Dorota i Michał dzielą się swoimi wrażeniami po obejrzeniu pierwszego sezonu serialu "Rojst", który powstał specjalnie na potrzeby platformy Showmax.

komentarze 16

Najlepsze wypowiedzi
 • Najlepsze wypowiedzi
 • Od najnowszych
8azyl1szek
Kompletnie położone zakończenie w 5 odcinku. Może trzeba było zrobić choć 8 odcinkowy sezon.
5
Disturbed__
Bardzo dobry duet, co do serialu to klimatyczny ale komuś chyba na końcu zabrakło pomysłów lub chcieli wszystko za bardzo przekombinować.
6
Derek_Calm
Panie Michale, z calym szacunkiem ale nie ma Pan bladego pojecia o tamtych czasach, jest pan po prostu zbyt mlody. Ja gdy tylko zobaczylem pierwszy zwiastun wiedzialem ze bedzie to zarabisty serial, i tak bylo. nieszamowity klimat tamtych czsow, niesamowity.
11
JohnTheBrave
Główna bolaczka to scenariusz a czasem i dialogi.
4
Agatonik
Fatalny Ogrodnik i ostatni odcinek niszczy cały serial.
4
ronin29
Jako serial kryminalny wręcz słaby, jako obraz socjalizmu mało wciągający. Czekałem tylko na Fronczewskiego, ale jego postać marginalna choć świetnie zagrana, i wiele nie wnosi
3
marcholt
Nie wiem co wy macie do ostatniego odcinka. Ładnie zbiegły się wszystkie wątki, rozwiązano główną zagadkę i zostawiono furtkę dla ewentualnego drugiego sezonu. Można by było ewentualnie zrobić odcinek więcej, żeby pobawić się mylącymi widza tropami - ale - porównując to z całą masa innych , zagranicznych jak i polskich seriali - to wszystkie akcenty rozłożone są IMHO bardzo dobrze. Wszystko gra i jest na swoim miejscu. Motyw tajemnicy z przeszłości, (a w zasadzie 2 tajemnic) determinuje poczynania jednego z głównych bohaterów i stawia go w ładnej kontrze do jego "młodszego" partnera. Oczywiście możemy znaleźć kilka detali które można skrytykować, ale względem całości pozostają bez znaczenia. Oczywiście wszystko to przy założeniu że komuś nie przeszkadza serial kryminalny dziejący się w (wyobrażonym, sentymentalnym) PRL'u - siłą rzeczy więc, jako kino gatunkowe, oparty na pewnych kliszach i schematach.
1
goldeno
Panią Dorotę mogę słuchać godzinami. Prawdziwa perła wśród krytyków filmwebu.
2
lukisz7
Bardzo dobry serial, swietny klimat i dobrani aktorzy ! Polecam
1
Iwo
fajna odcinek, ale czy przypadkiem to poczucie goryczy Ogrodnika, nie było związane z poczuciem winy ? dostarczając nóż rzeźnika, niejako sam w"skazał " podejrzanego
kto
Na serialu bawiłem się średnio jak Michał natomiast na teledysku promocyjnym i prologu bawiłem się doskonale jak Dorota. I lepiej by było obejrzeć właśnie w tej kolejności. Teledysk i prolog mocno podbijają oczekiwania, których moim zdaniem serial nie spełnia. Seweryn robi swoje, ale Ogrodnik zachowuje się jakoś dziwacznie, wręcz drażniąco a Fronczewskiego w serialu jest tyle co nic. Wiele wątków pobocznych jest zasygnalizowanych, ale niedomkniętych, co też działa na niekorzyść całości. Może to sygnalizować zbliżający się kolejny sezon. Nie byłoby źle.
kto
@kto * Gdyby serial dorównywał teledyskowi i prologowi byłby jedną z lepszych rzeczy ostatnich lat ;)
szamgar
Panie Michale, oni tam nie spali ze sobą tylko uprawiali seks. Nazywajmy rzeczy po imieniu.
1
ginusia
Serial był bardzo dobry pod każdym względem. Scenariusz jak i samo wykonanie aktorskie na ogromny plus. Historia oryginalna, a samo odtworzenie lat komunistycznych, było ogromnym zaskoczeniem. Pan Michałek jak zwykle sam nie wie czego by chciał, tego za dużo, tego za mało, tu za "mocno wystylizowane", tu "za mało bagienka"? albo wzięte z innych seriali, czyt. Dark?? Z całym szacunkiem, ale Janek Holoubek to nie jest głąb.
2
Roy_v_beck
Pal licho klimat. Fabularnie mimo wszystko rozczarowuje, zwłaszcza finał. Brakuje zaszczucia, aparatu kontroli i cenzury. To wygląda jak socjalizm, ale nie ma w tym za wiele socjalistycznych mechanizmów. No i oczywiście kiepskie rozwiązanie zagadki kryminalnej, po raz kolejny to po prostu nadgorliwy psychopata wszystko spartaczył.
4
GIMB2004trololo
Najbardziej zaskakujący w rojście był ostatni odcinek. Tak ładnie budowali wszystko, nawet się wciągnąłem, a tu nagle ostatni odcinek, który był bardzo zły, i nagle wszystko się wyjaśnia i wszyscy są szczęśliwi i tak dalej. Szkoda.
4

zwiastuny

 • Kadr z video nr 1 (angielski)
  L’amour flou zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1 (angielski)
  Budapeszt zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1 (angielski)
  All Inclusive zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1 (angielski)
  Walter zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1 (polski)
  Sauvage zwiastun nr 1 (polski)
 • Kadr z video nr 1 (polski)
  Huge in France zwiastun nr 1 (polski)
 • Don

  zwiastun nr 1 (angielski)
  Kadr z video nr 1 (angielski)
  Don zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1
  Dora i Miasto Złota zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 1 (polski)
  Sklep z jednorożcami zwiastun nr 1 (polski)
 • Kadr z video nr 1
  Artykuł osiemnasty zwiastun nr 1