Cannes 2019

Michał Walkiewicz, Grażyna Torbicka i Krzysztof Kwiatkowski podsumowują tegoroczną edycję festiwalu w Cannes.
Zdjęcie na stronie głównej: Tony Barson / Getty Images

komentarze 31

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
matimateusz
Pani Grażyna wkraczając w świat filmwebu, wnosi totalne ożywienie i niekiedy pikanterię. Bardzo ciekawy odcinek!
25
mulholland_2
@matimateusz "wszyscy bezmózgowcy powinni być wycięci", ha ha. Brawa dla pani Grażyny.
3
Zloty_Deszcz
@matimateusz A i Walkiewicz jakiś taki bardziej wyluzowany niż w spotkaniach sam na sam z panią Grażą.
1
IzziLaz
@matimateusz absolutnie się zawadzam. Ma olbrzymia wiedzę, bardzo dobrze się jej słucha.
Larigot
@matimateusz No może i tak, ale nie daje nikomu dokończyć słowa.
3
deadstroke
@matimateusz Ciekawe czy widziala co oni zrobili z tym portalem.
Lukasz_Broda
Bong, Sciamma, Almodóvar, Malick, Tarantino, Eggers. Najbardziej wyczekiwane filmy.
4
telcontar_2929
Osobiście nie licząc filmu Quentina Tarantino to czekam również na Jima Jarmusha i Joon-ho Bonga. Wydają się być ciekawymi pozycjami.
2
tocomnieinteresuje
@telcontar_2929 Dla mnie tegoroczny konkurs wygląda bardzo dobrze i większość filmów konkursowych, ale również z sekcji Un certain regard chciałbym obejrzeć. Nawet Ci najbardziej znani nie zawiedli, np. wreszcie Mallick wrócił, pozostając sobą do czegoś wreszcie wyrazistego, Dolan po tak słabym przyjęciu ostatnich tytułów również powrócił z pokorą ze skromniejszym projektem. I są jeszcze z największymi szansami na wygraną Almodovar i Sciamma.
1
1
jagodowamilosc
Z jednej strony zgadzam się z tym, że fajniej zobaczyć i odkryć filmy nowych młodych twórców. Ale gdzieś tam czekamy zawsze na filmy naszych ulubieńców, naszych mistrzów!
kryst007
Moje przewidywania odnośnie Cannes na moim blogu (tak, wiem że darmowa reklama :P) https://www.facebook.com/Mialo BycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaB ylaJuzUzywana/
kyle_reese
Kwiatkowski docenia reżysera, który ma odwagę podejmować wielkie tematy a na co Walkiewicz - "to jeden z tych powodów dla których tego reżysera nie pokochałem". To coś mówi o poziomie tego "krytyka" i wstyd dla właściciela portalu, że nie tylko takie osoby zatrudnia ale jeszcze daje im najwyższe stanowiska.
kochamczeresnie
@kyle_reese Według powyższego toku myślenia, w branży dziennikarskiej powinni pracować tylko ludzie, który podejmują wyższe tematy, lub ludzie, którzy tylko zgadzają się ze swoimi gośćmi. Whatt?
kyle_reese
@kochamczeresnie Nie! Źle zrozumiałeś. Po prostu jeśli ktoś jest dobry w np. recenzowaniu gierek komputerowych dla gimbazy, to niech się tam realizuje a nie jeździ na prestiżowe festiwale filmowe i udaje krytyka filmowego - może za 10 lub 20 lat gdy dorośnie. Takich słów np. krytyk J. Wróblewski na pewno by nie wypowiedział. Dziwie się G. Torbickiej, że w ogóle z kimś takim współpracuje - coś się złego z nią dzieje, ale od niej dużo nie wymagam - ona jest dziennikarką filmową a nie krytykiem. Podsumowując: Kowal nigdy nie będzie dobrym zegarmistrzem.
beniokk
Po sposobie siedzenia od razu widać kto tu jest z 'Wysokich Obcasów', masakra :P
1
kopeczawszespoko
Pani Torbicka jest arogancko niegrzeczna. Słabo.
mateos8
@kopeczawszespoko W którym miejscu? Pewna siebie i doświadczona kobieta,może faktycznie czasami gdzies na rutynie zabrzmi nie za idealnie i wyda sie niegrzeczna, ale poza tym bez przesady.. To 'stara' wyjadaczka. Wie co z czym sie je.
2
kochamczeresnie
@kopeczawszespoko W taki dam sposób odebrałam jej wypowiedzi. Szczególnie reakcję na wypowiedź Pana Walkiwicza o Tarantinowskich Bihaterach. Mimo, że lubię Tarantino i bohaterów w jego filmach to mam takie samo wrażenie jak Pan Walkiewicz, nie można im odmówić bycia cool, ale są oni bardzo powierzchownie przedstawieni, brakuje im wielowymiarowości. Co mi nie przeszkadza, bo to jest Tarantino! Ale można byłoby to zauważyć. . Pani Torbicka chyba źle zrozumiała wypowiedź Pana Walkiewicza i zareagowała w sposób arogancki ‚no proszę Cię’. Rozmowa jest o kinie i nikt nie powinien narzucać drugiemu swojego zdania, odbioru filmu, nawet jeżeli jedna z osób dłużej pracuje w branży.
1
Tymon_P_
W Bekarty Wojny mielismy postacie z histori sic! Gdzie? Oprocz Hitlera i Goeringa, nawet nie trzecioplanowych, nie ma tam zadnych postaci z Histori.
mulholland_2
@Tymon_P_ I niejaki Winston Churchill. Swoją drogą niepodobny do oryginału. Jak Polański w "Pewnego razu..."
raf1979
Wiecej pani Grazyny poprosze na Filmwebie a nie jakies puste feminazi, dla htorych najwiekszym problemem jest to ze zabito w serialu czarnoskora postac
1
Grifter
Fajne zdjęcie na głównej - prześliczna Margot kladzie rękę na ramieniu Karpia, na co smutna mina Tarantino mówi - "kurczę, ona z nim, nie dobiorę się do jej stóp". Pitt pewnie jak zawsze pijany, ledwo pewnie ogarnął gdzie ma stanąć...
1
Grifter
@Grifter I ta mina Leosia w kierunku Quentina - "No i co, kto jest teraz królem?"

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię