"Detektyw" - sezon trzeci

Zapraszają Jakub Popielecki i Łukasz Muszyński.


Akcja trzeciego sezonu toczy się w trzech różnych okresach i opowiada o makabrycznej zbrodni popełnionej w sercu hrabstwa Ozark. Tajemnicza sprawa pozostaje nierozwiązana przez wiele lat, a kolejne dekady przynoszą nowe wydarzenia. W 2015 roku emerytowany detektyw Wayne Hays wraca wspomnieniami do nierozwiązanej sprawy sprzed lat - tajemniczego zniknięcia 12-letniego Willa i jego 10-letniej siostry Julii Purcell. Policjant przypomina sobie pierwsze dni i tygodnie po rozpoczęciu śledztwa oraz wydarzenia z 1990 roku, kiedy on i jego były partner Roland West zeznawali w sądzie jako świadkowie w związku z przełomem w tej sprawie.

komentarze 21

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
zbigi30
dowalcie więcej reklam bo jest za mało
28
qiks33
Ja wolałbym jednak zobaczyć w tym 3. sezonie coś zupełnie innego, nowego, a nie marną kopię 1. sezonu. Można tak porównywać 1 i 3 sezon praktycznie na każdym polu i w każdym wypadku, ten najnowszy wypada zdecydowanie słabiej. A fatalne zakończenie tylko przybija gwóźdź do trumny. Bardzo podobały mi się pierwsze 2 sezony, bo były jednak oryginalne i nie mogę się zgodzić z tym, że sezon drugi był nieudany, Pizzolatto chciał spróbować zrobić coś w innym klimacie, na podobnym poziomie i moim zdaniem to mu się udało. Ludzie oczekiwali jednak klimatu z 1. sezonu, nie dostali tego i stąd te słabe oceny 2. sezonu. Teraz twórca poszedł za głosem ludu i stworzył coś na wzór s01, no i co? I nie wyszło. Wszystkim nie dogodzisz. Ja na kolejny sezon już nie czekam. Jeśli twórca nie potrafi już zrobić czegoś oryginalnego, co było największą zaletą tego serialu, to może lepiej niech da sobie spokój. Po co do reszty psuć dobre wrażenie...
26
Joecrou
Mocno średni sezon. Fabuły tutaj było na 5 odcinków. Rozciągnęli tak bardzo jak się dało. Plus za aktorstwo , klimat i zdjęcia. 6/10
15
JohnTheBrave
Srogo się zawiodłem. Klimat jest, aktorstwo na wysokim poziomie jest ale fabuła i antagonista to rozczarowanie.
6
Ksiadz_Pistolet
Coś słabiutko panowie redaktorzy. Wszystko to jakieś takie miałkie i nieprzekonywujące. A już reakcja red. Popieleckiego na pytanie czy czeka na czwarty sezon, mówi sama za siebie. Słyszę potwierdzenie ale odczuwam wręcz zniechęcenie. Cóż, wracając do początku Waszej rozmowy mogę powiedzieć, że legenda jaka narosła wokół pierwszego sezonu zaszkodziła temu serialowi. Dwa następne sezony to tylko dowód na to jak rzeczywistość nie jest w stanie (w tym wypadku) sprostać legendzie.
7
Kirq
Świetna analiza serialu. Zgadzam się z większością tego co mówiliście. Ja też odebrałem postać graną przez Stephena Dorffa jako homoseksualistę, który do końca życia nie wyszedł z szafy. Jest ku temu wiele przesłanek. Generalnie podoba mi się to, że wiele elementów w 3 sezonie było niedopowiedzianych, a niektóre wręcz jedynie zasugerowane, do własnej interpretacji.
3
piotrzugaj78
sezon pierwszy 9,sezon drugi 7, sezon trzeci 6
2
5ZERYF
Stwierdzenie, że ten sezon jest lepszy od pierwszego jest mocno przesadzone. W pierwszym sezononie pomimo niewielu scen akcji w każdym odcinku działo się coś ciekawego co miało związek z kolejnymi wydarzeniami. Przykładem może być np. Tekst z 1 ocinka kiedy Rust mówi o tym że najmniejszy szczegół może być przełomem w dochodzeniu, co się okazuje prawdą w ostatnim odcinku (scena ze zdjęciem domu) Innym przykładem może być nazwisko stażnika i szeryfa - Childress. Takich smaczków zabrakło w 3 sezonie. W zasadzie to moim zdaniem całość wypadła przeciętnie.
2
kinomanpl
Chciałbym zobaczyć kolejny sezon, ale z Matthew McConaughey, jak jeszcze pracował jako tajniak w antynarkotykowej
2
kinomanpl
@kinomanpl W 1-szym sezonie serialu miał niezłe loty, a wtedy... Musiało się dziać. Niestety raczej jest za stary, żeby to zagrać, bo musiałby wyglądać tak samo młodo albo młodziej niż w 1-szym sezonie.
ktostam00
ale jakoś nikt nie mówi o finale 1-ki, która mocno trzyma poziom "hitu polsatu" (czyli jest żenujący)
Idol85
jak nigdy praktycznie w 100% zgadzam się z tym co powiedzieliście, dla mnie sezon na 9/10 :)
1395sss
Stephen Dorff nie mógł mieć dzieci. Dlatego nie chciał ze swoją dziewczyną na kolacji z partnerem. mówić o małżeństwie/dzieciach i ta dziwna bójka w barze.
michul1987
Sezon dobry, gorszy niż 1, lepszy niż 2 i nie ma się co na siłę doszukiwać wątków chomoseksualnych, tak gdzie ich nie mna
agatakoniak
Fajnie by było jakbyście zrobili odcinek o Mr. Robot.
GIMB2004trololo
Ciągnie się ten serial jak srajtaśma. Szkoda.
6
rvnrvn1010
Bardzo dobry sezon 8/10. Czekam na czwarty.
Aragorn88
Najsłabszy sezon niestety. Nie czekam na kolejny!
6

zwiastuny