Teaser nr 1 (polski) 2018

gatunek

produkcja

USA


Everything Sucks! to zabawna i nieco ekscentryczna opowieść o dorastaniu, w której śledzimy historię dwóch grup outsiderów, miłośników filmu i wielbicieli teatru, uczęszczających w 1996 roku do liceum w stanie Oregon. W serialu występują Peyton Kennedy (American Fable, Pojmani) i Jahi Winston (The New Edition Story) w rolach uczniów, a także Patch Darragh (Sully, Zakazane imperium) i Claudine Nako (Grimm) w rolach rodziców. Na ekranie pojawiają się również: Sydney Sweeney (jako Emaline), Elijah Stevenson (jako Oliver), Quinn Liebling (jako Tyler) oraz Rio Mangini (jako McQuaid).

Twórcami i producentami wykonawczymi tego składającego się z 10 półgodzinnych odcinków serialu są Ben York Jones (Do szaleństwa, Newness) i Michael Mohan (Dobra partia, Pink Grapefruit). Mohan wyreżyseruje też większość odcinków, a reżyserią pozostałych zajmie się Ry Russo-Young. Listę producentów wykonawczych uzupełniają Jeff Pinkner (Zagubieni, Fringe: Na granicy światów), Scott Rosenberg (Powrót na October Road, Life on Mars), a także Josh Appelbaum (Agentka o stu twarzach, Powrót na October Road) i André Nemec (Agentka o stu twarzach, Powrót na October Road) z wytwórni Midnight Radio. Everything Sucks! to serial oryginalny Netflix, który będzie mieć premierę w 2018 roku.

„Wiele naszych ulubionych seriali — Cudowne lata, Happy Days, Różowe lata 70., Luzaki i kujony — przenosiło akcję o dwie dekady wstecz. Uważamy, że to świetny moment na licealną opowieść z lat 90. i odkurzenie ówczesnej mody, muzyki i atmosfery. Zamiast sentymentalnej laurki chcemy jednak pokazać gorącą, emocjonalną stronę tych nieco dziwnych czasów” — powiedzieli Jones i Mohan.

„Chcemy cofnąć się na chwilę do lat 90.” — stwierdziła Cindy Holland, wiceprezes ds. treści oryginalnych w firmie Netflix. „Myślę, że w tej opowieści o dorastaniu każdy znajdzie coś dla siebie. W końcu w pewnym wieku wszystkich ludzi, niezależnie od ich zainteresowań, łączy przecież wspólna niechęć do szkoły”.