serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Rojst

2018 - 2024
54m
7,3 76 570
ocen
7,3 10 1 76570
6,4 35
ocen krytyków
Podczas powodzi stulecia w lesie na powierzchnię wypływa kolejne ciało, a wraz z nim korupcja, przekręty z lat 90. i długo skrywane tajemnice z czasów II wojny światowej. Zobacz pełny opis
Rojst zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

Orzeł
Serial zdobył nagrodę Orzeł, 2 inne nagrody oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Rojst
Zwiastun nr 2 (sezon 3)
Rojst
Serial Killers Rojst'97
Rojst
Zwiastun nr 1 (sezon 2)
      2024-01-29T10:27:31 https://fwcdn.pl/webv/79/91/67991/67991.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/209/808109/Rojst.vp9.1080p.webm
Serial Killers
Rojst'97
Na rozmowę zapraszają Dorota Kostrzewa i Łukasz Muszyński. "Powódź stulecia” nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście. Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass (Magdalena Różczka) - bezkompromisowa policjantka z Warszawy - oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). W międzyczasie do miasta wraca Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), aby zostać nowym redaktorem naczelnym "Kuriera". Natomiast Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) wydaje się nosić w sobie odpowiedzi na większość zadawanych przez policję pytań. Jego życie jednak pochłaniają wspomnienia, które nie dają mu spokoju. "Rojst'97" poza kryminalną intrygą, jest również opowieścią o fascynujących latach 90. w Polsce czasu transformacji oraz odkupienia. 2021-07-17T07:32:54 https://fwcdn.pl/webv/82/20/58220/58220.6.jpg
podcast

JAN HOLOUBEK: co ogląda reżyser seriali "Wielka woda" i "Rojst"?

podcast

Ogrodnik o "Rojście '97", debiutanckiej bójce i pierwszym...

Na rozmowę zaprasza Łukasz Muszyński.

Sezon 3: Nadchodzi czas zmian. Ludzie w napięciu oczekują nadejścia nowego millenium. Tymczasem w lesie na Grontach odkopany został szkielet kobiety z naszyjnikiem, a podczas urodzinowego bankietu w hotelu "Centrum" dochodzi do zabójstwa. Co i kto stoi za tymi wszystkimi zdarzeniami? Historia cofa się aż do lat 60., aby odnaleźć klucz do kryminalnej zagadki. 

na podstawie
Marcin Wrona (materiały do scenariusza, historia) / Paweł Maślona (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Netflix
studio
Netflix / Polski Instytut Sztuki Filmowej (współfinansowanie) / Showmax / więcej
tytuł oryg.
Rojst
inne tytuły
The Mire '97 Międzynarodowy
więcej
Akcja drugiego sezonu dzieje się w 1997. W pierwszym odcinku widać pociąg w barwach Przewozów Regionalnych. Przewoźnik ten powstał dopiero w 2001 roku, a logo które pojawiło się na wagonie używane było w latach 2008-2016. 
Zdjęcia do serialu były kręcone w Warszawie, Katowicach, Raciborzu, Zabrzu, Legnicy i Świętochłowicach (Polska).

Zdjęcia do trzeciego sezonu kręcono również w Częstochowie. Prócz dworca głównego, filmowcy wykorzystali dawny budynek Cepelii przy al. NMP, w którym obecnie znajduje się popularna dyskoteka Don Kichot, na filmowy klub Kleopatra. 
To chyba pierwsza polska produkcja, która tak umiejętnie i sugestywnie bawi się światłem i mrokiem, niepokojąc tym co nieuchwytne, gdzieś na krawędzi postrzegania. Tu cały czas coś wisi w powietrzu. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Brawo!

Jakim cudem postać grana przez 25 letnią aktorkę i wcale nie ucharakteryzowaną na dużo starszą posiada 13 letnią córkę ?

Czy ktoś jeszcze zauważył, że strzelanina w willi na granicy była ewidentnie inspirowana akcją w Magdalence?

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Wplatanie przez netflix wątków homoseksualnych to juz standard.Nie mam nic do osób o innej orientacji.Irytuje mnie jedynie nachalność netflixa i wpychanie tego na siłę w każdy możliwy serial czy film.Co do samego serialu to świetnie udało się połączyć dwa sezony w całość i zostawić sobie furtkę na nowy sezon .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones