Podsumowujemy 76. Festiwal Filmowy w Wenecji

Sprawdźcie, czym się zachwyciliśmy, co nas zaskoczyło, a co rozczarowało na tegorocznym festiwalu w Wenecji.

komentarze 28

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
royalairness23
2 filmy na 21 zrobione przez kobiety dostaly sie do konkursu glownego ...tzn ze sa one niedoceniane czy poprostu byly za slabe?bo leci tu tanim Wyborczym pustosłowiem
1
1
telcontar_2929
Tyle dobrego do zobaczenia w niedalekiej przyszłości, czy to w kinie, czy w internecie (Netflix). Nie mogę się doczekać.
1
pawelgola_fw
Okularnik tym razem najzabawniejszy. Chciał skrytykować antyfeminizm festiwalu tylko nie bardzo był w stanie znaleźć argumenty. "Drażni mnie taki konserwatyzm myślenia.. i też taka... myślenia absolutnie stereotypami.." . WTF? Co to znaczy? Chyba tak to jest jak facet stara się być feministką.
Necro_feel
Gosia i jej bul pupy jak zawsze, dawać do konkursu więcej słabych filmów nakręconych przez kobiety, ale już! Ale nie nazywajmy tego parytetem, bo to puste słowo.
mulholland_2
Kiedy film jest wartościowy? Małgorzata Steciak to wie. Gdy "wzrusza, porusza".
mulholland_2
"Roma" NIE jest produkcją Netflixa. Była tylko przez niego dystrybuowana. Cuaron powtarzał o tym wszędzie, na okrągło, nawet u was...
jejaa111
Pomimo sensacyjnego zwycięstwa przydało by się żeby ktoś z trójki Państwa odniósł się do Jokera jakoś bardziej krytycznie, skoro 2/3 recenzentów zachodnich nazywa ten film głupim, pustym i nawołującym do agresji, w najlepszym razie problematycznym. Kiedy facet od Kac Vegas dostaje Złote Lwy to znak, że dyrektor Barbera ma większy problem niż niewielka obecność kobiet w konkursie.
maras86_2
@jejaa111 Kill Bill i Raid też nawołują do agresji? pliissss....to nie są filmy dla dzieci... co ma do rzeczy, że facet zrobił wcześniej całkiem dobrą, trochę głupkowatą komedię? Dobrze, że nie wszyscy tak myślą, bo inaczej Linklater byłby skreślony po "Uczniowskiej Balandze".
1
kryst007
Podpowie mi ktoś, o której rozdanie?
dmochux
Błąd w montażu na początku Marrige Story jest Babyteeth :/
maciek_luka
@dmochux faktycznie, wkradł się błąd w podpisie. Dzięki za czujność.
1
kamil23234
Czy teraz przy każdych ważniejszych wydarzeniach czy to filmowych, kulturalnych, sportowych, politycznych będzie gatka o małej ilości kobiet?
TruLuv
Niech Pan mowi za Sb,ja nie licze na filmy pokazujace "rozpad demokracji" boshheeeee.
Wasil2_
Mhm zamiast dyskusji o filmach 20-minutowy ból dupy że za mało kobiet i mniejszości w konkursie, fajne rzeczowe podsumowanie
9
szczawik151
@Wasil2_ Przecież dyskusja o tym, że jest za mało kobiet trwa równą minutę, specjalnie sprawdziłem xDDD
3
szczawik151
@Wasil2_ Pojawia się to w 8 minucie na 1 minutę. Sugeruję nie wprowadzać ludzi w błąd :). Pozdrawiam.
6
katedra
Nie ma już dobrych i złych filmów, są kręcone przez kobiety i przez mężczyzn. O Panie, a Ziemia i tak nadal umiera, żywność nie nadaje się do jedzenia, a powietrze do oddychania.
michal.2907
@katedra Niech zrobią jak w sporcie. Kategoria: filmy kobiet i kat. filmy mężczyzn. I będzie spokój :)

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię