"Mindhunter" - sezon 2

Produkcję platformy Netflix oceniają: Małgorzata Steciak i Jakub Popielecki.

komentarze 25

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Drusix
Sezon strasznie nudny. Przez cały czas nic się nie działo. Agenci nie mieli pojęcia co się dzieje. Nie było tworzenia prawie żadnych profili psychologicznych seryjnych morderców. Pierwszy sezon był wciągający, bo gra aktorska w czasie przesłuchań była genialna i człowiek siedział przed ekranem z gęsią skórką. Tego klimatu teraz zabrakło.
11
Analny_Wojownik
@Drusix Do tego kretyński wątek syna Trencha, nudny lesbijski i praktycznie zignorowany główny bohater z jego wątkiem miłosnym i pogłebianiem się w wieększego psychola
1
Grifter
@Analny_Wojownik Wątek z morderczym synalkiem (niczym Damian z Omena) to jakaś niezamierzona parodia, podobnie z wątkiem lesbijskim - nudny, nijaki i łatwy do przewidzenia - pełna zgoda. Od siebie dodam jeszcze agenta z atakami paniki (litości!). Bądźmy szczerzy - ten serial stoi tylko naprawdę kapitalnym klimatem przesłuchań, reszta jest mizerna.
Analny_Wojownik
@Grifter wątek Holdena po prostu zostal poprowadzony w złą stronę, bo masa bananowych nastolatek go nie polubiła, a Netflix kontynuuje wątki pod konsumentów i badania rynkowe
__Vermilion__
Czytając książkę sprawa dzieci w Atlancie była dla Mnie naprawdę ciekawa i widząc zwiastun drugiego sezonu byłam zadowolona, że podjęli się tego tematu. Niestety wyszło jakoś tak nijako. Może to przez ten wątek z synem Billa, który był gdzieś tam w tle wpleciony w to wszystko. Sama nie wiem. Rozmowa z Mansonem byla ciekawa aczkolwiek też liczylam na coś wiecej. Watęk uczuciowy Pani Dr jak dla Mnie calkowicie zbędny. Ogólnie druga odsłona Mindhuntera mi się podobała i czekam na 3 sezon, ale po prostu książka, jak to zazwyczaj bywa jest dla Mnie dużo dużo lepsza.
3
elkolo
Mnie się podobał, ale parę zastrzeżeń mam. Wątek romansu Wendy tak samo słaby jak wątek romansu Holdena w pierwszym sezonie. Serio miałem ochotę przewijać. Prywatny wątek Tencha mimo, że niezły też dla mnie zbędny. Jakiż to przypadk, że syn agenta FBI bierze dział w morderstwie dziecka/niemowlaka. Myślę, że materiału mają bardzo dużo, więc po kiego takie wciskanie na siłę kolejnych. Kolejną rzeczą jest to, że przez cały serial miałem wrażenie, że cała ta behawiorystyka niewiele wnosi do postępów w śledztwie.
2
Analny_Wojownik
@elkolo Wątek Holdena był świetny i bezośrednio wpływał na psychikę bohatera, który psychicznie balansuje strasznie blisko swoich obiektów badawczych. Wątek Trencha był beznadziejny. A Mindhunter to serial dramatyczny, a nie monster of the week z psycholami, więc wątki postaci sa potrzebne
1
keymaker
Niestety, sezon 2 słabszy... Najlepszych części, czyli rozmów z psychopatami było tyle co kot napłakał. A cała reszta to nuda, latali jak kurczaki bez głowy.
2
isild87
Ja oceniam na 7/10. Na plus: - Postaci Holdena i Billa - Agent do pomocy, czyli Jim Barney (chciałabym, by pojawił się w sezonie 3) - Przesłuchanie Mansona (nie do wiary, jak idealnie dobrali tu aktora :)) - Muzyka - świetna, wpasowana w klimat A minusy (mało ich było, ale jednak były): - Zbyt mało Kempera (a był zdecydowanie najciekawszym skazańcem w sezonie 1) - Niepotrzebnie rozbudowany wątek Wendy i tej barmanki (to było nudne) - Zbyt mało poświęcili czasu Holdenowi i jego zmianom , jego narastających problemów z atakami paniki (ale pewnie następne sezony będą poruszały zmianę osobowości)
1
RipRoy
Czemu ten film mi się od razu włączył? Gdzie są reklamy?
1
tonkpils8888
Nie ogladajcie ci debile na lewo i prawo spoileruja.
siper322
@tonkpils8888 Zbyt inteligentny to ty nie jesteś, to jest materiał dla osób, które oglądnęły 2 sezon, na tym to polega.
Bokciu
@siper322 "oglądnęły"? A cóż to za polszczyzna?
elkolo
@Bokciu oglądnąć potocznie, regionalnie: obejrzeć
tonkpils8888
@siper322 na biezaco nie ogladam tego cyklu.wrecz rzadko.ale jeszcze nigdy nie widzialem by az tak wszystko zdradzali. return c
kawior2007
No plusem drugiego sezonu jest, że chociaż 2 może 3 ostatnie odcinki są ciekawe :)
mariuszvenom
Kiepski sezon. A ten wątek rtvagd tylko po to żeby był to już szczyt żenady.
1
mateusz_kuzmicki
Czuję zawód i mam poczucie, że trochę zabrakło paliwa pod koniec i gdyby było 8 odcinków lepiej by się to oglądało. Pierwszy sezon lepszy, ale mimo wszystko cholera czekam na jeszcze i mam nadzieję, że nie będziemy musieli tak długo czekać na kolejne profilowanie morderczej rzeczywistości Mindhunter.
Woooo
Mnie nowy sezon nie rozczarował, choć nie dał tego, na co czekałem. Podoba mi się uwikłanie bohaterów w rzeczywistość. Przeniesienie punktu ciężkości z kolejnego pitawalu potworów, kultu bestii, na na zmiany przez nich wywołane wokół. Dość mam tych wszystkich filmów brandzlujących się kolejnymi makabrycznymi szczegółami, demonicznymi osobowościami, malowniczo skatowanymi ciałami. Mam dość kultu psychopatów, zachwycania się ich geniuszem i strategią. W tym sezonie mam w końcu ludzi zniszczonych przez potwory i konsekwencje, nawet dla ścigających.
TruLuv
Mam wrazenia,ze ta Pani nie ma nic ciekawego do powiedzenia.
1
konradw27
Dlaczego nie recenzujecie w "Serial Killers" starych seriali, np. Robin Hood, Crime Story, Zulus Czaka, Miami Vice, Twin Peaks, Z archiwum X itp itd...
1
BarteqW
@konradw27 Też się w sumie zastanawiam, dlaczego raz na jakiś czas nie ma odcinka o jakimś serialu retro, szczególnie dla młodszego grona odbiorców, zresztą sam bym obejrzał. Aczkolwiek tych seriali jest teraz tyle, że z nowościami nie można nadążyć, sam mam listę do obejrzenia, która się coraz bardziej wydłuża.
mixererunio
Nie skończyłem sezonu i chyba nie zamierzam. Pierwszy był spoko ale ten to nudy na maksa. Zawiodłem sie strasznie.
Siwszu69
Mnie jakoś nie kupiła ta sprawa z porywanymi dziećmi.
siper322
Wątek porywanych dzieci i Mansona/reszty przesłuchiwań świetna, za to wątek dziecka Trencha i romansu Wendy beznadziejny i zmierzający do nikąd

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię