Zero Zero Zero

O nowym serialu twórców "Gomorry" rozmawiają Łukasz Muszyński i Diana Dąbrowska.

komentarze 32

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
fang1
Pani Diana ma bardzo dobra dykcja i konkretne wypowiedzi duży plus. Mam nadzieje że jeszcze nie raz ją zobaczymy :)
18
sadek4
Absolutnie nie! Gomorra zdecydowanie przewyższa ZeroZeroZero, lepsi bardziej wyraziste kreacje aktorskie, lepsza muzyka i ciekawsza historia, po prostu.
7
aronn
@sadek4 Nie jakoś bardzo przewyższa,po prostu zero zero zero ładnie uzupełnia,coś trochę innego ale nadal dobrej jakosci.
3
mordarg
@sadek4 Poza tym Gomorra trwa - Wyszedł film za rogiem 5ty sezon. Więc na razie jeszcze nie potrzebuje żadnego następcy ;)
1
xxadrianxx
Ale fajna babeczka, elokwentna, z dobrą dykcją, no i szanuję za włoski, którego sam się uczę, droga przez mękę... ;)) ale trzeba próbować. A co do serialu, to nie wypowiem się co do jego jakości, bo po prostu nie widziałem, ale uważam, że Gomorry to nie przebije już nic...
4
BarteqW
@xxadrianxx Tak z ciekawości, dlaczego droga przez mękę. Nigdy się nie uczyłem włoskiego, kiedyś tylko francuskiego. Ale wydawało mi się, że aż tak trudny język do uczenia to nie jest.
BarteqW
@xxadrianxx Jeszcze miałem napisać "Zero Zero Zero" na tyle mnie wciągnął że obejrzałem w dwa dni. Krótko to dobry serial. Natomiast nie oglądałem Gomorry ani Suburry, to znaczy zacząłem oglądać Gomorrę, ale się jakoś nie wciągnąłem. Ale może trzeba spróbować jeszcze raz.
1
xxadrianxx
@BarteqW wiesz, ja to lubię, samo uczenie się tego języka, lubię jego brzmienie, melodię. A pisząc 'droga przez mękę', miałem na myśli jednak przyswajalność jako taką. Chciałbym żeby gramatyka wjeżdżała mi w głowę nieco łatwiej, ale mam trudniej, bo korzystam z apki, nie mam nikogo kto na żywo by ze mną konwersował czy zwracał uwagę na smaczki, ale nie poddaję się. Śledzę też kilka kanałów na YT, ważne mieć kontakt z językiem tak często jak się tylko da.
xxadrianxx
@xxadrianxx ja dość dobrze znam angielski, komunikuję się też trochę po rosyjsku, więc języki to coś co po prostu lubię, ale włoski ma inna chierarchię, to znaczy konstrukcję budowania zdań, mam problem z kolejnością wyrazów w zdaniu gdy te są mocno rozbudowane. Inaczej jest u nas, dość prosto w angielskim, ale tu jest wg mnie trudniej... Przysłówki czy zaimki osobowe wjeżdżają zaraz po podmiocie, ale nie zawsze... Skracanie słów apostrofem gdy te kończą się na samogłoskę, a następny na nią zaczyna... No i te przyimki...di, dal, ad, tra, per.. każdy ma mnogie znaczenia. Można się zakręcić... Ale walczę. Dzięki za pytanie :)
xxadrianxx
@BarteqW dzięki za opinię, może się kiedyś jednak zabiorę. Mam jednak do dokończenia Gomorrę i... niespecjalnie chcę to skonczyć ;))) wiesz, z tym filmem jest tak, że to trzeba teochę czuć-w sensie kulturowym. Ja się utożsamiam z kulturą Włoch dość mocno, uczę się języka (w serialu mieszają włoski z lokalnym, neapolitańskim dialektem, którego jest w filmie 90 procent), może być mi łatwiej. Ale atmosfera w filmie, rozwój psychologiczno-emocjonalny głównych postaci, napięcie, muzyka...to są wartości uniwersalne w kinie, to się nie może nie podobać... Spróbuj jeszcze raz.
qiks33
Oj godny, godny. Muzyka, zdjęcia, realizm i cały ten gęsty klimat. No i świetny scenariusz, bo połączyć te wszystkie wątki w tak spójną całość, to też jest sztuka.
4
Dawidt
@qiks33 To, co wyróżnia Zero Zero Zero, to rozmach inscenizacyjny. Jest tu kilka naprawdę grubych scen i widać, że grosza nie szczędzono.
3
Jarecki_6
Co za swietna recenzja (komentarz). Przyjemnie sie oglada tak elokwentnych, ladnie i z sensem mowiacych mlodych ludzi. Pozdrawiam!!!
2
pudlat
bardzo dobrze się słuchało, narobiliście smaka na serial
1
Stinger72
Pod wieloma względami bardziej wciągający niż Gomora, być może dlatego, że scenariusz jest bardziej skompresowany i wielopłaszczyznowy przez co atrakcyjniejszy dla widza.
LoveRiggs
1 odcinki i gomorry i zera mnie tak wynudziły, że nie umiem się zebrać do drugich
nasiu64
To zupełnie dwa różne filmy, pokazujące istotę narkotyków w różnych światłach. Dla mnie obydwa są bardzo dobre. Nie ukrywam, że czekam na kolejne sezony jednego i drugiego.
Dejvid_25
Ten serial nawet nie stał koło gommory
1
michal.2907
Ledwo dooglądałem do końca. Ta kobieta mówi tak monotonnie, że słuchać się nie da.
edekL
Jaka druga powieść w dorobku Saviano? Coś Pani mało doinformowana...
fanfan_2
@edekL Szanowny Panie, "Zero Zero Zero" to jest druga powieść w dorobku Saviano, "Piękno i piekło" (La bellezza e l' inferno, 2009) to antologia krótszych form, artykułów.
2
aronn
SPOILER pod koniec,bardzo nieładnie!
fanfan_2
@jan_niezbedny0 Panie Janie, jeszcze do niedawna w Stanach trwały zdjęcia do piątego i najprawdopodobniej ostatniego sezonu "Gomorry". Być może zostaną one wstrzymane na jakiś czas z wiadomych przyczyn. Polecam Pana uwadze film "Nieśmiertelny" (z serialowym Ciro i wyreżyserowany też przez niego), który jest doskonałym intermezzo między III a IV odsłoną serialu.
1
stringer_bell
@fanfan_2 nie 4, a nadchodzącym piątym. Gennaro w 4 sezonie nie był świadomy tego co naprawdę się wydarzyło.
fanfan_2
@stringer_bell Szanowny Panie, "Nieśmiertelny" odnosi się bezpośrednio do wydarzeń zamykających "trójkę". To co się dzieje w "Nieśmiertelnym" (oprócz cennych i ciekawie zrealizowanych wspomnień z dzieciństwa Ciro) zdaje się być akcją równoległą (chronologicznie) do czwórki, stąd to moje wcześniejsze określenie. Niewątpliwie film (w szczególności zaś jego zakończenie, dla fanów serii myślę, że bardzo "epickie") wpłynie na kształt piątego sezonu, którego jestem bardzo, bardzo ciekawa.
1
stringer_bell
@fanfan_2 Gennaro w 4 sezonie nie jest świadomy tego, że wiesz o kogo chodzi, wciąż żyje. Scena finałowa z filmu dzieje się na Łotwie i prawdopodobnie ma to już miejsce po finale 4 sezonu, kiedy Genny musiał się ukrywać. A do spotkania owszem, wydarzenia z filmu toczą się równolegle.

zwiastuny