Na planie filmu "Piłsudski"

Trwają właśnie prace nad dramatem biograficznym pod tytułem "Piłsudski". My byliśmy na planie filmu i przypatrywaliśmy się jego realizacji. O kulisach produkcji rozmawialiśmy też z gwiazdą obrazu, Borysem Szycem, a także reżyserem całości, Michałem Rosą. "Piłsudski" trafi do kin w listopadzie 2019 roku.

komentarze 78

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
metaldusza
Szyc, Karolak, Adamczyk, Szyc, Karolak, Adamczyk, itd. itd. - to już nawet nie jest zabawne...
40
kozodoj
@metaldusza widać w Polsce aktor to zawód na wymarciu, skoro grupka ludzi musi się zaharowywać, grając w każdym filmie.
3
kryst007
@metaldusza Szyc umie grać. Jak dla mnie jeszcze nie raz pokaże, że ma talent.
6
NedznySzczur
@metaldusza Tutaj przynajmniej Szyc nie wyglada jak Szyc.
8
1
1
Wyczes666
Szyc z taką gębą to prędzej na naprutego kwatermistrza się nadaje.
10
nickweb
Obieram w tym filmie ziemniaki przez sekundę. Autografy później :>
4
Dimetro
Jedyny właściwy Józef Piłsudski to Mariusz Bonaszewski :)
3
TomaszWatch
Jedynie Dorociński jest na tyle świetnym aktorem aby zagrać przyzwoicie takiego Bohatera.
2
Bondman
@TomaszWatch Bez przesady. Jeszcze są inni. Tomasz Kot by mógł gdyby nie to że Piłsudski miał bodajże tylko 175 cm wzrostu a Kot prawie dwa metry :-)
Doback
Wszedłem tutaj, bo musiałem się upewnić, że to nie prima aprilis XD Ale to proszę - Borys Szyc faktycznie zagra Piłsudskiego.
1
JohnTheBrave
@Doback no i? Szyc jest zdolny ale dał się wmanewrowac w kiepskie filmy.
1
kto
@Doback Może chociaż na starość czymś się wykaże, przestanie taplać się w kale i grać dresiarzy.
kaladann
Ktoś już na głowę upadł. A czemu nie charlie chaplina albo biedronia ?
Mekeke_jv
Czemu tacy pesymistyczni jesteście... dajcie szansę się wykazać.. nie ocenia się książki po okładce..... trzeba kibicować w końcu to Polska produkcja... i trzeba ją wspierać... to że przyzwyczajono nas do wysoko budżetowych gówien to nie oznacza że trzeba traktować... negatywnie obraz tego filmu... każdy zasługuje na wysłuchanie.. pozwólcie że ocenicie to po oglądnięciu a nie po okładce......
1
JohnTheBrave
W końcu! News o Dawidzie Ogrodniku jako Mietku Koszu pewnie w grudniu będzie ;D
SzalonyHeniek
Ciekawe przy w filmie uwzględnią Berezę Kartuską inspirowaną przyjaźnią Piłsudskiego z panem Goebelsem , furiackie napady złości pana Józefa ze strzelaniem z pistoletu do swoich kolegów ,kochanki , narkotyki i miłość do okultyzmu .
5
Kinomaniak_616
@SzalonyHeniek Nie sądzę mamy zakłamaną propagandową wersję historii tego bandziora zdecydowana większość społeczeństwa posiada jedynie wiedzę ze szkoły na jego temat i uważa go za bohatera, dla mnie też kiedyś Piłsudzki był bohaterem aż w końcu zainteresowałem się jego historią.
1
Grifter
@SzalonyHeniek Piłsudki był terrorystą. Każdy, który czytał jego biografię wie o tym. szaleniec i furiat. Ale i genialny strateg i gość, który trzymał wrogów krótko przy bucie. Nic dziwnego, że dziś Kaczyński w wywiadach powtarza, że chciałby "być jak Piłsudski". Nie te czasy na szczęście. Ja mam nadzieję, że pokażą prawdziwe jego oblicze, choć wątpię w wylewną szczerość tego filmu.
1
Mordechaj
@SzalonyHeniek Przyjaźń z Goebbelsem? Jakieś źródło tych rewelacji? Kiedy i do którego ze współpracowników strzelał? Też bym źródełko poprosił. To samo z okultyzmem, jak to się przejawiało i źródełko. Inaczej uznam, że jesteś kłamczuszkiem. A że miał kochanki? No i co z tego, był człowiekiem na świeczniku, do takich kobiety lgną i on to pewnie czasem wykorzystywał. Czy można jego działalność uznać za terrorystyczną? Pewnie w pewnych aspektach tak, ale co z tego? Grzeczni chłopcy nie przechodzą do historii, ciężką pracują wychowują dzieci, a ich prawnuki już o nich nie pamiętają. Taka zajadła niechęć do Piłsudskiego cechuje endeków i ty zapewne tam lokujesz swoje sympatie. Zatem zapytam: czy zamiłowanie Romana do prostytutek ci nie przeszkadza? P.S. Ten film to będzie takie badziewie, że aż na żenadonometrze zabraknie skali. Nawet brody Szycowi nie potrafią zrobić, to co będzie z resztą?
1
keluisak
@Kinomaniak_616 Twoim zdaniem szkoła powinna uczyć o zbrodniarzach, gwałcicielach i terrorystach, stawiając ich za wzory do naśladowania? Opowiadając o swojej rodzinie mówisz: "Spoko ludzie, mają swoje przywary, ale ich kocham", czy "to chorzy psychopaci, patologia, tylko pijaństwo, bicie i rozpusta" (ponieważ tata raz się upił, a mama raz mi przyłożyła ścierką)?
Kinomaniak_616
@keluisak A no tak najlepiej kłamać i szerzyć kłamstwo wśród ludzi, weź ty się zastanów co piszesz.
SzalonyHeniek
@Mordechaj "Józef Piłsudski bez retuszu" Tomasz Ciołkowski , ale źródeł jest dużo więcej.
1
SzalonyHeniek
@Mordechaj Uważam , że dyktatorów nie powinno się gloryfikować w żadnej formie.
1
uki_k
@Mordechaj Albo Wielkopolan, których nie cierpiał, na których się wypiął z wzajemnością. Dla wschodu bohater, dla zachodu zło konieczne. Myślę, że Śląsk, czy wschodnia Małopolska ma podobne odczucia. "Z d*pą w Warszawie, łapami na wschodzie, obżarł Wielkopolskę". Jednym słowem szkodnik.
1
keluisak
@Kinomaniak_616 Czy jeżeli będę opowiadał o Hitlerze jako wspaniałym obrońcy zwierząt i bojowniku o prawa kobiet (aborcja). To skłamię?
Alex_Tyler
@Kinomaniak_616 Widać po awatarze, żeś czerwno, komunistyczna pała. W łagrze twoje miejsce nierobie.
Alex_Tyler
@Grifter Akurat ty nie czytałeś. Widziałem pało twoje posty nieraz i wiem, że z historią jesteś na bakier, ale łapiesz to co wypisują lewacy i kłamiesz pseudo historyku.
Alex_Tyler
@SzalonyHeniek Ciebie to rodzina Piłsudskiego powinna pozwać za kłamstwa i pomówienia ćpunie komunistyczny.
Grifter
@Alex_Tyler Chciałbyś :) Wróciłeś po tylu latach? Założyłeś ten portal większy od FW? :)
1
Kinomaniak_616
@Alex_Tyler Ej olek ale wiesz, że Józiu był lewakiem do bólu? (;
SzalonyHeniek
@Alex_Tyler Pokaż swoją twarz, napisz imię i nazwisko , wtedy mogę Cię znaleźć i pozwać. Inaczej wybacz ,ale z gnojami nie gadam na forach.
taksidrajwer
@Kinomaniak_616 Józef Piłsudski: "Wysiadłem z czerwonego tramwaju na przystanku Ojczyzna". I tyle w temacie.
keluisak
@Kinomaniak_616 To trochę hipokryzja. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi. Nie ma człowieka, o którym nie można by napisać czegoś negatywnego. Świat nie jest czarno-biały. Jednakże w historii nie oceniamy za drobne epizody z życia, a za całokształt. Jeżeli dla ocalenia miliona poświęcę 10 osób, jestem katem, czy świętym?
Kinomaniak_616
@keluisak powiem ci tak nie zdajeszsobie sprawy z tego co piszesz Piłsudzkiego moznaspokojnie porównać do jaruzelskiego kawał śmiecia który dla władzy jest w stanie zabić dawnego towarzysza broni.
keluisak
@Kinomaniak_616 Jednego z twórców niepodległej Polski nazywać śmieciem i porównywać do Jaruzelskiego... Komentarz jest zbędny.
taksidrajwer
@keluisak To jest jakiś psychol, rzeczowe argumenty do niego nie trafiają. Nie ma sensu z nim dyskutować.
Kinomaniak_616
@taksidrajwer a ty inteligencie nie podalesani jednego sensownego argumentu w dyskusji na temat historii nie masz szans ze mną
Kinomaniak_616
@keluisak W sumie masz racje piłsudzki był wiekszym gnojem od jaruzelskiego i większym zbrodniarzem a co według ciebie inteligencie piłsudzki zrobił dla niepodległosci czekam argumentu abym mógł je obalić
keluisak
@Kinomaniak_616 Czy ja Cię wyzwałem, albo obraziłem, że używasz w stosunku do mnie takiego języka? Dyskusja polegająca na obrażaniu oponenta to troszkę infantylne zagranie. Nie sądzisz?
keluisak
@taksidrajwer Ciągle się łapię na tym, że po drugiej stronie jest normalny człowiek szukający rozwiązania problemu.
keluisak
@Kinomaniak_616 Proszę przeczytaj swoje wpisy jeszcze raz. Czy to jest język jakiego używa się w dyskusji? Czy w ten sposób zwracasz się do nauczycieli?
Kinomaniak_616
@keluisak Ej ale podczas tej "dyskusji" nie podałeś ani jednego argumentu więc jest to trochę dla mnie irytujące gdy ktoś nie ma o czymś bladego pojęcia i próbuje wciskać kit innym, wiesz to jest tak jakby lekarz rozmawiał z anty-szczepionkowcem fakt, że może trochę przesadzam ze słownictwem ale jestem dość emocjonalny a to co mówię to sobie nie wymyśliłem są na ten temat książki bardzo ciekawe pokazujące historię inną niż tą jaką uczą w szkołach piłsudzki ani kościuszko nie zaliczają się w poczet bohaterów jak się powszechnie uważa jeśli chcesz znać głównego twórcę Polskiej niepodległości to był to Iganacy Paderewski.
keluisak
@Kinomaniak_616 Po pierwsze sprawdzaj kto książkę pisze. Większość powszechnie dostępnych książek historycznych jest tworzona przez dziennikarzy nie posiadających warsztatu historycznego i na siłę szukających sensacji. Po drugie istnieje coś takiego jak narracja historyczna. Wydarzenie jest faktem, ale jego przyczyny, skutki i znaczenie w dużej mierze zależy od subiektywnej wizji historyka. Po trzecie mnóstwo osób rzutuje na przeszłość swoje doświadczenia i wiedzę, kompletnie lekceważąc realia epoki i fakt, że nikt nie jest jasnowidzem. Bez takiego krytycznego warsztatu wszystkie wynurzenia można traktować jak prawdę objawioną.
keluisak
@Kinomaniak_616 Co do Piłsudskiego to tak ogólnie (w szczegóły nie będę wchodził bo i tak pewnie zaraz zaczniesz mnie wyzywać, więc na co przydługie wykłady, trochę jak ze Świadkami Jehowy, gadasz pół godziny, wydaje Ci się, że wszystko jasne, a tam nadal ciemno). Jeden z twórców i bardzo aktywnych działaczy socjalistycznych, którym zależało na Polsce, a nie matuszce Rosiji; bohater jakiego potrzebował naród i za którym mógł podążyć; udało mu się zjednoczyć państwo po 123 latach zaborów i rozpocząć jego odbudowę; pokonał bolszewicką nawałę; przyłączył polskie Wilno; wprowadził rządy autorytarne (zauważ, że nie jest to jednoznacznie oceniane ponieważ był to trend ogólnoeuropejski, zresztą jak może funkcjonować demokracja kiedy 1/3 obywateli to analfabeci). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mógłby tego wszystkiego dokonać byle żul spod budki z piwem, ale wtedy ten nasz "żul" byłby narodowym bohaterem, po prostu "żul" miał pecha. I na koniec jeżeli jednego z ojców niepodległej Polski nazywasz śmieciem to musisz bardzo Polski nienawidzić. Szkoda bo to naprawdę piękny kraj. Pozdrawiam.
Kinomaniak_616
@keluisak Nie chce mi się już tego ciągnąć myśl co uważasz nie masz racji ale masz prawo do swojego zdania.
Harry9010
@SzalonyHeniek oglądaj ze zrozumieniem, reżyser mówił że to ma być obraz przedstawiający CZŁOWIEKA NIE MIT.
Damian96_filmweb
Wiecie, że te wasze hejty Borys Szyc ma głęboko w dupie? Hejtować tylko potraficie, pajace a sami pewnie zarabiacie mniej niż przeciętny urzędas w wielkiej korporacji albo się uczycie w szkołąch, w których ch*ja was nauczą. Borys Szyc ma na koncie parę dobrych ról, a to, że zagrał w "Kac Wawa" czy w "Wojna polsko-ruska" to już go skreślacie? Zagrajcie lepiej to wtedy porozmawiamy. To samo tyczy się także Piotra Adamczyka - nie dość, że genialny aktor to jeszcze wybitny aktor dubbingowy. A do Tomasza Karolaka nic nie mam, niech sobie gra kogokolwiek, ale zlitujcie się już i darujcie sobie te "przezabawne" i "zajebiste" żarty oraz hejty, bo nie robicie na nikim wrażenia. Drażni mnie taka głupota ludzka - krytykujecie, wręcz hejtujecie a sami ch*ja zrobicie w życiu. Taka jest prawda i możecie się nie zgadzać i żyć w swoim obłudnym toku rozumowania. To właśnie jest teraźniejsza polska społeczność... Żyjąca w systemie będąca na sznurkach marionetka... Szkoda nawet słów na takich ludzi...
3
Bloody_Hell
@Damian96_filmweb "Wojna Polsko-ruska" to bardzo dobry film z bardzo dobrą główną rolą.
1
kaladann
@Damian96_filmweb obejrzyj sobie stare dobre polskie kino, bo jak dla ciebie adamczyk to wybitny aktor a szyc to też nie wiadomo co to znaczy że gdzieś zbłądziłeś.
Damian96_filmweb
@kaladann Obejrzałem dobre kino polskie jak "Nad Niemnem", "Chłopy", serię "Sami swoi", "Lalka" itp. Co do filmów z udziałem Szyca to mogę powiedzieć, że bardzo dobrze się spisał w "Symetrii", zaś Adamczyk jako Karol Wojtyła był wybitny i u mnie ma za to wielki plus, jeszcze do tego świetnie podłożył głos w "Autach", w "Noc w muzeum" czy w "Ant-Manie"
kaladann
@Damian96_filmweb ja pisałem "stare dobre" jeśli już. No ale ok. Jak widac masz specyficzne poczucie humoru.
Harry9010
@Damian96_filmweb mnie zaś śmieszą ciągle powtarzane argumenty wymieniane przez ciebie, po pierwsze zarobki nie są wyznacznikiem wartości to że ktoś zarabia mniej ma się czuć gorszy? Jest mnóstwo innych aktorów którzy zarabiają więcej niż Karolak czy Adamczyk a ci z kolei zarabiają dużo bo często przyjmują propozycje w głupich masowych komediach z beznadziejnym scenariuszem, który nawet nie daje wiele możliwości popisów aktorskich, co świadczy o ich braku ambicji ale nawet pomijając ich umiejętności hejt jest uzasadniony bo obsadzanie na okrągło tych samych aktorów, w co drugiej polskiej produkcji jest po prostu nie zdrowe, po drugie każdy ma prawo krytykować aktorów, nie trzeba mieć swój warsztat aktorski, być nawet krytykiem filmowym, każde dzieło ocenia także widownia szczególnie w przypadku gdy ludzie poświęcają czas i pieniądze na pójście do kina.
kadim_filmweb
tu nie chodzi o hejt gamoniu Damian96_filmweb , a ciśnięcie tych samych nudnych twarz w kinie ''polskim''.
4
Damian96_filmweb
@kadim_filmweb Ty, a kim ty kur*a jesteś, żeby mnie wyzywać, co? Czyżbym Cię uraził moją opinią? No sorry, tylko się nie powieś przez to
kadim_filmweb
@Damian96_filmweb jak byś był taki w dupę jeża ułożony to pościł byś to bokiem
Bon009
Że ktoś chce ogladać jeszcze tego lamusa szyca [celowo z małej]
3
kryst007
@Bon009 Daj spokój. Szyc to naprawdę dobry aktor, tyle że przez lata marnował się w starsznych szmirach. Przy takim Karolaku mógłby za Day-Lewisa uchodzić.
8
Wyczes666
@kryst007 Tak. Daniel Day Lewis jednego wyrazu twarzy.
1
MrTrelkovsky
@kryst007 zdolny bo? Dwie spoko role przez 20 lat kariery? Ile ścianek i eventów przepił ten aktor? I ile reklam?
2

zwiastuny