Premiera "Legionów"

"Legiony" to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. Król (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Powiązane materiały

komentarze 15

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Bubu99
ale pajac z tego Gelnera. Fabijański klasa
8
ritaskiter123
@Bubu99 Pajac bo wyraża swoje zdanie polityczne? Oczywiste, że aktor daję częsc siebie do roli którą gra. Dla mnie wszytkie wypowiedzi na poziomie. Szczerze mówią też o problemach finansowych, więc to swietnie, że pomimo tego powstał naprawdę dobry film.
kto
Po wysłuchani tego pana od trójkątów widzowie na pewno podejmą właściwa decyzję
4
PanKracjusz
Miłosny trójkąt, a legiony gdzieś tam w tle. Któż by się tego spodziewał.
4
kozodoj
@PanKracjusz zamiast zrobić rzeźnie na bagnety po wiochach i lasach to znów romans z historią w tle, ziew
2
keik
"Biorąc pod uwagę, yyy, po prostu, eee yyy ooo." Nie no, jak aktorzy i reżyser nie potrafią się wysłowić, bo brakuje im wulgaryzmów do wyrażenia emocji, to czego w ogóle można tutaj oczekiwać? Zgaduję, że będzie 3/10 gdzie najmocniejszym elementem okaże się fakt, że film ma koniec i nie trwał 4 godzin.
2
odmorzadomorza
Rzeczywiście, brakuje takich filmów. Propagandowa sztampa dla Januszy.
2
Alex_Tyler
@odmorzadomorza Objrzyj Piłsudskiego. Zapewniam, że to nie papka i film zrobiony, aby "szkoły poszły". Wiele osob uprzedzonych, ale to rola życia Szyca. Kinomaniak dał 8/10 i był zachwycony.
1
tomdettlaff
@Alex_Tyler i tylko on był zachwycony xd to jedyna tak wysoka ocena w polskich recenzjach. Co nie zmienia faktu, że nie jest to film propagandowy, robi z Piłsudskiego antybohatera, więc prezentuje się całkiem nieźle jak na polski film historyczny (mimo że im dłużej trwa, tym bardziej przypomina ekranizację artykułu na wikipedii)
1
atari799927176virgin
@tomdettlaff Pilsudski to prawdziwy Polak reklamujacy polski bank PKO!
black_hussar
Jeśli oczekujecie wielkobudżetowego wojenniaka historycznego to oceńcie serbskiego oscarowego kandydata KRALJ PETAR PRVI
SzalonyHeniek
zawsze jak jesteście na premierze to film jest do dupy
____OSCAR____
No to wypada, żeby recenzja pojawiła się najpóźniej w piątek.

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię