Gościem naszego programu jest reżyser Filip Bajon, który właśnie w Gdyni odebrał Srebrne Lwy za film "Kamerdyner". Obraz już możecie oglądać w kinach.

komentarze 27

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
kasiabeier
Ludzie ze starszego pokolenia potrafią lepiej się wypowiadać, w ogóle budować zdania, niż młodsi. Ciekawe dlaczego
7
rotusek
@kasiabeier być może dlatego, że „ludzie ze starszego pokolenia” mieli więcej czasu niż „ludzie z młodszego pokolenia” na zaznajomienie się z pewnymi dobrami cywilizacji, które wpływają na sprawniejsze posługiwanie się narzędziem, jakim jest słowo. To trochę podejście stereotypowe, bo znam setki osób z mojego pokolenia (a nawet poniżej 18 roku życia), których poziom erudycji niejednokrotnie przewyższa niektóre osoby „ze starszego pokolenia”... Ludzie to jednostki i każde uogólnienie jest po prostu krzywdzące.
6
kasiabeier
@rotusek To było pisane 'na szybko" Nie chodziło mi ogólnie o wszystkich tylko o gości wypowiadających się w "guście". Dla przykładu Pana Jerzego Stuhra mogłabym słuchać i słuchać... To oczywiście nie reguła. Pan Bajon mnie tak nie zachwyca, ale też jego sposób wypowiadania nie jest drażniący. Zastanawiam się czy w szkołach filmowych nie uczą wyraźnego mówienia, jasnego budowania wypowiedzi, bez tych wszystkich eeeeeeeeeee, yyyyyyyyyyy itp?
4
boolion
@kasiabeier kiedyś życie było dużo prostsze (nie mylić z "łatwiejsze"). Ludzie starszego pokolenia mają paradoksalnie znacznie mniejszą wiedzę, tylko że bardziej wartościową. Młodsi muszą się odnaleźć we współczesności, przez co mają głowy napchane wszelkimi instrukcjami obsługi.
2
lew890
Wreszcie ktoś naprawdę ma coś ciekawego do powiedzenia o swej fascynacji filmami, jeden z bardziej wartościowych odcinków cyklu.
4
Beye
Niepodważalnie posiada ogromną wiedzę na temat kinematografii i ma ciekawy gust, ale słuchając go można odnieść wrażenie, że jako reżyser jest bardziej konserwatystą niż prekursorem.
3
kyle_reese
Mocno zblazowany. Fizjonomia kloszarda. Gust filmowy - nawet wyszukany ale nie zachwyca (Fassbinder to bardzo przeciętny reżyser), ten jego entuzjazm serialowy - żenujący. Oczywiście poziom seriali wzrósł ostatnio ale do kina artystycznego, to mu jeszcze daleko. Odkąd Bajon zaczął być dyrektorem artystycznym "Kadru" to poziom tej wytwórni mocno podupadł i też atmosfera w "Kadrze" ponoć nie najlepsza... Jak poprosi się od Kadru o jakiekolwiek materiały (archiwalne), to każą sobie za wszystko słono płacić.
4
kto
Zna się na tym i owym, zna tego i owego, ale interesująco opowiadać to w ogóle nie potrafi. W filmach też.
3
Warszawski_Bonus
Starsi twórcy są zdecydowanie najlepsi, jeżeli chodzi o tę serie.
JohnTheBrave
Taka wiedza a mimo to "Kamerdyner" nieudany. Widać sama wiedza to za mało
5
Piotrek5566
@JohnTheBrave Mi się film podobał, ale o gustach się nie dyskutuje :)
justykob
@JohnTheBrave Mów za siebie. Dla tych, którzy się znają trochę bardziej od Ciebie, niezwykle udany. Świetne,epickie kino, jak zawsze u Filipa, gdy opowiada te swoje histoie spod znaku Viscontiego. .Doskonale zagrane przy tym. A werdykt w Gdyni to odzwierciedla najlepiej. Ale oni pewnie też się nie znaja, Ty wiesz lepiej.
1
janusz_mackowiak
@justykob Dokładnie. Bajon z najlepszych layt jak za czasów równie świetnego "Magnata", bardzo dobry, klimatyczny. Jak ktoś ogląda za dużo Vegi to ta powolna narracja, takie obejmujące pół wieku historii epickie kino, wydaje mu się nudne. Takie efekty sieczki kinowej wyniesionej do miana "filmu".
1
JohnTheBrave
@justykob "dla tych, którzy się znają trochę bardziej od Ciebie..." Te trybun ludowy nie oslabiaj mnie.
JohnTheBrave
@justykob idąc Twym tokiem myślenia "Szamanka" to dobry film, w końcu dostał nominacje do Zlotych Lwów
JohnTheBrave
@justykob zapomniałem o "Balandze" i najlepszy debiut i najlepszy film
justykob
@JohnTheBrave To był czas gdy wszystkie filmy wyprodukowane w ciągu minionego roku, trafiały do konkursu na festiwal. Jestes mocno niedoinformowany, jak widzę na wielu polach, ale i tak sie upoarcie, głupawo mądrzysz. Tylko dlatego była tam obśmiana przez nas wszystkich na festiwalu "Szamanka". Nadrób zaległości.
JohnTheBrave
@justykob nie masz nic do przekazania ale sie zgrywasz. Można i tak
Kino_wyobraznia
Czekałem na powrót reżysera jednego z moich ulubionych filmów - Magnata
katedra
No to już wiadomo, kto zagra Janosika w remaku
11
1

zwiastuny