Netia Off Camera: Rozmawiamy z Małgorzatą Szumowską

Członkinią jury konkursu międzynarodowego tegorocznego festiwalu Netia Off Camera jest Małgorzata Szumowska. Z kolei jej film "Twarz" walczy o nagrodę w konkursie filmów polskich. Z reżyserką w Krakowie rozmawiał Jakub Popielecki.

komentarze 12

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
rivacra
"Nie jestem osobą, która lubi swoje filmy i je ogląda". Czy tylko ze mną jest coś nie tak, że mam wrażenie, że jednak artysta powinien być dumny ze swojego dzieła, jego twórczość powinna być wypadkową jego osobowości/doświadczeń/poglądó w/estetyki? Robi filmy tylko pod publiczność skoro ich nie lubi i nie ogląda? Nic nigdy profesjonalnego nie nakręciłam, ale te swoje małe eksperymenty w większości dobrze wspominam i często do nich wracam myśląc "Kurde, to mi się udało" (czasem lepiej, czasem gorzej) i zawsze przywołują na myśl wspomnienia podczas ich realizacji. Dziwnym jest dla mnie, że reżyser może nie lubić swoich filmów. To po co je kręci?
5
taksidrajwer
@rivacra Kokieteria. Swoich nie lubi, ale Wasilewskiego lubi, Holland lubi, Pawlikowskiego lubi. A jej filmy z tej samej szuflady.
1
Ozewicz
@rivacra Wydaje mi się że może to wynikać z wyczerpującego procesu produkcji tego dzieła i świadomości jego imperfekcji I miejsca na ulepszenie. Jednak produkcja musi się kiedyś sfinalizować, hajs zgadzać i terminy winny być adekwatne w stosunku do zapowiedzi. Mam wrażenie że to zupełnie inna percepcja dzieła w przypadku twórcy niż w przypadku widza
Sqrchybyk
@rivacra Wcale niekoniecznie... Taki Woody Allen też nie lubi swoich filmów.
bornstubborn
@rivacra Kubrick nigdy nie obejrzał swojego filmu. Kieślowski podobnie.
rivacra
@bornstubborn , @Sqrchybyk A wiecie może dlaczego? W sensie - czym to tłumaczyli ? Bardzo mnie to ciekawi. Jakieś źródła skąd takie info? :)
Sqrchybyk
@rivacra Nie wiem jak dwaj panowie na K, ale Allen powiada, że żaden film nigdy nie wychodzi mu tak jak powinien, tak jak to sobie wymarzył itp.
Mordechaj
@rivacra Pewnie poza i tyle. Gdybym był złośliwy to powiedziałbym, że widocznie pani Szumowska ma dobry gust i dlatego swoich filmów nie lubi oglądać.
1
bornstubborn
@rivacra O Kubricku wiem z dodatków (making of) do któregoś filmu, oczywiście od innych, bo sam nie lubił udzielać wywiadów. A Kieślowski, albo autobiografii albo z dokumentu I'm So So.
Grifter
Fajny wywiad! Mądrej miło posłuchać.
1

zwiastuny