Podsumowujemy 76. Festiwal Filmowy w Wenecji

Sprawdźcie, czym się zachwyciliśmy, co nas zaskoczyło, a co rozczarowało na tegorocznym festiwalu w Wenecji.

komentarze 30

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
pawelgola_fw
Okularnik tym razem najzabawniejszy. Chciał skrytykować antyfeminizm festiwalu tylko nie bardzo był w stanie znaleźć argumenty. "Drażni mnie taki konserwatyzm myślenia.. i też taka... myślenia absolutnie stereotypami.." . WTF? Co to znaczy? Chyba tak to jest jak facet stara się być feministką.
1
Necro_feel
Gosia i jej bul pupy jak zawsze, dawać do konkursu więcej słabych filmów nakręconych przez kobiety, ale już! Ale nie nazywajmy tego parytetem, bo to puste słowo.
1
royalairness23
2 filmy na 21 zrobione przez kobiety dostaly sie do konkursu glownego ...tzn ze sa one niedoceniane czy poprostu byly za slabe?bo leci tu tanim Wyborczym pustosłowiem
1
1
telcontar_2929
Tyle dobrego do zobaczenia w niedalekiej przyszłości, czy to w kinie, czy w internecie (Netflix). Nie mogę się doczekać.
1
pinang
od kiedy kobiety to mniejszosc? no prosze was... nie wciskajcie tej swojej ideologii do kazdego filmiku. to jest zenua. ludzie chca posluchac o filmach a nie o wyimaginowanej dyskryminacji
pinang
pan okularnik juz przechodzi samego siebie. krytykuje dyrektora ze nie chce parytetow po czym sam mowi ze on tez nie chce, po czym znow krytykuje czemu ten dyrektor tak stanowczo ich nie chce... chlopie o co ci chodzi? nie wyspales sie czy co?
mulholland_2
Kiedy film jest wartościowy? Małgorzata Steciak to wie. Gdy "wzrusza, porusza".
mulholland_2
"Roma" NIE jest produkcją Netflixa. Była tylko przez niego dystrybuowana. Cuaron powtarzał o tym wszędzie, na okrągło, nawet u was...
jejaa111
Pomimo sensacyjnego zwycięstwa przydało by się żeby ktoś z trójki Państwa odniósł się do Jokera jakoś bardziej krytycznie, skoro 2/3 recenzentów zachodnich nazywa ten film głupim, pustym i nawołującym do agresji, w najlepszym razie problematycznym. Kiedy facet od Kac Vegas dostaje Złote Lwy to znak, że dyrektor Barbera ma większy problem niż niewielka obecność kobiet w konkursie.
maras86_2
@jejaa111 Kill Bill i Raid też nawołują do agresji? pliissss....to nie są filmy dla dzieci... co ma do rzeczy, że facet zrobił wcześniej całkiem dobrą, trochę głupkowatą komedię? Dobrze, że nie wszyscy tak myślą, bo inaczej Linklater byłby skreślony po "Uczniowskiej Balandze".
1
kamil23234
Czy teraz przy każdych ważniejszych wydarzeniach czy to filmowych, kulturalnych, sportowych, politycznych będzie gatka o małej ilości kobiet?
1
kryst007
Podpowie mi ktoś, o której rozdanie?
Wasil2_
Mhm zamiast dyskusji o filmach 20-minutowy ból dupy że za mało kobiet i mniejszości w konkursie, fajne rzeczowe podsumowanie
10
szczawik151
@Wasil2_ Przecież dyskusja o tym, że jest za mało kobiet trwa równą minutę, specjalnie sprawdziłem xDDD
3
szczawik151
@Wasil2_ Pojawia się to w 8 minucie na 1 minutę. Sugeruję nie wprowadzać ludzi w błąd :). Pozdrawiam.
6
dmochux
Błąd w montażu na początku Marrige Story jest Babyteeth :/
maciek_luka
@dmochux faktycznie, wkradł się błąd w podpisie. Dzięki za czujność.
1
TruLuv
Niech Pan mowi za Sb,ja nie licze na filmy pokazujace "rozpad demokracji" boshheeeee.
katedra
Nie ma już dobrych i złych filmów, są kręcone przez kobiety i przez mężczyzn. O Panie, a Ziemia i tak nadal umiera, żywność nie nadaje się do jedzenia, a powietrze do oddychania.
1
michal.2907
@katedra Niech zrobią jak w sporcie. Kategoria: filmy kobiet i kat. filmy mężczyzn. I będzie spokój :)

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię