzie wyssanie obcego przez dziurkę w oknie? (z częsci 4)
1
ernwopr
Ripley w "zbroi" słusznie na topie.. niezle sa tez sceny z automatycznymi karabinami zdaje sie w 2 częsci ..
mr915764
Ja lubię sceny z automatycznymi karabinami w Aliens. Niestety tylko w wersji reżyserskiej. Odkryłem te sceny dopiero po 12 latach po premierze.

zwiastuny